Deputātu algas ir smieklīgas

Šonedēļ šokēju Delfu lasītājus ar savu viedokli par deputātu atalgojumu.

Nesen liela daļa pašmāju lumpeņu sāka sociālajos tīklos ļoti aktīvi šērot Saeimas deputātu algu sarakstu. Iedomājieties – algas svārstās no 1400 līdz 2500 €. Arī pats sākumā nodomāju, ka tas ir kaut kas neiedomājams un nepieņemams, jo tik zemas algas simts valsts gudrākajām galvām tik tiešām ir apkaunojošas. Tikai pēc tam sāku lasīt pavadošos komentārus, kuros izrādījās, ka šīs te algas esot daudz par lielu. Par lielu bija airBaltic vadītāja Bertolda Flika 41000 € mēnešalga, bet šīs? Piedodiet…

Tomēr deputāti saņemot par daudz, jo, redz, Līgas vecmāmiņas pensija ir 210 €, Viktora tēva invaliditātes pabalsts ir 90 €, bet Daiga par pilnas slodzes darbu skolā saņem 300 € pirms nodokļiem. Respektīvi – ja es pelnu sūdīgi, tad arī neviens cits par adekvāti padarītu darbu nav pelnījis saņemt pienācīgu samaksu. Ja es pēc labākās sirdsapziņas strādājot jau 30 gadus joprojām saņemu kapeikas, vainīgs ir tas jaunais, mērķtiecīgais čalis, kurš savos 25 gados saņem piecreiz vairāk. Ja kādam citam ir nauda – droši vien zog!

Šī situācija ir vēl skumjāka par deputātu algām, jo liecina, ka cilvēkiem nav absolūti nekādas izpratnes par Saeimas darba nozīmīgumu. Tieši šis izpratnes trūkums ir viens no pamatiemesliem, kāpēc vēlēšanās latvietis balsos nevis par labāko, gudrāko un spējīgāko kandidātu, bet gan par “savējo”. Latvietis iebalsos Saeimā Ščerbatiku tāpēc, ka viņš tīri tā nekas cilā svarus vai Kaimiņu tāpēc, ka viņš atļāvies publiski pateikt “bļaģ”.

Veidojas apburtais loks – mēs ievēlam amatos klaunus, kuri nesaprot, kas ir labs atalgojums, tajā pat laikā zemais deputātu atalgojums nekādi nemotivē valsts pārvaldes darbā iesaistīties dažādu nozaru un politikas speciālistus. Sekojoši, savam darbam ļoti vāji kvalificēti (atsevišķos gadījumos – absolūti klaji nekvalificēti imbecīļi) deputāti nespēj izstrādāt un pieņemt labus un darboties spējīgus likumprojektus, kā rezultātā vēlētājs var kliegt: “Atlaist Saeimu!” Pēc tam sarodas kārtējais bars varoņu, kuriem šķiet, ka divas štukas ir nenormāla nauda un viņi spēj vadīt valsti. Tā teikt – ko sēsi, to pļausi.

Apskatīsim, ko Latvija var piedāvāt tikko Hārvardu pabeigušam ekonomistam, kurš būtu spējīgs kvalitatīvi darboties Saeimā un izstrādāt valsts ekonomiku veicinošus likumprojektus:
Plusi: alga kas ļauj iepirkties H-M atlaižu pakaramajos.
Mīnusi: nenormēts darbalaiks; visu sadzīves detaļu publiskošana un privātās dzīves iznīcināšana; nepārtraukti kompromisi ar populistiem par likumu saturu; skaļi idioti pēdējā solā Saeimā; no sazin kurienes izvilktas un dzeltenajos portālos publicētas jaunības kailbildes; visādu darbonīšu piedāvāti kukuļi un vēlme “sarunāt”; lai ko tu darītu, tauta kliegs, ka esi zaglis.

Vidējais latvietis izdzird ciparu “2000 €” un viņam rodas iespaids, ka ar šo summu varētu atrisināt visas Latvijas problēmas. Samazinot visu deputātu algas varētu palielināt skolotāju, mediķu, policistu un ugunsdzēsēju algas. Un šis nav vienkārši prasts pārspīlējums, pavei, portālā manabalss.lv kāds iesniedzis iniciatīvu samazināt Saeimas deputātu skaitu līdz 50, jo: “Samazinot deputātu skaitu tiktu iegūti finanšu līdzekļi, tādējādi nebūtu nepieciešamības samazināt citu iestāžu skaitu, piemēram, slimnīcas.” Šo iniciatīvu parakstījuši teju 3000 cilvēki…

Ir ļoti viegli matemātiski aprēķināt idiotismu un domātnespēju, kas slēpjas idejā samazināt deputātu algas, lai palīdzētu tiem, kam nauda “nepieciešama vairāk”. Šī gada oktobrī deputātu algās izmaksāti 176 416 €. Samazinot katra deputāta algas līdz 500 € mēnesī, naudas ieguvums būtu 126 416 €. Ar šo summu pietiktu, lai katram no 472 tūkstošiem Latvijas pensionāriem paaugstinātu pensiju par precīzi 26 eirocentiem. Protams, ja vien nevēlamies par šo pašu naudu palielināt arī skolotāju, ārstu un policistu algas.

Līdzvērtīgi absurds bija arī mūsu nacionālā zieda izstrādātais likumprojekts par deputātu algu iesaldēšanu. Principā tas ir tas pats, kas skaidri un gaiši pateikt: “Mēs nestrādājam atbilstoši mūsu saņemtajām algām un arī turpmāk negrasāmies sākt strādāt labāk, tāpēc neesam pelnījuši algas palielināšanu arī nākotnē, neraugoties uz to, ka algas pieaug visā valstī”. Nē, nopietni, vienkārši padomājiet vai spējat iztēloties kādu garīgi stabilu un veselu cilvēku, kurš pilnā nopietnībā teiktu priekšniekam: “Nē, šef, es nevēlos lielāku algu un nevēlēšos to lielāku arī pēc diviem gadiem.”

Ko ar šo visu vēlējos pateikt? Tikai to, ka Saeimas deputātiem ne tikai jākliedz vienam uz otru publiskās diskusijās, bet arī jāvairo tautas izpratni par to, ko viņi dara ikdienā un cik komplicēts darbs tas patiesībā ir. Jāskaidro tā, lai katrs sētnieks, sportists vai pat aktieris saprastu, ka viņam tas nebūtu pa spēkam. Tautai, savukārt, jāizvelk savas galvas ārā no pakaļām un jāpārstāj līst citu maciņos.

Rh6OdmN

71 Replies to “Deputātu algas ir smieklīgas”

 1. Katrās vēlēšanās, politika iesaistās pa kādam nozares speciālistam, kurš tiek augstu vērtēts sabiedrībā(citplanētietis, Sudraba un daudzi citi)tomēr čiks no tā vien sanāk un stipri šaubos, ka ja viņiem būtu labākas algas, tad viņi labāk strādātu.

 2. Es katru pusstundu divas štukas nopelnu, bet nu elektrību tā mašīna rij nejēgā. Uz katru naudas kilogramu kādi desmit kilovati aiziet.
  Kāds nezin, kur varētu mūžīgo dzinēju dabūt? Es nopirktu, ja tik nav pārāk dārgs.

 3. marcus – dažkārt nevis augstu vērtēts, bet vienkārši populārs, citiem vārdiem – slavens.
  Slavens var kļūst ne vien ar labu darbu savā profesijā, bet vienkārši dēļ harizmātiskas personības un ekscentriskas uzvedības.
  Informācijas laikmetā slavens var kļūt arī pilnīgi necils cilvēks, ja ir mērķtiecīga kvalitatīva reklāmas kampaņa.

 4. Nu gluži kā pienagloti rieksti sarkanajā laukumā! Precīzāk vairs nudien nevar. Ja vēl beigās būtu ko rupju piemetis par bēģļiem vai latgaļiem vispār raksts būtu nenovērtējams!
  Bravo!

 5. Man likās, ka B.Flika 41 000 euro mēnesī nav alga par darbu, bet kompensācija par riskiem, ko viņš uzņēmās zogot airBaltic Šķēles un Šlesera uzdevumā.

 6. Tas, ka liela daļa deputātu tās kapeikas saņem par atsēdēšanu, ir skaidrs. Tas, ka tā alga ir sūds – arī skaidrs. Tas dabs ir kaitīgs. Reāli es par to algu tādu pretīgu darbu Rīgā nestrādātu. Labāk laukos – ar kājām govju pļekā!

 7. raksts desmitniekā. Tie čīkstētāji ir tipiskie latvieši – kam skauž, ka citi saņem adekvātu algu. 1500 eur par deputāta darbu – nezinu cik daudzi gribētu darīt ko tādu par tādu smieklīgu samaksu.

 8. Skumjā atziņa.
  Pīpls LV joprojām dzīvo PSRS mītos – altruisms, valdībai jārūpējas par pilsoņa pie ānusa pielipušās kakas palieku noslaucīšanu, pilsonis vnk sēž un gaida, kad viņam piedāvās ideālo vieglo darbu, valdības pārstāvji ir kalpi (bļa nu ku stulbam vispār jābūt, lai tā redzētu lietas vēl 25 gadus pēc LPSR likvidācijas).
  Ja man ir jānograuž 10 konkurenti partijas iekšienā, ja man ir jānorej 50 konkuretni no citām partijām, ja man ir jāatsakās no atklāti izklaidīga dzīvesveida (izņemot, ja esi Kaimiņš un cīnies par visu labo), faking šit, es gribu par to kaut ko, ok!!!! Es gribu labu algu! Tu esi deputāts, bet tevi katru dienu pazemo frakscijas līderis ar savu īkšķa pacelšanu, demonstratīvi parādot kurš ir alfa un, ka pārējie visi ir viņa kuces, kuru vagīnās ir šis īkšķis. Spied pogu, kuce!!! Nu pienākas morāla kompensācija.

 9. Pilnībā piekrītu par atalogojumu, bet tās frāzes par vēlēšanām… ceha autors, kaut arī noteikti intelektuāli pārāks par 80% tautas, tomēr ir vēl dziļā nezināšanā par ekonomiku un globālo politiku, jo, pieņemu, ka ar kompetentu saimu viņš uzskata Vienotības kandidātus vai varbūt 2. populārāko partiju.
  Problēma, ka šie cilvēki tikai māk izlikties par kompetentiem, īstenībā viņiem sava viedokļa nav un ar viņiem ļoti labi manipulē starptautiskie politiķi un biznesmeņi, kas ir arī novedis Latviju situācijā… ziniet, šī brīža situācija nav pat tik slikta… pagaidiet vēl 5 gadus, kad Jums dibeni degs, tad varbūt kāds aizdomāsies… a pag, kāpēc īsti bija nekustamo krīze? kuram ir izdevīgi, ka mūsu teritorijā izvieto cīņas ieročus pret Krieviju? pag, pag.. uz kuru valsti tieši aizplūst nauda, ko no valsts izskaloja caur Parex glābšanu? Cien. autor – protams, varat būt skaļākais bļāvējs aitu barā un Jūsu Ego problēmas spīd cauri katram rakstam, bet Jūsu intelekts atļautu veidot arī saturu, kas reāli izglītotu tautu. Varbūt ir vērts pamācīties no John Oliver? Viņam ir līdzīgs sarkastisks stils.

 10. Protams, 2000 eiro alga deputātam ir zema. Tauta kliedz ne jau tāpēc, ka viņiem tiešām liekas, ka tā ir par augstu, bet gan tāpēc, ka deputāti liek mīksto skolotāju, policistu, mediķu utl profesiju pārstāvju algām.
  Atradīsies cilvēki, kuriem liksies-nudien astronomiska summa, bet ko var gribēt, ja 50% Latvijas iedzīvotāji ir pensionāri un vēl 25% ir lauķi? Tāda kāda nu ir tā sabiedrība, tādu arī jāizglīto.
  Skaidrs, ka 2000 eiro nav vienīgais deputātu ienākumu avot. Par ko viņi ceļ sev mājas, pēk luksusa auto?! (Ceh’, ievelc elpu un padomā pirms bļausties!)
  Bet kur lai piepelnas skolotāji, policisti, mediķi? Iedomāties jau var ātri, tikai cik tas ir likumīgi/ētiski un kā tas ietekmēs Latvijas tēlu kopumā.
  Par to ”manabalss.lv”. Tas ir vienkārši protests!

 11. Cien. Edgar,
  Mani vienmēr ir ārkārtīgi interesējuši un aizrāvuši stāsti un konfidenciāla informācija par masoniem, iluminātiem un cionistiem. Mans vecvectēva brālēns pa mātes līniju kā unteroficieris dienēja karaliskajos Bavārijas jūras kājniekos un atstāja savu dienasgrāmatu, kur tas viss ir smalki aprakstīts. Arī par projekta Rail Baltica patiesajiem mērķiem, par Greenpeace saistību ar masu kontroli un lidmašīnu atstātajām baltajām švīkām debesīs (mēs taču zinām, kas tās tādas patiesībā ir!). Tur tikai trūkst par Parexu, nekustamā īpašuma krīzi un starptautisko “biznesmeņu” manipulācijām, jo viņš saslima ar diloni un cionisti vairs negribēja aicināt uz saviem saietiem plaušas atklepojošu ģindeni.

  Vai Jūs nevarētu padalīties ar šo trūkstošo informāciju?

 12. Raksts, ne bez ironijas devas. Pagaidām… labāk šādā griezumā nerisināt nabadzīgo plebeju algu salīdzinājumu ar Latvju strādīgāko indivīdu varēšanu.

  Jā, skauģi, es arī pelnu 5000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kur?
  Medikamentu tirdzniecības jomā.

 13. Lieta jau tāda, ka, manuprāt, šeit Latvijā mums jau diezgan grūti ir izsijāt tos nozares speciālistus, ja arī tā alga būtu lielāka (kas arī tagad izskatās, ka būs), tas jau automātiski nenozīmē, ka tas piesaistīs jaunus un godīgus cilvēkus, problēma jau ir, ka arī privātajā sektorā tomēr daudzos vadošos amatos ir ambāļi, kaut vai Air Baltic.

  Ir jāņem vērā tas, ka tev ir darbs un tev ir atbildība par padarīto, ja neviens neuzņemas atbildību par to, ka dara savu darbu draņķīgi, ta tur arī ir rezultāts, pilnīga visatļautība, korumpētība visos gaiteņos.

  Es neesmu visgudrākais cilvēks, nezinu kādi būtu pareizie risinājumi, bet iespējams jāskatās drusku ārpus savas sētas un jāmēģina kaut kādas citas pieejas, kaut vai no tiem pašiem Igauņiem, kas mums jau gabalu priekšā, neesam jau tik dažādi.

 14. Turpinot – katrs strādā to darbu, kuru vēlas. Lūk, laukos, piemēram, mana sieva ir skolotāja. 300 eur uz rokām. Vai viņa sūdzas – nē. Dara darbu, kas viņai patīk. Es, piemēram, esmu labi kvalificēts speciālists. Laukos. 1.5k uz rokām mierīgi. Darucdarbu, kas man afigenna patīk! Rīgā mēs būtu bomži. Laukos – 95% reņģēdāju ienīsti “biezie”. Viss ir relatīvs. Izņemot pupus. Pupi vai nu ir vai nu viņu nav. Tur nevar būt nekā relatīva..

 15. PITER’S – nevis te citi ir skauģi, bet gan tu esi vienkārši lielībnieks. Tā arī vajag teikt: “Jā, es arī gribu palielīties, […]”

  Bet vienīgais plebejs te esi tikai tu.

 16. Nu bet ka es tev saku, ka tā ir! Vidējo dzīves līmeni vaig celt nevis apspiežot tos, kas pamanās normāli nopelnīt, bet ceļot augšā nabadziņus – mentus, ārstus, učenes un, manis pēc, deputātus. 2k mēnesī ir izdzīvošanas minimums LV.

 17. https://youtu.be/OqFAcsQVfrg

  Ārsta alga par pusotru slodzi ir ~600 EUR uz rokas, algas starpība no medmāsas un māsu palīga ir ~100 EUR. Protams, ir jau arī vēl zemākas algas.

  Atbildības līmeni katrs pats var salīdzināt.

  Kā maksā tā strādā? Tie mediķi vispār pajoliņi – neskatoties uz algām cenšas strādāt pēc iespējas labāk. Un pat streikotājiem atteicās.

  Bet pareizi, nav ko strādāt nepietiekami atalgotu darbu vai valstī, kur tas ir nepietiekami atalgots. Žēl, ka “politiķi” nevar būt viesstrādnieki, drošvien cilvēki no “trešās pasaules” labprāt pastrādātu par LV deputātiem. Varētu būt interesants rezultāts.

 18. > čiks no tā vien sanāk un stipri šaubos, ka ja viņiem būtu labākas algas, tad viņi labāk strādātu.

  Tā ir, bet tad mums sanāk apburtais loks.

  Domāju, ja būtu normālākas algas deputātiem, tad arī normālāki cilvēki ieinteresētos par šo nozari un tas zaudējums, kamēr nomainās esošie, nebūtu pārāk kritisks.

  Citādi, kāpēc kādam no mums pārējiem censties tikt par deputātu tiešām, ja bez visas šīs sasodītās ņemtnes var mierīgi nopelnīt 2x un 3x vairāk.

  Deputāta alga, salīdzinot, piemēram, ar IT sektoru, ir zem vidējā programmētāja algas.

 19. Tizleni,un kā tu domā ,viņi to saņem par godīgu padarītu darbu ?????tu uzprasi 100 atmariem,vai viņi zin par kādu likumprojektu tiek balsosts,cik atbildēs pareizi,kā domā ????Nejiet runa ,ja cilvēks dara darbu uz 100 procentiem ,un ir profesionālis ….Tirliņš vēl atļāvās salidzināt zemo slāni ,nokānejies būtu salaga ..!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. Bez ironijas piekrītu raksta autoram, ka deputātu algas nav lielas. Taču apsmietā ideja samazināt deputātu skaitu nemaz nav peļama. Tāpat viņi tiek ievēlēti proporcionāli, balso pēc frakcijas vadītāja paceltā īkšķa, tikai čaklākie uzstājas debatēs un sēž komisijās. Nekas nemainītos, ja proporcionāli saņemtajām balsīm saiemā sēdēs nevis 100, bet 70 vai 50.

 21. DEPUTATU DARBS IR ADEKVAATI PADARIITS?nu nezinu ko tu piipee , vai arii kuraa pasaulee lidinies.. deputatu darbs ir galiigs suuu, jo tikai un vieniigi vinji ir vainiigi ka ne pensionaariem ne skolotajiem un arstiem utt nav norm algas, jo tikai un vieniigi vinji ir vainiigi ka lv ir tados suudoos nonakusi , takaa nevajad te tagad saak acis aizliet…. ka vot ja to naudu sadaliitu tur un tur… bla bla bla dir–ejs …. nabaga politiki oi pamst no bada …

 22. Cehs uzpirkts? Kautkads idiotisms ne raksts… Ja cilveki normali stradatu tad arii piekristu lielakam algam. Bet nu par to ka vini iet uz teatra ēku taisīt cirku..par ko gan tur kaadam maksat tukstosus

 23. Klau….. Šis bulshits ir slēptā reklāma mūsu 100 NABADZIŅU godināšanai??? A tas nekas, ka dažādās piemaksās par visdažādākajām “pasēdēšanām”, “piesēdēšanām” un vnk “skaitīšanos” komisijās viņi kopā saņem TIK, ka šo oficiālo ALGAS NOSAUKUMU vispār var neņemt vērā, ko?????

 24. Man ļoti patika Artis’n’zane komentāri. Atļaušos bez autora/u atļaujas tos pievienot citātu vācelītei, kurā satek sistemātiska krosbrīdinga un alkoholizācijas augļu intelektuālie spridzkļi.
  Un lai salaga nokānejas!

  Kā pareizi nokāneties. Instrukcija.
  Visupirms atron salagu.
  Kā atron salagu? Vienkārši uzprasīt atmariem.
  Pēc tam salagu trejas dienas badina, līdz tas pamst. Kad salaga pamst, tas izdod specifisku skaņu – oi, oi.
  Pēcāk salagas pusfabrikātu novāra, ietin siltā dvielī un nokānē.

 25. Emmm…varbuut jaasaak ar jautaajumu: kaapeec latvietim “skauzh” shiis algas? Varbuut taapeec, ka “normaalais” latvietis nevar galus savilkt kopaa, kameer 100 “gudraas galvas” nav neko manaami mainiijushas, lai paceltu Latvijas kopeejo dziives liimeni. Kad cilveeks, kas sanjem minimaalo algu buus speejiigs nomaksaat reekjinus, iegaadaaties cilveeka cieniigu paartiku, u.t.t., kaa tas ir Rietumeiropaa, un galvenokaart, kad bezdarba liimenis Latvijaa buus taads, ka katrs kursh veelas un ir speejiigs straadaat var atrast darbu, tad arii 10 000 euro meenesii Saeimas deputaatiem buus adekvaats atalgojums.Tomeer pagaidaam vieniigais, ko dzirdam ir tukshi soliijumi.

 26. Un tas tak nekas ka visa LAtvija ir kā viena Maskavas priekšpilsēta. 100 deputāti un valdība un ierēdņu armija netiek ar to galā. LAi paceļ algas uz lieko atlaišanas rēķina un sāk beidzot strādāt. Kārtējos Harvardniekus kuri tur slaistīsies, bet pa 5000 mēnesī , nafig nevajag

 27. strādāju Saeimā (ne deputāts)

  Esmu redzējis ne vienu reizi vien, ka cilvēki, kas ir tupāki par skolnieku ar 9 klašu izglītību “strādā” 5 minūtes pirms komisijas sēdēm; lemj par jautājumiem, kuros izpratne viņiem ir nulle (attiecīgi liela daļa lemšanas ir nevis uzmanīgu pētījumu un profesionālās pieredzes rezultāts, bet gan deputāta inner fīlings tajā brīdī).

  Visi nopietnie jautājumi tiek lemti nevis pēc deputāta personīgās un partijas pārliecības, bet gan lielā smirdīgā putrā kaut ko sadalot un sarunājot ar citiem.

  Un nopirkt un ielobēt vēlamo balosjumu var jebkurš. Pat par mazām summām. Jo politiķis ir tā pieradis būt dibena atkritumu uzlaizītājs, ka viņam ir vienalga cik dod. Tas process, ka kāds iedod un tu izdari viņiem ir tā pierasts, ka tur īpaša domāšana nemaz netiek pielietota, kuru $ pieņemt un kuram atteikt.

 28. muļķības. saeimā neiet kaut kādas tur gudrās galvas, tur tak visi pelnīt piķi dodas ar mūsu naivās tautas svētību. un tad piespiedu kārta izglītojas dažos šauros jautājumos. varētu jau šāmiem ļaut pelnīt 2000, piemēram, bet tas jānopelna. visas iepriekšējās un esošā valdība ir netieši piekopušās cinisku genocīdu pret savu tautu – lauku apvidi tukšojas un iznīkst, meži un lauksaimniecības zemes tiek ļauts izpārdot ārzemniekiem, latvieši tur atkal strādā kā kalpi, izglītības sistēma tik sapuvusi, ka jābrīnās, kā cilvēki vēl izvēlas apgūt skolotāja profesiju, noprivatizēts gandrīz viss, no kā valsts sektors un tauta kopumā varētu gūt ekonomisko ērtību. un par to būtu vēl jādiskutē, vai samaksa saeimas vīriņiem un sievām ir adekvāta???

 29. rufs – par lauku iznīkšanu šajā portālā labāk nepieminēt, jo tevi tūlīt Meistars nozākās par pēdējo lūzeri tikai šā temata pieminēšanas dēļ vien, turklāt lietojot visizsmalcinātākos un daiļrunīgākos epitetus, kādus tikai pārkarsušas narcisa smadzenes spēj izdomāt. Jo laukos dzīvo tikai pāķi, bet ja kāds tam nepiekrīt, tad viņš nesaprot “eifēmismus”.
  Šis ir visai specifisks portāls, te var dabūt rungas no Meistara, tā ka nosmird vien.

 30. Raksts atspoguļo izsenu problēmu.
  >lai parlamenta pārstāvis būtu godīgs, tas labi jāatalgo
  >pat platons teica, ka politiķim jābūt pilnīgi nodroīsnāta, lai to nevar ietekmēt, un jānododas 100% savai valstij.

  Problēma mūsdienās – visi grib vairāk, vairāk, vairāk – attiecīgi rodas korupcija.
  Savukārt mūsu politiķu vājums ir izteikts tautas nespējas saražot līderus rezultāts. Mūsu l’dieri un profsionāļi strādā privāti un jau sen ir ārzemēs. Mūsu bagātie, kas tautas acīs laikam skaitās līderi parasti politikā iet nevis nesavtīgu mērķu vadīti, bet gan, lai dabūtu vairāk bablo.

  Jebkurš mūsu politiķis ASV vai Vācijas [politiķu acīs ir idiots. Sākot ar prezidentu un beidzot ar katru deputātu un viņam pakļauto ierēdniecības vadītāju pulku.
  Lai izaugtu līderi ir jāstimulē intelektuālā jaunatne, bet Latvijā tā vienmēr bijusi pastarpināta problēma. Mums svarīgāk ir atbalstīt sporta izlases, kas dzīvojas pa 100.vietām pasaulē, atbalstīt uzņēmumus, kuru vadība zog, būvēt tramvaju sliedes, tās izrokot un aizrokot, un atbalstīt kaut kādus nesakarīgus pētījumus, kas netiek izmantoti.

  Bet es domāju, ka, diemžēl, ir taisnība, ka valsts pelnījusi tādu vadību, kāda tai ir.

 31. Tātad, ideja paaugstināsim deputātu algas, lai pievilinātu Harvardas (bet kā ar Salamnkas bakalauriem?) absolventus? Jā, tas viss būtu labi, bet kāpēc tad “vecajā Eiropā”, kur taču pie šprices ir “hārvardieši”… nu, varbūt oksfordieši vai kembridžieši, bet arī kruti taču, tāpat nespēj paredzēt, novērst nedz ekomomiskas, nedz politiskās krīzes? Tagad pat, izskatās ka “vispasauleshārvardieši” neko labāku restartēšanai nespēj atrast kā karu. Ta šāda restarta metodi pielietoja jau neizglītotais barbars Alarihs, piemēram. Tātad, kāpēc cienījamais autors domā ka harvardieši spēs te visu padarīt pa labu esam – īpaši, ja mēs te, vienalga netaisāmies neko labu darīt?

 32. Šo to var sazīmēt. Kam pretenzijas rakstam, tam problēma ar pareizrakstību.. “saima” “nejiet”, pokemonvaloda utt. Varbūt vajag skolā labāk mācīties, tad nebūs “gali jāvelk kopā”?

 33. Ja visi vietējie ir korumpēti zagļi, brīvmūrnieki, cionisti-urīnterapijas praktizētāji, tad ir tikai viens risinājums. Valdības un parlamenta funkcijas jāatdod ārpakalpojumam. Izsludinām konkursu un lai nāk vācu baroni vai sīriešu bēgļi outsorcēt. Nebūs vietējās pazīšanās, nebūs otkati, nebūs izbijušo PSKP funkcionāru u.c. puvuma pazīmes.

 34. Kārtējais pasūtījuma rakstelis… Raksta autors, diemžēl, pats nav līdz galam iedziļinājies šajā problēmā. Vai drukā ko liek. Kopumā būtu nokaunējies. Raksta- “par adekvāti padarītu darbu nav pelnījis saņemt pienācīgu samaksu.” Šeit jau ir tā problēma, ka nav problēmas ja darbs tiek adekvāti padarīts un valsts problēmas tiek atrisinātas nevis radītas. Bet samazināt skolotāju algas, bet tur pretī palielināt ministru? Diez raksta autors ir informēts cik cilvēku katru gadu dodas prom no savas zemes, Valsts, tikai tādēļ, ka nevar atrast jebkādu darbu, lai nodrošinātu sevi vai savu ģimeni? Un sen jau vairs runa nav par vieglu darbu. “Līgas vecmāmiņas pensija ir 210 €, Viktora tēva invaliditātes pabalsts ir 90 €, bet Daiga par pilnas slodzes darbu skolā saņem 300 € pirms nodokļiem.” Vai raksta autors ir mēģinājis ar tādiem līdzekļiem izdzīvot un ģimeni pabarot. Piemēram kad sieva ir gaidībās vai ar zīdaini uz rokām? Un vienīgais kam ir darbs esi tu ar 300 Eur kaut 400 jau pēc nodokļiem? Vai raksta autors ņirgātos par cilvēkiem saucot tos par idiotiem, kas vēlas adekvātu darbu vai kad tava omīte stāv centrālajā stacijā ubagojot, lai varētu izdzīvot un tu ar savu 300 kaut vai 400 Eur algu knapi spēj uzturēt savus bērnus un nespēj viņai palīdzēt? Kamēr deputāti saņem tādas algas par neko nedarīšanu (saeimas sēdēs atturas vai vispār neierodas), valsts ir parādos, vidējā alga salīdzinot ar Eiropu ir krietni mazāka kaut cenas visam ir tādas pašas un pat augstākas, skolotāju algas, kas ir mūsu bērnu nākotnei nav strādāšanas vērtas, ārsti strādā dubultās maiņas lai iztiktu, ugunsdzēsēji riskē ar savām dzīvībām par atalgojumu tuvu minimālajai algai… Un valstī valda bezdarbs, jo visas rūpnīcas ir pārdotas vai nolikvidētas un jaunas, jebkādas, darbavietas netiek radītas Bet mums ir tilts, bibliotēka utml. Deputātiem 2000 Eur alga. Tā jau ir tikai maza daļa. Un tas viss ir deputātu un valdības kompetencē, lai to visu sakārtotu. Un tad kaut 40000 kā Flikam. Bet tagad kad sarkanmatainā un pārējie saeimas brīnumi spēj tik šļupstēt, ka neko nezin un nevar… bet par ministru prezidenti kļūt, algas pacelt, nozagt vēl, uzcelt kārtējo betona sū*u- aiziet! Nu sorry. Ieteiktu raksta autoram pašam izvilkt galvu no attiecīgā gala un iziet pastaigā cauri tirgum, centrālajai stacijai, izbraukt ar sabiedrisko transportu jebkurā virzienā un paskatīties kas notiek šajās vietās un valstī. Nemaz nepieminēju valsts autoceļu stāvokli, maksimas traģēdijas apklusināšanu, deputātu atbildību, līdzekļu izsaimniekošanu un tā var turpināt ilgi… Un par to man jāmaksā? Domā cilvēk domā. Ir laiks to sākt darīt!

 35. Cement, varam satikties paskatīties kurš ir nabags… ;) Tas, ka es neesmu pērkams kā tu nav obligāti jāsāk smirdēt sociālās tīklos. Lai gan skatieties uz taviem komentāriem redzu tavu līmenī un nemaz neesmu pārsteigts. Žēl man tevis.

 36. Līmenis. Tev man vairs nav komentāru…
  Tagad cerams pārējie saprot kāda līmeņa cilvēka rakstam tie sniedz atbalstošus un piekrītošus komentārus.
  Domā līdzi!

 37. “un cik komplicēts darbs tas patiesībā ir.” LOLOLOLOLOL tas joks, ja? Vai romantisks naivums?
  Es saprastu, ja runa būtu par Mišu Zemļinski u.c. SC kadriem, jo ar valsts valodu švaki :D. Piekrītu tam Saeimas darbiniekiem fff. Diemžēl vienīgais būtiskais skills, kas mūsu parlamentāriešiem nepieciešams, ir podziņas nospiešana. Neizliksimies, ka tajās komisijās baigi kaut ko jaunu izdomā vai pieņem baigos lēmumus. Atreferē ierēdņu saražoto & viss.
  Bet nu līdzšinējā deputātu alga bija smieklīga. Tādā ziņā piekrītu rakstam.

 38. Atpisies!!! – knapi valdīdams dusmas, iebļāvās aizkaitinātais ezīc, kad saprata, ka lācīc nekur nav aizgājis.
  Tas bija šausmīgi! Viņš visu pēcpusdienu bija noņēmies ar to stulbo iedzelteno sēni, cenšoties dabūt savā adatainajā mugurā, un te ierodas šis smirdīgais meža zvērs un sāk vienkārši bakstīt ar žagaru. Kas, mežā vietas vairs nav?! Ko tas lops grib?! Lāči taču sēnes neēd, cerams?

  Lācīc, izdzirdējis ezīša spalgo brēcienu, ne pa jokam satrūkās. “Kas ta nu, kas ta nu?”, viņš bubināja. Lācīc jau tikai gribēja sadraudzēties ar to mazo adataino kverplīti, kas te pukstot un stenot ložņāja ap tārpainu sēni. Lācītim nebija daudz draugu. Taisnību sakot, lācītim vispār nebija draugu. Lācīc staigāja viens pats pa sūnām, noraugoties, kā citi zvēriņi aizskrien un putniņi aizlido savās gaitās. Lācīc bija kautrīgs. Reiz viņš gribēja sadraudzēties ar lapsu, kas ošņāja beigtu kurmi. Bet lapsa sāka nelabi riet, tāpēc lācīc arī toreiz aizgāja atpakaļ biezoknī raudāt.

  Lācīc vēlreiz piebikstīja ezītim. Eu, davai aizejam uz gravu kūleņot lejā pa sūnām! Tas ir tepat, ezīt. Mums būs jautri. – lācītim sirsniņa drebēja, cik ļoti viņš gribēja sev iegūt draugu.
  Es tev varu parādīt, kur ir mežābele. Jau daudz āboļi nokrituši. – Lācīc uzmanīgi piebikstīja sprunguli ezīša muguriņai un gaidīja, kas nu būs.

  Atpisies! Atpisies no manis, dzīvniek! – ezīc auroja pilnā balsī, trīcēdams no neaprakstāmām dusmām kā apšu lapa. Tas bija neizturami! Ko tas lops man piepisās?!
  Ezīc pagriezās pret lācīti ar purniņu, savieba ģīmīti riebuma grimasē un nošķaudijās tā, ka ikvienam vajadzētu saprast, ka tas bija speciāli.
  Pēc tam pagriezās un, uzmezdams pēdējo žēlīgo skatienu tā arī nesavāktajai sēnei, aizgāja.
  Gaisā palika vien pirdiena smaka, bet nekāda draudzība starp lācīti un ezīti nesanāca.
  Augstu koku galotnēs šalca vējā šūpotās lapas. Putni lidoja savās gaitās. Kaut kur tālumā sāka kalt dzenis. Lācīc uzmeta drūmu skatienu tārpainajai sēnei, dziļi ieelpoja ezīša atstātā pirdiena smaku un lēnām aizgāja.
  Dzīve mežā bija visai skarba.

 39. Cement, kad nevar ar prātu tad idiots cīnās ar spēku… Ir tāds teiciens, diez tas par tevi? Pie tam gribēt es varu, bet diez vai tu būsi tas kurš spēs palīdzēt. ;)
  Lai tev salds miegs.

 40. “…jo liecina, ka cilvēkiem nav absolūti nekādas izpratnes par Saeimas darba nozīmīgumu.”

  Kā nu nav. Četrus gadus jēkabielā par klaunu norukāsi, ja paveiksies pēc tam dabūsi īstu darbu, pāris valdēs un padomēs.

  Resurss gan palicis jenotīgs un rižs kā Āboltiņas spalvas.

 41. Piekrītu vienīgi tam, ka deputātu algai jābūt augstākai un konkurētspējīgai, lai piesaistītu cilvēkus ar galvu uz pleciem un lielā mērā tas uz kopējā fona neizraisa sašutumu raisošus zaudējumus budžetā. Tomēr kādam klaunam jābūt, lai uzskatītu, ka pašreizējie deputāti strādā vaigi sviedros un dara komplicētu darbu? Iesaku pirms kādas no balsošanām par noteiktiem likumprojektiem aiziet un iztaujāt deputātus.
  Tā ir kā bijusī klase, kur retais pilda mājasdarbus vai iedziļinās vielā, bet lielākais vairums vienkārši noraksta un pilda pavēles no augšas, bet brīžiem vienkārši basto. Runa iet par to, ka atzīmes neatbilst zināšanām nevis par to, ka kādam būtu žēl to ielikt.

 42. Es tikai pateikšu tā:

  Neviens normāls cilvēks, kam visi mājās (pilns rublis utt. – sauciet to, kā gribiet), neatkarīgi no algas lieluma, Saeimā iekšā nelien.

  Vai nu tas, vai arī lien iekšā, lai pavilktu deķīti par labu savām vai sev tuvu stāvošu cilvēku interesēm visādu mahināciju a.k.a. biznesa bīdīšanām. Arī tad pilns rublis šiem personāžiem nesanāk.

  Punkts.

 43. Sakot ar 01.04.16 Lielbritanija staradajosh jaunietis 25+ gadu vecuma sanems 7.5GBP/h = 1300GBP/men = 1846 Eur/men

  Jautajums – Cik reizes shis jaunietis, kuram ir 8 klashu izglitiba un 1.5 valodu zinashanas nosharos “Atlaist Saeimu” bildi sava facebook profila?

 44. @solaris
  ha 6/10, lasītu vēl vismaz vienreiz.

  @Ciemiņš
  Ņemot vērā, ka potenciāls tevi troļļot ir izsmelts, runāsim atklātu valodu – cehs jāuztver kā satīra, nevis “pasūtījuma raksti”

 45. raksts pilnīgi kā kulaks uz acs… te pat nav jēga iztirzāt, cik dumji mēdz būt Delfu komentētāji. Cilvēki vienkārši nespēj uz situāciju paraudzīties caur citu prizmu. Varētu izteikties ar salīdzinājumu, ko esmu novērojis dažos forumos: Cilvēki Latvijā ir pieraduši pirkt Just5 telefonus par grašiem, ar attaisnojumu, ka vairāk nevar atļauties un pēc tam sūdzēties, ka telefons ir pilnīgs mēsls. Izrādās tam nav ne krutais stikliņš, ne GPS nerāda un’ redz iPhonu var sist pret savu tukšo galvu un nekas nenotiek. Tāpēc arī visiem skandināviem ir iTelefoni – viņi spēj atļauties daudz samaksāt par kvalitatīvu preci un ilgtermiņā ir priecīgi.
  Kāpēc vidējam tukšpaurim LV nevar pielekt, ka arī mana paaudze (esmu 1993. gads) mēģina ilgtermiņā saprast, kur doties pēc augstskolas. Kāpēc ir tik grūti saprast, ka algu pacelšanai sekas rodas ilgtermiņā ar daudz kvalificētāku darbaspēku, visticamāk, aiznākamajās vēlēšanās??

 46. Kā var nepielekt, ka ievēlot 50 cilvēkus Saeimā katrai balsij ir daudz lielāka vērtība, tāpēc lai pieņemtu piemēram otru valsts valodu, vajadzētu uz pusi mazāk balsu, nekā tagad? Un ja alga deputātam būtu tik pat maza, kā vidējam latvietim, tad nekad mūžā mums nepaliktu labāk, jo vēlēšanās visvairāk piedalītos cilvēki ar jau esošiem stabiliem ienākumiem. Jā, arī Krievijas sponsorētiem cilvēkiem ir stabili ienākumi. Un viņi nu būs pēdējie, kas sūdzēsies par tiem 250Eur, ko jūs novēlat politiķu algās, jo Krievija viņu darbu centīgi apmaksās.

 47. Sapīpējuša cirvja raksts. Ja algas visā valstī būtu normālā līmenī, pabalsti normālā līmenī, cienījamas pensijas – tad arī neviens neteiktu ka deputāti saņem par daudz! Turklāt paskaties kas tur notiek- grib,apmeklē sēdes, negib, neapmeklē. Un paskaties ko viņi tur dara sēžu laikā – guļ, lasa avīzes, skatās porņikus portatīvajā un vēl sazin ko! Neskaitot algas vēl ir visādas kompensācijas – dzīvokļu, degvielas utt ujp. Un tas viss pie galīgi ne trūcīga atalgojuma!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *