Kā jau svarīgs rīdzinieks, kas apzinās savu un sava biznesa vērtību, Tviterī sekoju arī galvaspilsētas mēram. Ne jau tāpēc, ka viņš man patiktu vai liktos simpātisks, bet tomēr dažreiz trāpīgs tvīts @nilushakov virzienā ir viss, kas nepieciešams, lai iekustinātu birokrātijas dzirnakmeņus man tīkamā virzienā. Jebkurā gadījumā, Rīgas mērs ielika internetā bildītes no Ziemassvētku eglēm, kas rotās galvaspilsētas skvērus un ielas. Nekas interesants, parasts Social Media Marketing 101 paņēmiens, bet reakcija bija jo interesantāka – nepagāja ne pusstunda un ekofašisti jau bija klāt:
Žēl egles, bļa. Jāliek mākslīgās, jo pa gabalu tāpat nevar atšķirt. Protams, mēs varētu arī sekot vegānu piemēram un ēst sieru, kas nesatur dzīvnieku izcelsmes produktus, jo pie mazliet netradicionālās garšas var pierast – pa gabalu nevar atšķirt, tā teikt. Bet kurš tad to gribētu? Pareizi – visi vegāni, kas nekautrējas piepludināt sociālos tīklus ar stāstiņiem par nabaga gotiņu, kuras nabaga bērniņu atņēma un pārstrādāja gaļā. Vēl ir tādas it kā jaukas iniciatīvas kā Nāc – sāc zaļot, kas mudina bērniem sacensties „zaļajā” dzīvē, tādā veidā jau no bērnības ieaudzinot ekofašisma vērtības. Un tie ir tikai daži piemēri – ja atvērsi acis, sapratīsi, ka ekofašisms visapkārt virmo.
Es apsēdos savā birojā esošajā ādas dīvānā, ielēju sev glāzi viskija un pie sevis domāju – kas būs nākamais solis, protestēt pret cilvēkiem, kas brauc ar Audi Q7, jo arī Opel Corsa kustās uz priekšu? Discovery Channel vietā skatīties “Ugunsgrēku” pa TV3 – jo pa gabalu nevar atšķirt? Ieteikt pārtikt no prānas, jo neēšana ir vienīgais patiesi ekoloģiskais dzīvesveids, kas nodrošina lieku resursu neiztērēšanu? Vai varbūt…
…un tajā brīdī es sapratu. Ekofašisms nav nekas jauns un ļauns. Nē – ekofašisms ir normāls kapitālisma process. Kā nekā, ja par latu vari nopirkt kilogrammu parastu kabaču, tad par kilogrammu ekoloģiski audzētu kabaču dabūsi šķirties no trīs latiem. Ja par 15 000 latiem var nopirkt ciešamu jaunu automobili, tad par Nissan Leaf elektromobili samaksāsi divreiz vairāk. Un tā tālāk.
Es beidzot sapratu, ka ekofašisms ir viltīgi izgudrots mārketinga paņēmiens. Ka ekofašisms rada lojālus pircējus, kas tavus ekoproduktus pirks, neskatoties uz cenu. Es sapratu, ka man pašam jāsāk tirgot ekofašistiem draudzīgas preces, ka man pašam jāsāk pielāgoties un rīkoties ekofašistiem pieņemamā veidā – jo tieši uz ekofašistu rēķina es varēšu savu 50 gadu jubileju svinēt kādā Dienvidjūras salā, uz kuru būšu aizbraucis savā milzīgajā privātjahtā.
Es sapratu, ka pastāvēs, kas kļūs par ekofašistu.
HoHoHoo!
Gaidu nākamo rakstiņu un esmu sācis abonēt :)
Nesaprotu kādēļ japapiš tik daudz laika rakstot šādu sūda rakstu. ka nah tas viss interesē. jums arī patik statitika ceha darboņi :) tīksmināties par huiņu ir tik kolosāli :)
popkultūras kropļi
B%$#. Ja kāds grib redzēt ekofašisma piemēru, tad var aizbraukt uz Briseli Beļģijā un apskatīties uz futūristisko mākslīgās egles izbāzeni – kubu, kas veidots no celtniecības stalažām un kura f-ja ir aizstāt bērnu apmīļoto zaļo eglīti. Fcuk. Tas pat vairs nav smieklīgi.
Nepiekrītu unRolandam un Muktupāvelam, bet piekrītu Ziblim un raksta autoram. Tomēr nav skaidrs, kā rodas ef ierindnieki (par ražotājiem nav jautājumu).
Teksts par Opel Corsa ir vietā. Kā bijušais corsa īpašnieks varu pateikt, ka tas nav eko fašisma rīks, tas ir eko genocīda rīks! ar trīs komā septiņiem litriem uz simtu un sāpošu muguru tā vien gribas noslaucīt dirsu ar latvāni
Vēl ļaunāk, ja mēs paņemam jebkuras polūciju tabulas, piem:
http://www.nationmaster.com/graph/env_pol_car_dio_fro_fos_fue_200-carbon-dioxide-fossil-fuels-2000
Tad uzskatāmi redzam, ka ne vien Latvija, bet visa Baltija izskatās ļoti labi, pat nav TOP 30.
Mēs pat bez vegānisma esam vipasaules zaļie uzvarētāji. Jo kā māca tautas paruna: Tur dzeguze lizdu vīs, kur nēdis padirsīs…
Vai tas “zābaciņš” ir padomājis, ko dabai nodara tādas plastmasas egles ražošana un tās nonākšana atkritumos? Dažu egļu ziedošana svētkiem nenodara absolūti nekādu ļaunumu. Tāpat tā agri vai vēlu būtu nonākusi malkas grēdā..