Džournalisms

Pamodos vēlu un vienalga neizgulējies. Viegli pulsē galvassāpes. Pulsa ritmā aiz loga rotaļu laukumā čīkst šūpoles. Labi, ka iepriekšējā vakarā bija Latvijas izlases spēle, tā allaž kalpo kā alkoholisma un nolaidības attaisnojums. Sportam līdzi nesekoju, bet attaisnojums ir un paliek. Telefonā gaida kādi 15 neatbildēti zvani. Nāksies tagad visiem atzvanīt un taisnoties.

Es jau labu laiku strādāju no mājām. Rīdzinieku mēlē esmu frīlanceris, tulkojot to latviešu valodā – pašnodarbinātais. Strādāju mediju sfērā un nav grūti iedomāties, kas ir mani klienti. Pēdējās pāris nedēļas biju slinkojis un tagad nāksies sasteigt nokavēto. Šķirstu neatbildēto zvanu sarakstu – Sorosa fonds, Vīzentāla centrs, Raša tudei, vietējā masonu loža, daži deputāti, vārdu sakot – viss politiskais zieds.

Vispirms es atzvanu Sorosa fonda pārstāvim. Ar projektu kuratori sarunājamies angļu valodā. Nu jā, skaidrs, viss kā vienmēr. Vajadzīgs raksts, kurš izsmej latviešu tradicionālās vērtības, bet, savukārt, eiropiešu vērtības, izgaismo no vislabākās puses. Nepieciešams sekmēt globalizāciju un latviešu identitātes slāpēšanu. Plus vēl par bēgļiem kaut ko, un, ja iespējams, arī par gejiem. Ar domu, ka, jo vairāk, jo labāk. “Roger that”, es atbildu, mēs īsi iesmejam, kuratorei patīk tāds amerikānisms.

Es tikko nolieku klausuli, kā uzreiz saņemu zvanu no Vīzentāla centra. Patīkama vīrieša balss, runā latviski ar vieglu amerikāņu akcentu. Izklausās pēc mormoņu sludinātāja. Kāds zin, vai mormoņi drīkst strādāt Vīzentāla centrā? Šiem prasības gandrīz tādas pat kā sorosiešiem, izņemot bēgļu jautājumā. Nekādus bēgļus, līdz ar bēgļiem ienāks islāms, un islāms šeit nav vēlams, un ir bīstams, un seko vēl garš un smalks apdraudējumu apraksts. Es ieminos, ka mans pieslēgums paredz, ka par ienākošajiem zvaniem maksā zvanītājs, un tad ir OK, Mazel tov, atā, atā, un saruna tiek izbeigta.

Kas vēl man bija zvanījis? Nu protams, Raša tudei. Atzvanu. Zdarovabļa, zdarovanah, runājam krieviski. Vajadzīga publikācija. Neko atklāti prokrievisku vai Putinu slavinošu. Tā klusāk un aplinkus. Varbūt vairāk par to kā agrāk bija labi, un tagad ir slikti. Nav ražošanas, kultūras un naudas. Nav un nebūs. Nu labiņķi, skaidrs, davai, bivai, un es atslēdzos.

Atzvanu masoniem. Meistars ir neapmierināts, ka iepriekšējais raksts bija paviršs un nepabeigts. Saka, ka vajag pielikt vairāk pūļu, lai lasītājs kļūst trulāks un vienaldzīgāks. Lai lasītājam sirdī iezogas naids, apātija un izmisums. Lai latviešu jaunatne nododas alkoholismam, aizmirst par ģimeni un piesmej tradicionālās vērtības. Grūts uzdevums, šaubu nav, bet ja labi maksā, tad ne tas vien ir iespējams, vai ne?

Jūtos izsmelts. Neatbildēto zvanu sarakstā vēl pāris deputāti no Nacionālās apvienības un Vienotības. Ar viņiem es sazināšos vēlāk, nekas svarīgs un steidzams šiem principā nevar būt. Vēl ir viens no reģionu apvienības. Šo pļāpīgo tirliņu es ielieku melnajā sarakstā uz nesadzirdēšanos.

Aiz loga joprojām čīkst šūpoles. Droši vien mani kaimiņi ir slinki, savtīgi un vienaldzīgi ļautiņi, ka līdz šim brīdim neviens neko nav darījis lietas labā. Varbūt iedarbojas manis paveiktais, kas to lai zin? Nopūšos, izeju pagalmā, atveru mašīnu un no bagāžnieka izņemu WD-40 zili dzelteno flakonu. Pāris pūtieni un šūpoles apklust. Kādu brīdi būs klusums, bet varu saderēt, ka tavā pagalmā šūpoles čīkst, bet kāpņu telpā nedeg gaisma un smird pēc kaķu urīna.

Las-Vegas

22 Replies to “Džournalisms”

  1. Galvenais nesajaukt publikācijas kad tās tiek izsūtītas klienta vārdā. Būtu nesmuki, ja raša tudei par latviešu vērtībām, bet vienotība par to cik viss slikti un kvasinieka partija par to kā jaunatnei jānodzeras.

  2. Stāsts iz dzīves par flakoniem.

    Vasaras nakts. Ārā kasrsts. Logi vaļā. Kaimiņiem čiki briki laiks. Sieviete – “fuj, es nevaru, man nepatīk. Smird taču!” Jēkabs vēsā, norūdītā basa balsī – uzpūt dezīti.

  3. Nav jau slikti, ja kaut kas mainās, bet šis bija kā tāda saldskāba bērnības atmiņa par to, kā kādreiz Svetlanā nebija tik daudz cepumu. Tīri cehisks raksts.
    Vairāk šādu

  4. Ja sorosītu inspirētos pasūtījuma rakstus lasa pretējā virzienā, tad ir redzams, ka tie satur nekronomikona fragmentus. Biežas sorosītu rakstu patērēšanas rezultātā notiek inficēšanās ar Sātana pakalpiņiem Luggaldimmerankia, Baalagnitarra un Kakodammu. Infekcijas pazīmes – dzelteni vaskaini nosēdumi auss gliemežnīcā, kuri atjaunojas pat pēc atkārtotas likvidēšanas.

    Labi, ka vismaz kudaff piebēra sāli šai bezgaršīgajai zupiņai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *