Dzīvnieku Brīvība vēlas KIŠKAS un ASINIS!

Ja pēc mana pirmā raksta Cehā jums nebija skaidrs, atgādināšu – man dzīvnieku tiesības ir pie dirsas. Daži dzīvnieki ir paredzēti ēdienam, daži kažokiem un daži bezzobainu, sīku slaviku izklaidēšanai cirkā. Vēlaties mani pārliecināt par pretējo: nodzīvojiet mēnesi ieslēgti vienā dzīvoklī ar nepieradinātu vilku.

Joprojām mīļākā lapa, ko internetā skatos tikai lai sadusmotos par hipsteru stulbumu, ir Dzīvnieku Brīvības lapa facebookā. Sen nebija sanācis tā labi uzvilkties, tāpēc nolēmu iegriezties un – pavei – nelika vilties.

dzīvnieku hujībrīva

(Kad viena fotogrāfija pasaka vairāk par tūkstošiem vārdu… Jā – karbonādes, cepetis, medaljoni, ribiņas, šašliks, bekons utt.)

Да ладно, var jau izlikties, bet vai tiešām kāds ir tik naivs? Vai kāds nopietni iztēlojas, ka cūciņas dienas pavada pie baseina sauļojoties (piezīme sev: jauns biznesa $uperplāns – karbonādes, kuras pašas cepas saulē)?

Gaļas industrijas maldi? Jā, jo Dzīvnieku Brīvībai pašiem nu gan galīgi nepatīk manipulēt informāciju. Ak, pag. Nē, viņiem patīk gan. Atkal atgādināšu par savu Rīgas Cirka rakstu, kad DzB kvieca, ka cirkā strādā pērtiķīšu sitēja, kura kādreiz ir strādājusi ar vēl dažiem citiem dzīvnieku sitējiem. Tiesa gan, nekas tāds nenotika pašā Rīgas Cirkā, bet ar to bija gana, lai kladzinātu par dzīvnieku ciešanām.

Vistas, aitas, cūkas un liellopi tiek turēti necilvēcīgos apstākļos! Jā, tieši tā – necilvēcīgos, jo tie ir dzīvnieki. Kādos tad apstākļos viņi būtu jātur? Četru istabu dzīvoklī Teikā? Lauku viensētā pie Ludzas? Perfektā pasaulē, protams, aitiņas ganās zaļā pļaviņā un dienas pavada spriņģojot riņķī. Bet patiesībā tie ir kakaini lopi, kuru mūža misija ir tikt nokautiem. Es negrasos piķot vairāk, lai no zemnieka, kurš smird pēc kaņepēm, nopirktu organiski audzētu jēra gaļu. Es gribu savā gaļā sagaršot dzīvnieka pirmsnāves bailes.

Protams, ir forši, ka ir hipiji, kuri cīnās par dzīvnieciņu tiesībām. Mīlīgi. Ir par ko pasmieties. Bet nevajag sēdēt savās augstajās sapņu pilīs un dročīt, ka esat labāki par visiem citiem. Vainot uzņēmumus, ka viņi maldina, nevis liek savās reklāmās iekšas, kiškas, asinis un putru. Nu nevajag. Ja arī uzņēmumi reklamētu savus produktus tieši šādi, visticamāk tieši DzB sēdētu stūrī un raudātu.

szynka-gif

P.S. Alternatīvā bilde rakstam, kuru ceha kolektīvs atzina par nepiemērotu, jo tā varētu traumēt mazus bērnus un vegānus.

55 Replies to “Dzīvnieku Brīvība vēlas KIŠKAS un ASINIS!”

 1. Ne velti Polijas iracionāli konservatīvā partija PiS pauž bažas, ka vegānā Brisele vēlas atņemt polim kotletīti. Patiesībā tā ir vāji maskēta katolicisma pamatu graušana, jo tikai baznīca drīkst noteikt, kura būs zivju diena, un kurā dienā nebūs ēst gaļu. Vegānam šie aizliegumi nav saistoši un viņš sāk uzdot loģisku jautājumu – kāpēc man tā baznīca vispār ir vajadzīga? Tādi katolicisma bastioni, kā Īrijā un Spānijā jau ir atteikušās no tradicionālās ģimenes un legalizējušas geju laulības. Gaļas ēšana un abortu aizliegums ir pēdējie katoļu monopoli. Kačinskis nevēlas atkārtot sirdi plosošo Vācijas pieredzi, kā rezultātā vāciešiem atņēma viņu nacionālās identitātes pamatu – desiņu. Tagad desiņas vietā no skābētu kāpostu kušķa mums pretī veras meitenīga iedobe. Paldies, Tev, Merkele!
  Uz kurieni ved dzīvnieku tiesību sargu aktivitātes? To, kādā ne visai starptautiskā un nepavisam ne konferencē par globālajām klimata izmaiņām un apkārtējo vidi, atmaskoja Latvijas Grūtitupa advokātu biroja pārstāvis. Pieprasot humānu attieksmi pret dzīvniekiem, cilvēcīgus dzīves apstākļus un mēģinot panākt dažādus dzīvnieku turēšanas un izmantošanas ierobežojumus, vegānu mafija patiesībā vēlas panākt, lai uz dzīvniekiem attiecinātu visas cilvēkam pienākošās tiesības. Tas ir – lai tas kļūtu par pilvērtīgu pilsoni un sabiedrības locekli. Pirmais, Hirosimas kodosprādzienam līdzvērtīgais precedents, bija 2015. gadā ASV, kad tiesas procesa laikā divas šimpanzes tika juridiski atzīstas par cilvēkiem. Tas ir tikai sākums, no Aizsaules mūs brīdina Grūtitups. Vegānu, kurus finansē Soross un žīdmasoni, mērķis ir panākt pilnīgu dzīvnieku atzīšanu par cilvēkiem. Kāpēc? Padomājiet paši. Lai precētos, protams! Šī drausmīgā atklāsme arī bija patiesais cienītā advokāta suicīda iemesls.

 2. Uģi,
  Izdrāz un apēd? Tas varētu būt kaut kāds centrisko liberāļu moto.
  Iracionāli konservatīvais vēstījums īsumā – tie, kuri negrib ēst gaļu, ir perverti, jo noliedz vienu no cilvēces pamatvērtībām – gaļas ēšanu. Vēl īsāk – visi mūsu politiskie oponenti drāž lopus, fakts.

 3. Vispār jau būtu jauki ar likumu noteikt, ka uz gaļas izstrādājumiem vismaz raksta dzīvnieku vārdus.
  Es labprāt pirktu desiņas kuru sastāvā būtu norādīti ap 60 personvārdiem :)

 4. Nesaprotu, cehs.lv itin bieži publiski atgādina, cik ļoti vegāni vai veģetārieši jūtas pārāki vai cik viņi daudz reklamē savu nostāju.. Izskatās gan, ka tieši gaļēdāji ir tie, kuri visur kladzina to, ka ēd līķi. Ēdiet droši, kamēr daži atsakās ēst, nav ko stresot. Es personīgi diži nereklamēju to, ka gaļu neēdu – ne kolēģi to zina, ne daļa no draugiem. Un tādi ir daudzi veģetārieši. Norij savu žulti. Peace. :)

 5. Saki lūdzu, kad Tu saki, ka katram dzīvniekam ir sava misija, t.i. lopiņu misija ir tikt nokautiem, kas to misiju nosaka? Mūsu PVD noteikumi? Korejā noteikumi stipri atšķiras, tur tiek kauti suņi. Saūdu Arābijā līdzīgi izturās pret cilvēkiem, kas neatbilst Korāna morālām normām. Cik korekti ir noteiktas šīs misijas un kas tiek pilnvarots šādas misijas piešķirt?
  Ļaunums, ko nodara cilvēks planētai un visām dzivām būtnēm ir nepārspējams. Ēdot dzīvnieku produktus Tu patērē ne tikai dzīvnieka dzīvi, bet arī visus resursus, ko tas savukārt ir uzņēmis lai uzaugtu. Zinātnieki apgalvo, ka pēc 30 gadiem mūsu jūrās nebūs zivju, izmirs lielākā daļa savvaļas dzīvnieku un pēc 50 gadiem tiks izsmelti dzīvības resursi. Kurā brīdī mums jāatkāpjas? Ja mums nerūp citas būtnes, tad varbūt jāpadomā vismaz par saviem pēctečiem? Vai Tavi bērni redzēs ziloņus? Vai viņiem būs ko ēst un dzert?

 6. Vic, ar tām lopiņu misijām ir pavisam vienkārši. Ja lopiņa mamma tiek apaugļota un lopiņš piedzimst pateicoties tam, ka kāds viņu grib apēst, tad viņa misija ir tikt apēstam. Ja viņam nebūtu šādas misijas, viņš nemaz nepiedzimtu. Varbūt šim lopiņam jābūt pateicīgam gaļēdājiem, par to, ka viņš vispār ir piedzimis un dzīvojis? Lai nu arī kāda šī dzīve nebūtu, šķirties viņš no tās negrib nemaz,- ir nācies redzēt…

 7. Citējot Vic: “Ēdot dzīvnieku produktus Tu patērē ne tikai dzīvnieka dzīvi, bet arī visus resursus, ko tas savukārt ir uzņēmis lai uzaugtu.”

  Vai ēdot augu valsts produktus, Tu nepatērē auga dzīvi (augi ir reāli keksi un dzīvi organismi) un visus resursus, ko tas ir uzņēmis, lai uzaugtu?
  Ja atbilde ir “nē”, tad novēlu Tev pēc iespējas ātrāk realizēt savu pirmsnāves vēlēšanos – ieraudzīt ziloņus. Ja baigi vajag, es varu ciešami notēlot divus trīs ziloņus.
  Ja atbilde ir “jā”, vai es drīkstu izdrukāt šo sentenci, lai ar to iekaustītu savu kaķi katru reizi, kad tas atteiktos izlakt bļodiņu ar svaigiem dubļiem?

 8. Vāji, par īsu, autors haltūrējis. Laikam nevar atļauties kārtīgu steiku un spēciņš aptrūcies. Man likās, ka ar bildi tikai bija jābeidzas ievadam…

 9. Mākslīgā apputeksnēšana ir iz-va-ro-ša-na (process jau ir tas pats).
  Vīrieši izvaro sievietes, lai pēc tam piedzimušo bērnu varētu apēst.
  Pierakstīju. Paldies, Vic, par ļoti reto un tāpēc jo vērtīgo info. Mūžu dzīvo, mūžu mācies.
  Žēl tikai, ka Tu tā arī neatbildēji: Ko ēst barības ķēdes virsotnē iespundētām radībiņām, lai viņas nepatērētu citu dzīvo organismu dzīves un viņu sūri grūti uznemtos resursus?

 10. Vic, nebūs gan gluži tas pats. Izvarotājs nedomā, ka viņa potenciālo bērnu apēdīs. Viņš vispār nedomā. Viņš grib tikai nogrūsties. Bet, apsēklojot sivēnmāti, tiek domāts par kakla karbonādi, ribiņām, šņukuru Ziemassvētku galdā, galertu no auss… Tikko sakārojās visādu zaļbarību… izlidināt musarā. Žēl, ka manā ledusskapī tādas nav. Iešu uzcept vistas šķiņķiti, bet, izmetot kaulus, iztēlošos, ka tie ir redīsi.

 11. Cements: Iepriekšējie trīs komentāri ir no vienas un tās pat IP adreses, no kuras iepriekš neviens Cehu nav komentējis.

  Es atvainojos par savu viedokli, taču mani mulsina šī, manuprāt, manipulācija attiecībā uz komentētāju emocijām; neapzināta (vai apzināta?) cenšanās parādīt, kurš te ir galvenais, un tieksme iebiedēt komentētājus.
  Nu un ka cilvēks centies paklusām ar atšķirīgu niku iebāzt savu komentāru?! Kas, uzreiz viss ir slikti? Da, bļeģ, internetā rakstīšana ar dažādiem nikiem ir standarts! Kam tas traucē? Kurš jūt no tā apdraudējumu?! Nu uzrakstīja cilvēks savu viedokli par vegānu taisnību, nu un? Izsaki tu savu atšķirīgo viedokli un dzīvo mierīgi tālāk! Ko tu cepies, ibio rio?!

  Ps. Es neesmu tā vegāna viedokļa autors, un arī neatbalstu vegānus. Un ceham neiesaku tik ļoti masturbēt uz IP. Jā, tā var taisīt “sensācijas”. Taču tas viss ir nosacīti. Mēs visi šajā zemē esam tikai cilvēki, neatkarīgi no savas nodarbošanās. Viens raksta no darba vietas, cits no studiju vietas. Viens atbalsta veģetārismu, cits noliedz. Nu un?! Ja tavs viedoklis ir pareizāks, tad ko tu cīnies pret komentētājiem, a? Ko tieši jūs te cenšaties pierādīt ar savu komentētāju izsekošanu pēc IP adresēm?
  Varbūt jūs paši kaut kādā ziņā cenšaties uzvarēt internetu, ne? Uzvarēt visus, naher, veģetāriešus, velosipēdistus un hipsterus internetā, jo jūs taču esat krutāki. Ar ko tieši krutāki??
  Ja varat būt interesanti ar piedāvāto materiālu, ļoti labi. Taču, ja varat tikai izsekot komentētāju IP, tad, piedod atvaino, tas nepārliecina par jūsu krutumu.
  Vēlreiz atvainojos par savu viedokli. Saprotu, ka tūlīt man būs pizģecs kubā.

 12. Vēl gribu piebilst, ka jūsu komandas kreatīvisma potenciāls vispār jau ir patiešām iespaidīgs. Izvairīšanās no klišejām bija jūsu galvenā atšķirība. Kas notika jūsu motivācijā neilgi pēc tam, kad sākāt savu aktivitāti pielāgot ceturdienu režīmam, ir mulsinoši, kaut arī daļēji saprotami (tipa, rutīna). Žēl, ka kļūstat klišejiski. Nu, ir tādas sociālās grupas kā hipsteri, vegāni un velosipēdisti, nu un?!
  Lai vai kā, komentētāju iebaidīšana ar IP adrešu izsekošana mulsina pamatīgi. Kakova hrena?!

 13. Vic – ” izmirs lielākā daļa savvaļas dzīvnieku”, ja, tavuprāt, pie vainas ir gaļas mājlopu patēriņš, tad es tev sacīšu lūk ko – pārstāj lietot datoru! Tevis dēļ izcēlās Černobiļas katastrofa!

 14. “2016. gada 19. aprīlis at 23.52” masturbētāja-komentētāja IP studijā!
  Tur kkas nav tīrs, sēž pa naktīm un komentē, un līdz nākamai piebildei vajadzēja vairāk kā pus stundu, lai apdomātos. Tas ir kaut kāds bremze ar novirzēm.

 15. Antihips, re kur ir: 84.237.250.142

  Kad ieradīsies mani piekaut par dažādu niku lietošanu, paķer līdzi savu hakošanas rīku, jo vajadzēs vēl ārdurvju kodu uzlauzt. To uzlauzt taču tev nesagādās grūtības?
  Ja nu tomēr netiec galā ar ārdurvīm ātrāk par pus [atstarpe] stundu, uzzvani man – es iziešu tevi ielaist.

  Naktī gan bez stroķa labāk nebrauc, jo tad es esmu ar novirzēm.

 16. Bl…. visiem ir tiesības…. dzīvniekiem ir tiesības, bēgļiem ir tiesības tiem pediņiem ar lattem un diviem riteniem ir tiesības… bet par to, ka man ir tiesības neviens neiedomājas… un man ir tiesības ēst šašliku kad, kur un cik daudz es gribu, bez vegān utml.līdzīgiem koriem fonā un bez viņu dziesmām par kkādu lopu vārdā Rozālija,ko es apēdot un nodarot nenormālu kaitējumu visai cilvēcei! D**** ejiet!!! Gaļa tas ir labi!!!! Nost ar vegānšmegān un citām muļķībām!
  Lai dzīvo gaļēdāji!!!

 17. Antihips,
  Ņemot vērā, ka solaris, vēl pirms viņu piemeklēja traģiskā nelaime, kad viņam sarāvas niks, kādā vaļsirdības uzplūdā man vairākkārt uzmācās ar priekšlikumu kopoties ar suņiem, tad pieņemu, ka brīdinājums par savām novirzēm attiecas tieši uz šo noslieci. Es gan nezinu, ko solaris (.) domā ar vārdu “stroķis”. Varbūt bumbiņu vai frisbiju, kam parikšot pakaļ, varbūt kādu suņu barības našķi, bet varbūt kādu citu… rīku. Priekš minētajām novirzēm.

 18. U, nekļūsti garlaicīgs. Ja jau tev tik ļoti patīk kasīties un demonstrēt savu pārākumu dzēlībās, jēlībās un literārās konstrukcijās, tad pacenties savus uzbraucienus pabeigt ar kaut ko asprātīgu, nevis vienkārši rādīt ar pirkstu. Tas joks par kopošanos ar suņiem nebija tevis izdomāts. Tu tik vien spēj, kā mēdīties pretī, turklāt vēl aizvien nēsā aizvainojumu sevī par to. Visu labu!

 19. Ja man kādreiz kļūs garlaicīgi, es pabeigšu, dalot tevi ar nulli.
  Varēsi tad rēķināt savu pussabrukšanas proporciju ārpus kastes, narcis. Manā ilūzijā tu esi fikcija jau kopš Bābeles.

 20. Mani neizsakāmi aizkustināja fakts, ka tik daudz laika un uzmanības Tu tērē fikcijai. Sāku justies par Tevi atbildīgs, jo kā teica klasiķis, tad fikcijām ir jābūt atbildīgām par tiem, kuru galvās viņas ir iedējuši oliņas. Protams, nekādu oliņu Tavās smadzenēs nav. 3 man veltītie komentāri skaidri pierāda, ka Tev ir pohuj. Cilvēks, kuram ir vienalga, taču nevar vienkārši paklusēt!

 21. ciparam: es nejūtos pārāks par gaļēdājiem, vegāniem, riteņbraucējiem, hipsteriem un baristām. Tie, kuri jūtas pārāki lai tiek tiesāti. Piemēram, atsevišķi cehs.lv rakstu autori neatšķiras no Latvijas vegānu aktīvistiem, kuri apzīmē ielas ar krītiņiem, uzrakstot “go vegan!” Vispār jau daudzi gaļēdāji ir tādi paši spameri kā vegāni. Tiesa, es personīgi gaļēdāju žēlabas un bravūrību internetā redzu vairāk, bet tas laikam tāpēc, ka paši gaļēdāji ir skaitā daudz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *