Hidžābu problēma = $$$

Kā mēdza teikt mans vecģeds: “Družba, neskati vīru no cepures! Ja vien šī cepure nav takhija… tad gan, neuzticies tam sukam – muslimam!”

Ar šādu pārliecību arī esmu nodzīvojis visu savu mūžu un tieši tāpēc tik liels bija mans prieks izlasot ziņu virsrakstu: Latvijā gatavojas ierobežot iespējas nēsāt sejas aizsedzošu apģērbu”. Beidzot! LATVIJA neiet vienā solī ar pārējo – rietumu deģenerēto Eiropu! Lai cik neticami tas arī neizklausītos, sāk šķist, ka mūsu valstsvīriem ir mugurkauli.

Tomēr mani nepamet sajūta, ka likumprojekts nav pietiekami pārdomāts ilgtermiņā. Ja reiz esam nolēmuši pieņemt šādu likumu, kāpēc gan uz tā rēķina arī nenopelnīt? Mans priekšlikums – sejas aizsedzošu apģērbu ierobežot tikai daļēji. Pagaidiet, biedri, uzklausiet mani pirms sākat mani apmētāt ar mēsliem. Burkas un hidžābus mēs aizliedzam nēsāt, bet, ja viņu “reliģija” tiešām ir TIK svarīga, ir atļauts nēsāt īpašus, valsts apstiprinātus hidžābus. Āķis tajā, ka šie valsts apstiprinātie hidžābi un burkas kalpo kā vides reklāmas laukumi (piemēram, “Rīgas Miesnieka” logo uz muguras, tiek garantētas 2000 ekspozīcijas nedēļas laikā). No šīm reklāmām, teiksim, kādi 60% (izmaksas, summas vēl jāizgludina un jāsalīdzina), pa taisno aiziet valsts kasē.

hi

Padomāsim loģiski. Tā būtu uzvara-uzvara situācija. Valsts iegūtu papildu līdzekļus, savukārt musulmaņi integrētos sabiedrībā. Un, galu galā, ja reiz mēs plānojam pret viņiem izturēties kā pret lopiņiem, kāpēc gan neiet līdz riekstiem dziļi šajā farsā. Tāpat tas ir tikai laika jautājums līdzi viņi sūdzēs valsti tiesā – lai vismaz ir par ko sūdzēt!

15 Replies to “Hidžābu problēma = $$$”

  1. ““Latvijā gatavojas ierobežot iespējas nēsāt sejas aizsedzošu apģērbu”. Beidzot! LATVIJA neiet vienā solī ar pārējo – rietumu deģenerēto Eiropu!”

    Francija ir tikpat deģenerēta cik Latvija, tur aizliegts nēsāt jebkuras reliģijas piederības zīmes, tajā skaitā, arī sejas aizsedzošu apģērbu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *