Artuss Kaimiņš neizbēgami kļūs par premjeru

Vakar Delfos izrādīju savu Photoshop meistarību.

Mēdz teikt, ka mode ir cikliska. Šobrīd apģērbā atgriezušās astoņdesmito bumbierenes, bet vīriešu frizūrās dominē septiņdesmito sejas kušķi. Par ko pirms dažiem gadiem rādīja ar pirkstu un zviedza, to šovasar jau ar lepnumu un svarīgu sejas izteiksmi Agnese Kleina dēvē par trendu. Viss mazliet piemirstais ar dažu paaudžu pauzi atgriežas un mazbērni kļūst par savu vecvecāku karikatūrām.

Šim cikliskumam ir pakļautas ne tikai lupatas un frizūras, bet, manuprāt, arī sabiedrības kolektīvā apziņa. Karu pārdzīvojusī paaudze, līdz riebumam atskatījusies vardarbības festivāla sekas, centās distancēties no radikāliem līderiem un apvienot Eiropu, jo bija pieredzējusi, kas notiek, ja tā ir sašķelta. Tāpat viņiem nebija jāstāsta, pie kā noved lielu ļaužu masu sekošana līderiem, kuri piedāvā radikālas un vienkāršas atbildes uz sarežģītām problēmām.

Nākamās pāris paaudzes vēl darbojās pēc inerces, pirmo reizi vēsturē izveidojot Rietumu pasauli, kas vairs nekož viens otram pakaļā, bet sadarbojas kopēju vērtību un mērķu vārdā. Uz brīdi pat likās, ka noticis neticamais un sabiedrība ir mācījusies pati no savas vēstures.

Šodienas jaunais pilngadīgais vēlētājs ir izaudzis miera un labklājības inkubatorā un pieņem to kā pašsaprotamu vidi. Viņam ir kļuvis garlaicīgi siltumnīcā, kas stiepjas no Lisabonas līdz Urāliem, viņš ir izbesījies pats no sava vēdera speķa un viņu tirda vēlme paņemt no dobītes akmeni un izdauzīt vismaz dažas rūtis. Vienkārši tā – lai dzīve nešķiet putukrējums.

Ar katru dienu arvien vairāk jaunākās paaudzes pārstāvju pienāk pilngadība un viņi kļūst balstiesīgi. Savukārt vecākās paaudzes pārstāvju ar katru dienu kļūst mazāk, viņiem līdzi aizejot arī dzīvajām atmiņām.

Tās nav labas ziņas tiem, kas apveltīti ar funkcionējošu izdzīvošanas instinktu. Laiks nestrādā jūsu labā: uz lāča jājoša Putina reitings tuvojas tīra spirta procentam, #Brexit haštags iekaro sociālos tīklus, bet ASV par savu prezidentu grasās ievēlēt par cilvēku pārģērbtu apelsīnu.

Arī Latvija neatpaliek. Mums vienmēr ir sava mazā versija par visu: Sigulda ir mazā Šveice, Swedbank ēka ir mazā Manhetena, bet Streičs ir mazais Spīlbergs. Esmu pārliecināts, ka tuvāko dažu vēlēšanu laikā Artuss Kaimiņš ar savu Rokkafejnīcas “bļāāāģ” būs sevi iekliedzis Latvijas premjera krēslā, un tad varēsim lepoties arī ar mazo Trampu.

Ja vēlies pamēģināt seksu ar arbūzu, izlēkt ar gumiju, eksperimentēt ar sēnēm vai ar stopiem apceļot Afganistānu, šis ir īstais brīdis. Ja līdz šim esi atlicis savus vājprātīgos sapņus, bremzējot tos ar racionāliem argumentiem – vari atlaist pedāli. Mēs visi sēžam autobusā, kuru vada pāķu vairākuma un šīs paaudzes amnēzijas izauklēti šoferi, kuri dod ručkā tieši līkumā augošā ozola virzienā. Tāpēc neatliec uz rītdienu! Laika ir maz un… turklāt, ir taču arbūzu sezona.

Neprecīzi citējot Māronkuli: pīpējiet trīs paciņas dienā, dzeriet litru šņabja brokastīs, niciniet prezervatīvus, pārkāpiet ātrumu un laulību, arī trekns ēdiens ir lieliska izvēle! Jums strauji tuvojas mūžība bez visiem šiem labumiem.

17 Replies to “Artuss Kaimiņš neizbēgami kļūs par premjeru”

 1. Mazzināmi fakti no Artusa Prezidenta biogrāfijas:

  Nekas mazajam Artusam bērnībā nesagādāja tādu prieku, kā dalība purva brišanas sacensībās. No tām viņš vienmēr atgriezās mirdzošām acīm, laimīgs, pazaudējis kurvīti un diskvalificēts. Sacensību laikā viņam vienmēr piemetās vadātāji, bet par trim vadātājiem uz vietas diskvalificē. Tādi ir noteikumi. Nelīdzēja ne zeķu mainīšana, ne arī 96% alkohola diēta. Neskatoties uz to, viņš būtu gatavs šo nodarbi turpināt bezgalīgi, ja vien kādu dienu viņš purvā nekļūtu par liecinieku ainai, kurā divi LVM birokrāti pretdabiskā veidā nozāģēja koku.
  Neizdzēšamu iespaidu uz Artusu atstāja Dž.Kerija biogrāfiski dokumentālā filma “Melis, melis”. Pēc 16 seansa viņš saprata, ka reāli var atmaskot jebkuru meli.
  Pusaudža gados Artuss mēģināja iet skolā līdz notestēja zīlēšanu ar priekšādiņu: dročī-nedročī-dročī-nedročī… Rezultāti bija fascinējoši.

 2. Atbildot uz darbļaužu lūgumiem atklāt arī citus mazzināmus Artusa Prezidenta biogrāfijas faktus:

  Artuss, Vienotības un sorosītu negaidīts, šajā pasaulē ieradās netālu no slepenās padomju zemūdeņu bāzes Stāmarienē – ta ne Alsviķos, ta ne Lizumā. Topošā prezidenta dzimta ar kuģubūvi, plostošanu un zivju barošanu šajā nekurienē nodarbojās jau kopš Ivana Bargā laikiem. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc padomju ģenerālštābs izvēlējās Stāmarieni par zemūdeņu bāzes vietu, jo nekur citur visā PSRS nebija sastopama tādā kuģubūves ekspertu koncentrācija kā še – elektrozvejnieks Konrāds Prezidents, plosta uz gaisa spilveniem izgudrotājs Jurģis-Pauls Prezidents un cauras piepūšamās roņādas laivas īpašnieks Gajs Jūlijs Tramps. Nedrīkst aizmirst arī leģendāro inženieri, idejas par Magelāna maršruta atkārtošanu atpakaļgaitā teorētisko pamatlicēju, jūras kaujas pie Silmačiem veterānu un Alūksnes Pagrīdes Jūras Akadēmijas dibinātāju Ragnāru Paltusu Kaimiņu.
  Diemžēl Artusa dzimtas inženieri izmatoja tikai collu mērvienības, tāpēc viņu peldlīdzekļi nebija izmantojami metriskajās ūdenstilpnēs. Nelīdzēja arī ksilofona uzstādīšana. Punktu Artusa dzimtas arodam gandrīz pielika Sandras Kalnabriselietes un Valda Dombriselovska uzspiestā SI sistēmas instalēšana visās novada ūdenstilpnēs ar automātisku atjauninājumu lejuplādi. Tāpēc iespēju turpināt savu dzimtas arodu okupantu zemūdeņu bāzē topošā prezidenta dzimta uztvēra ar dalītām jūtām – no vienas puses zemūdeņu bremžu šķidruma kokteilis patīkami reibināja, bet no otras – šķīdinātājs tomēr vairāk deva pa trumuli.
  Taču pienāca brīdis, kad tika aizvērta arī šīs saulainās nodaļas pēdējā lappuse. Sorosīti iznīcināja novada rūpniecību – padomju zemūdeņu remontdarbnīcu (labi, ka komunisti vēl paspēja visu vērtīgo notirgot). Sorosītu mērķtiecīgi radītais bezdarbs daudzus Artusa dzimtas pārstāvjus spieda meklēt palīdzību uz Dublinas, Glāzgovas, Upsalas un Maskačkas sociālās palīdzības plostiem. Brisele neļāva novadam atjaunot collu mērvienību kā lokāli nacionālo standartu un otru oficiālo valodu.
  Saglabāt savu dzīvesveidu un izdzīvot Artusa Prezidenta vecākiem palīdzēja paradigmas maiņa – hibrīdbizness – viņi atvēra homeopātisko autoservisu, kur tirgo arī no ārzemēm pa kluso atdzītu degvielu.

 3. Nav neviena loģiska izskaidrojuma, kāpēc cehā nav raksta par D.Melnbikša kampaņu. Saņemieties un uzcepiet rakstu. Vai arī – savu čomu nestāv apriet?

 4. Purvītim – Ikvienai personības akcentuācijai (narcisms ir viena no sociopātijas formām) raksturīgs ievērojams enerģiskums noteiktā, specifiskā ievirzē. Tas sakņojas specifiskās galvas smadzeņu sinaptisko saišu struktūrās. Paaugstinātu enerģiskumu vienā ievirzes uzvedībā kompensē intrreses trūkums par citām jomām. Proti – akcentuētas personības nedzīvo harmonisku dzīvi; neinteresējas par daudz ko, kā dzīvo lielākā daļa cilvēku, bet velta sevi viena specifiska veida aktivitātei. Līdz ar to kļūstot izcils tajā jomā.
  Piemēram, var kļūt par izcilu vārdu mākslas un interneta troļļošanas prasmju meistaru. Meistaru U.

 5. Purvīt,
  Turpat, kur daili un gudrību.

  Nav tiesa, ka Gaja Jūlija Trampa roņādas laiva patiesībā ir bērnu peldmatracis un nav tiesa, ka laiva, dēvēta par “Stīvo roni”, būtu neproporcionāli maziņa Trampa augumam vai šļaugana. Tie ir demokrātu tiražēti meli, lai liktu sprunguļus Trampa priekšvēlēšanu plosta riteņos. Patiesība ir tāda, ka Gaja Jūlija Trampa roņādas laiva nevar funkcionēt ar vecu gaisu un tāpēc ir regulāri jāelpina ar metodi ronis-mute.

 6. Indivīds, kura galvas smadzeņu riešanas centrs ir sajūgts ar erekcijas centru rūgti maldās un uzdod vēlamo par esošo – es neesmu izcils vārda mākslas meistars. Vienmēr ar patiku izlasu Tavas projekcijas, ar kuru palīdzību Tu mēģini salīmēt irstošo pasaules ainu, bet visu olimpiešu vārdā izsaku milzīgu paldies par vienīgā uz izcilību vedošā ceļa skaidrojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *