Dabasdraugu Cehs

Ja par katru virtuālajā vidē saņemto uzbraucienu no sērijas “šokolādes Cehs – citus apdirst protat, bet paši neko neesat paveikuši”, Ceha kontā tiktu ieskaitīti desmit centi, mūsu aknas tagad būtu caurumainākas par valsts austrumu robežu deviņdesmito sākumā. Tomēr, lai cik grūti jums nebūtu tam noticēt, mums arī šis tas patīk, un labiem projektiem spēcinošu vārdu netaupām.

Beidzot klāt sezona, kad pautus var droši atsvabināt no džinsu gūsta un izmitināt vaļīgos šortos, skaidrs, ka alus jātukšo tur, kur tas garšo divtik labi – pie mammas dabas krūts. Diemžēl tāpat domā vesels bars citu, no kuriem liela daļa atpūsties ieradušies vecā trešās sērijas BMW, tāpēc aiz sevis savākt neprot. Tā kā mana ideālā svētdiena neiekļauj bradāšanu pa ezermalā izmētātām šļircēm, vēlos jums pastāstīt par Vides SOS.

Vides SOS ir lieliska mobilā lietotne, ko bez maksas var lejupielādēt Google Play (par Apple Store nezinām – galu galā neesam taču latti strebjoši peģiki). Lietderība šeit satiekas ar elegantu, intuitīvu tehnisko risinājumu, kas nemaz nav tik bieža parādība. Ideja gaužām vienkārša – redzi drazu? Nobildē to, un vienā setā Valsts vides dienests saņems attēlu, GPS koordinātas un sūtītāja kontaktinformāciju. Ja paveiksies, nākamajā reizē, kad slāsi šai vietai garām, no atkritumiem vairs nebūs ne vēsts.

Lai rādītu piemēru, lūk, daži Ceha biedru iesūtīti ziņojumi par piedrazotu vidi:

001 002 003 004
Kopā mēs varam daudz. Cehs par tīru vidi!

14 Replies to “Dabasdraugu Cehs”

 1. Diemžēl VIDES SOS ir viens trūkums. Tas nefunkcionē, vietās, kur nav vai ir ļoti slikts mobilā tīkla pārklājums …
  jā jā .. ir arī tādi dauņi, kas savu drazu izber vai atstāj pat tādos dabas nostūros.

  P.s. – pēdējais vides sos ziņojums ir labs.
  ja VVD to izlemtu savākt šodien, tad domājams, ka pie viena būtu jāsavāc daudz bioloģisko atkritumu.

 2. Visas sacūkotās vietas ir vienveidīgas, taču divas pēdējās mēslaines ir tik līdzīgi, ka nespēju tās atšķirt.

  Domāju, ka mēslaiņu sakopšanai būs daudz pretinieku, jo eksistē populārs viedoklis, ka atkritumi ir svarīga un neatņemama vēsturiskās apziņas sastāvdaļa un tie cilvēkos rada uzvaras un svētku sajūtu.

 3. Simt pipel’s paši sacūkājāt, lai būtu fotkas, ko pievienot rakstam! Respect un vēlos autoram iztīrīt nabu ar mēli.

  Ja tomēr kļūdos, tad raksts ir gejisks.

  Bezatturībnieks +1 !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *