Fāzērland

Ludziņa “Fāzerland” (angļu valodā)

Paredzēta iestudējumam jaunāko klašu skolēnu un patriotisko nometņu dalībnieku izrādēm.

Lomās:Džons (ārzemnieks) un Jānis (latvietis).

Džons: Helou! Ai em Džon. Ai em biznesmen from ījū.
Jānis: Helou! Ai em Jānis! Ai em pezant from Sēlija.
Džons: From vat?
Jānis: From Sēlija. Ze historik novads in Letvija.
Džons. Oukej zen. I vont tu bild e trem.
Jānis: Nou, jū kānt. Zēr ār ded letvijans andē ze trem.
Džons: Vēā?
Jānis: Evrivē! Zēr iz historik semetrī andē ze trem.
Džons: Oukej zen. Lec bild e trein.
Jānis: Nou, jū kānt. Zēr ār poteitous andē ze trein.
Džons: Vēā?
Jānis: Evrivē! Zēr iz mazdārziņi in Mārupe.
Džons: Oukej zen. Lec bild e šop!
Jānis: Vat šop? Latvju raksti šop ōr eko mājražotāji šop?
Džons: E bilding šop! E bilding matīrials dipo stōr!
Jānis: Nou, jū kānt!
Džons: Vāi? Zēr vil bī džobs and bilding matīrials fō evrībodī. Zēr iz nou ded letvijens ōr poteitos andē ze stōr!
Jānis: Bat zēr iz bjūtiful rivē nie ze stōr.
Džons: Jū nou vat? Fak jū, dētī pezant skam!
Jānis: Fak jū tū! Ai ņū it! Jū ā briseloīd globalizēšen korporeišen madafakē. Get aut from Latvija, jū fakin sorosoid refjudžī velkamist! Latvija is frī!

Džons aiziet no skatuves. Sāk skanēt “Saule, Pērkons, Daugava”. Jānis izstiepjas miera stājā. Pieceļas skatītāji. Izskanot dziesmai pēc skatītāju ovācijām tā tiek atskaņota vēlreiz.

riepa

36 Replies to “Fāzērland”

 1. Bet nopietni – kāpēc jābūvē tramvajs cauri kapiem, vilciens pāri kartupeļiem un Depo pie pils, m? Latgalē tik daudz brīvas zemes, kur nav ne kapu, ne kartupeļu, ne piļu! Tak mierīgi var būvēt tur! Kāpēc jālien, ja nav vietas? Latvijā taču vietas pietiek! Atrodam, kur nav sēņu biotopu, un aiziet. Depo, apkārt lielākā aplī vilciens, mazākā – tramvajiņš. Skaisti.

 2. Džons: Lec bild memorial pleis Likteņdārzs. Sam kaind of semetrī. Jūl laik it.
  Jānis: Nou, jū kānt. Jū don nou hau to bild Likteņdārzs korektlī. Letvians vil heit jor forin semeterī enīvej.
  Džons: Zen lec bild Noujūkānt.
  Jānis: Aj vil teik 20% from tāme.

 3. Pēc visām tām diskusijām par tramvaja ne-būvniecību ir radies iespaids, ka galvenais ir nevis pieprasījums, bet gan – lai nebūtu pāri kapiem vai jebkur, kur būvniecība kaut vienu dienu varētu traucēt mierīgos pilsētas iedzīvotājus. Par pieprasījumu neviens nerunā.

 4. Vārdotāja,
  Uz zemes, uz kuras atrodas Tava māja, Tava darba vieta, veikali, teātri un bibliotēkas, kuras Tu apmeklē, absolūti noteikti nekad nav augusi labība, sēnes, ozoli. Noteikti nekad nav rotaļājušies bērni vai ganījušās stirniņas.

  Ja Tev nepieleca – Tu visu laiku aizņem vietu, kuru varētu aizņemt kāds cits. Kāpēc Tu nedodies uz Latgali, kur ir daudz neaizņemtas vietas?

 5. Vārdotāja,
  Tu arī piederi pie tiem, kuri uzskata, ka Latgalei var nogrūst visu, ko citi novadi un Tu pati uzskati par nederīgu un pat kaitīgu? Kas Tev liek domāt, ka mans komentārs ir balstīts uz pārliecību, ka Tu noteikti neatrodies Latgalē un Latgalē valda dzimtbūšana un mēris?

  Tomēr nepieleca. Vēlreiz: Tu visu laiku aizņem vietu, kuru varētu aizņemt kāds cits. Kāpēc Tu nedodies uz turieni, kur ir daudz neaizņemtas vietas*? Redzot, ka vārds “Latgale” Tevi mulsina un neļauj uztvert domu, es to izlaidu.

  *Visādi citādi pilnīgi bezvērtīga zeme, uz kuras nav piļu, sēņu, vēsturisku bērnu rotaļlaukumu, vēsturisku stirniņu ganību un kas neder nekam vairāk, kā vien Depo vai tramvaja būvei.

 6. Par mazdārziņiem piekristu un varbūt, ja ar pietāti un radoši to tramvaju izbūvētu, pie reizes atjaunojot kapus būtu ok, bet Depo? serius? Mums vajag vēl vienu veikalu iedirst smukā vietā? Ceha mazbērni varēs lepni iet uz atlaidēm ?

 7. Vārdotāja,
  Zeme, ko Tu aizņem, ir zeme, uz kuras atrodas Tava māja, Tava darba vieta, veikali, teātri un bibliotēkas, kuras Tu apmeklē un uz tās agrāk ir bijuši senkapi, kartupeļu lauki, svētvietas, dižozolu meži utt., utml. Šodien Tava māja vai Tavs iemīļotais kino atrodas vietā, kur kāds cits gribētu redzēt savu baznīcu, bērzu birzi vai savu māju. Kāda cita vieta varēja kļūt par Mesijas dzimšanas vietu, bet nekļuva, jo kāds to noasfaltēja, lai Tu varētu pa šo ceļu braukt uz Latg… uz kaut kurieni. Kāds visu laiku aizņem kādu vietu, ko tādu vai citādu iemeslu dēļ gribētu aizņemt citi, argumentējot savu vēlmi ar savu vajadzību pārākumu pār citu vajadzībām. Piem., kāpēc kāds ceļ dzelzc… kaut ko tur, kur man nav vienalga, bet neceļ tur, kur man ir vienalga?

 8. “No zemes mēs esam nākuši un par zemi mēs visi paliksim”, nodomāja kurmis un tuprināja savus nesankcionātos rakšanas darbus Lielo kapu virzienā.

 9. Es strādāju labi atalgotu un legālu darbu ebreju vadītā uzņēmumā ar krievu, kā primāro saziņas valodu. Bet draugiem stāstu ka sēžu latviešu startupā ar latviešu vadību un latviešu kolektīvu.
  Ne jau tāpēc,ka kautrētos, vienkārši cilvēki ir idioti.

 10. Dzons: Okei, if trem end šop ai kānt bild, lets bild fektorī, e lārdž fektorī not on ze semetarī, not bai ze river, viz lot of džobs. Vat ju sei, Jānis?
  Jānis: Vatt??? Ār jū aut of jor maind??? Zen ve vil hev to vork!

  _Jānis ārprātā pielec kājās, pret galda malu nosit izdzertajai Waltera alus pudelei dibenu un triec “rozīti” pret Džona kaklu. Skanot klusam gārdzienam, priekškars aizveras._

 11. Nu par Rail Baltic redz ne1 neko nesaprot, arī ne ceha ģēniji.
  1kārši maršruti ir dirsā! Visi! Nu kāda shuja pēc jātaisa lēns sūds un gar lidostu? Nahuj teu lēnlidosta ja tu jau sēdi ātrvilcienā?
  Jātaisa pārkraušana Jelgavā, un Rīgā jālaiž iekšā tieši blakus jau esošajām sliedēm! A tagad ir kaukādi 2 maršruti, kuri visi izmaksās dārgi, nederēs nevienam latvietim, labi derēs visiem citiem.
  Un būvēs ārzemju firmas nevis vietējās, un materiāli no ārzemēm. Un tad mēs vel viņiem būsim parādā! Par to jau cilvēki iebilst.

 12. John: But can you Latvians build anything at all?…

  Jānis: Jes, vī bild verī junīk obdžekt – Voll of the vorld! Zer vill bī neims of 1% of oll pīpl of ze vorld engreivd – seventī miljons! Hmm … vell, it šud be redī bai nau, Ai guess…

 13. Latvians kan bild a bank. Veri suksesful bank. Bank Baltija, komercifrma Auseklitis, parex bank and ozers. All of zem vere born here, on our latvian soil by pipl born here, latvians in ozervords.
  Enihau, stop vaining jou patetik burps of pezant bichis. Juu vanted tu bii puur but frii, zeer juu aar. Puur bat frii.
  Rich piipl bild trains end trams end ozer kainds of biznis. Puur piipl dzhast vain vain.

 14. While this, I must say, is quite nicely written piece, it could greatly benefit from a certain revision – to further emphasise the absolute superiority of Anglo-Saxon gentleman John over Balkan (Baltic?) mongrel Janis, John’s remarks should be written in proper English.

 15. Blje, Jelgavaa buuvmateriaalu bodes burtiski uz katra stuura, nahuj pilij jaacelj pretii kkaads debiils depo? Bet neenee, nah, pili arii vareetu noliidzinaat liidz ar zemi, ka nav ta nav un pohuj. Un kapus visp vareetu noasfalteet un uztaisiit normaalu stajanku. Ja jau pohuj, tad liidz galam. Cehs jau kaadu pusgadu ir vnk debils. Oponee pilniigi visam vnk lai oponeetu un ienjirgtu.

 16. John: Hello! I am an American businessman from Cleveland.
  Jānis: Helou! Ai em Jānis! Ai em pezant from Latgale.
  John: From where?
  Jānis: Form Latgale – it’s a friggin’ “ezerzeme” if you know what I mean. Basically just like Michigan…
  John: Oh, I see…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *