Ideāli uz 10 minūtēm – skumjākais mīlasstāsts pasaulē

Pienāca pusnakts. Viņi zināja, ka rīcībā ir tieši 10 minūtes, tāpēc abi centās velti netērēt laiku. Janeks un Zelma metās viens otra apskāvienos, atbrīvojoties no visa liekā. Viņš rāva nost prievīti, kamēr viņa ar mākslīgo šķipsnu noslēpa čolku. Abu ķermeņi savienojās vienā un tika izkliegti pārsteidzoši racionāli un korekti politiskie saukļi.

Man vienmēr pilnīgs radikālisms ir šķitis aizdomīgs. Aiz tā allaž kaut kas slēpjas. Atminos, ka vidusskolā mācījās zēns vārdā Dinārs. Viņš bija pāris klases atsēdējis uz otru gadu, tāpēc fiziski bija spēcīgāks un varēja jebalā iedot ne tikai klases biedriem. No viņa mīza arī homoseksuālais ķīmijas skolotājs Dainis.

Dinārs bija lāga zellis, bet viņa lielākā problēma bija agresīva homofobija. No nekurienes viņam visur rādījās peģiki, kuriem vajadzēja iedot pa muti. Nokavēji vārdiņu kontroldarbu? “Droši vien pisies ar džeku aiz stūra, zilīt,” iesaucāt Dinārs un rādīja tev kulaku, sakot “ūūūū”. Biji aizmirsis maku mājās un vajadzēja, lai kāds aizdod 50 santīmus divām magoņmaizītēm un kolai? “Droši vien iztērēji visu naudu, samaksājot kādam džekam, lai nodročī, ne?” gavilēja Dinārs.

Kādā klases vakarā ar džekiem izdomājām paslepus atslēgt sporta zāli, lai uzspēlētu mīnusus. Liels bija mūsu pārsteigums, kad pamanījām – ar viens otra bumbām sporta inventāra noliktavā jau rotaļājās Dinārs un ķīmijas skolotājs.

Es biju pārliecināts, ka pēc šī notikuma viņa “pederasti visur” retorika būs pazudusi, taču nē. Tā nebija mainījusies praktiski necik un arī pirms ķīmijas nodarbībām viņš allaž pauda pretīgumu, sakot, ka “ānusa karali” Daini vajadzētu izārstēt ar veco, labo “hujakš pa mordu” metodi. Uzdot viņam jautājumus gan prātā nevienam nenāca, jo Dinārs tomēr bija stiprāks.

Skaidrs, ka ar ārišķīgo agresiju per gejiem, baidoties no sabiedrības nosodījuma, viņš bija radījis tēlu, kas cenšas apspiest viņa patieso “es”. Daļēji es pat jutos vainīgs, jo tomēr neesmu palīdzējis radīt gana pretīmnākošu vidi, kā rezultātā par gejismu tika piekauti vismaz trīs mani heteroseksuālie klasesbiedri.

Taču dziļi sirdī mani nomocīja citi jautājumi, par kuriem atminējos nesenu Twitter aktualitāšu kontekstā.

Piemēram, vai šis formāts strādā arī citos virzienos? Ja sabiedrība gana ilgi un agresīvi izdarītu spiedienu uz galēji nacionāli noskaņotu ārieti, vai viņš ikdienā nokrāsotu zilus matus un kļūtu džender-free, kamēr naktī apmierinātos uz cukura fabriku attēliem?

Vai arī otrādi? Varbūt, bailēs no sabiedrības nosodījuma, LGBTQ kareives dienas gaitā demonstratīvi nodotos krūšu iemērkšanā melnā krāsā, lai ar tām zīmētu svastikas Muceniekos, bet patiesajam aicinājumam – cīņai par unisex tualetēm lielveikalos – nodotos tikai naktīs?

Un vai šī pāreja no dienas uz nakts režīmu notiek uzreiz kā ar klikšķi? Vai arī, piemēram, tā ir vismaz 10 minūtes gara?

Jo, iztēlojoties nacionālistu Janeku un die-hard liberāli Zelmu, mēs nonākam pie skumjākā mīlasstāsta pasaulē – viņi ir perfekti viens otram, bet tikai uz 10 minūtēm diennaktī.

2 Replies to “Ideāli uz 10 minūtēm – skumjākais mīlasstāsts pasaulē”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *