‘Cehs.lv’: Top5 ironiskākie notikumi 2020. gadā (pagaidām)

Ļaudīm, kuri mēdz satīriski apskatīt sabiedrības aktualitātes, dažkārt ir vieglākais darbs pasaulē. Tā kā vislabākā humora izjūta piemīt dzīvei, apskatniekiem atliek tikai atstāstīt novēroto. Plaša mēroga publicitāti guvušais jokupēteris Kristaps Āls no kumēdiņu apvienības “Cehs.lv” šodien ir izlēmis dalīties ar septiņiem novērojumiem, kuri ir tik ironiski, ka neko piegudrot klāt nav nepieciešams.

Influencere vs mediji

Latvijas Influenceru asociācijas dibinātāja un nozares (?) eksperte Maija Armaņeva vēl nesen paziņoja, ka dodas Izglītības ministrijas finansētā braucienā uz Īrijas skolām, lai mācītu medijpratību. Tiesa, neilgi pēc tam ministrija precizēja, ka “Instagram” eksperte medijpratību ir sajaukusi ar lekcijām par modi. Būsim saprotoši. Kurš gan savā karjerā ne reizi nav sajaucis drēbes ar ziņām!

Lai nu kā, šobrīd Izglītības ministrijas izvēlētā eksperte tomēr ir metusies arī medijpratības jomā un aktīvi savos sociālajos tīklos vēsta, ka Covid-19 ir pārvērtēts, bet viņas sekotājiem (kas, kā iepriekš ziņojuši īsti mediji un influenceri, daļēji varētu būt pakistāniešu viltus konti) tiek pamācīts neticēt medijiem un politiķiem.

Vai arī tiem politiķiem, kuri izdomāja apmaksāt braucienu uz Īriju, Maija?
Šī ironiskā situācija atgādina teicienu “mūži dzīvo – mūžu mācies”, jo acīmredzami arī Izglītības ministrijai ir šis tas, ko pamācīties par influenceru izvēlēm.

Bondars vs nauda

Kristaps Āls vēlas pieminēt Hārvarda* Universitātes studentu Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”), kurš 4. maijā savā “Facebook” kontā dalījās ar emocionālu apziņas plūsmu saistībā ar neseno tiesas lēmumu par labu naudas piedzīšanai no viņa un citiem “Krājbankas” valdes locekļiem. Tiem, kuri neorientējas stāstā, “Cehs.lv” mākslīgā intelekta laboratorija ģenerējusi nelielu īslugu ar nosaukumu “15 miljoni”.

(bankā ienāk vīrietis ar pielīmētām ūsām un hūti)

“Sveiki, mans vārds ir Aladimirs Vntonovs. Man, lūdzu, divus aizdevumus. Divus miljonus vajag jahtai, bet trīspadsmit miljonus lielai ēkai Krievijā. Naudu skaitiet uz Seišelu salās reģistrēto uzņēmumu “TUG L1FE 100% Gratis Island DOPE”.”
“Izklausās labi, Vntonova kungs,” ar aci piemiedza valdes loceklis, iedodot viņam divus pelēkus maišeļus ar dolāra zīmi. “Gaidīsim aizdevuma atmaksu,” viegli iespurdzoties, noteica baņķieris.

(priekškars)

3. maijā Augstākā tiesa pievienojās divām zemākām instancēm, to atzīstot par nesaimniecisku rīcību, taču pats Bondars savu atbildību nesaskata un vaino balto apkaklīšu organizēto noziedzību, bet viņu vārdus atklāt nevēlas. “Cehs.lv” neizprot, vai Bondars apzinās, ka pēc statusa viņš arī pats kvalificējas “baltajai apkaklītei”. Galu galā vidējais rūpnīcas strādnieks zilā apkaklītē tik daudz naudas, cik pakāsis Bondars, ir redzējis tikai mafijas filmās.
Ņemot vērā visu iepriekš minēto, par Bondaram piemērotāko aizvien tiek uzskatīts Saeimas Budžeta komisijas vadītāja amats.

* Pats Mārtiņš sociālajā tīklā uzstāj, ka ir studējis kādā “Hārvardas” Universitātē, līdz ar to K. Āls pieļauj, ka tā nav tā pati prestižā Hārvarda Universitāte, kas nosaukta mācītāja Džona Hārvarda vārdā. Pretējā gadījumā Bondars pats īsti nezina, kur ir studējis, kas šādas iestādes absolventam būtu ļoti pazemojoši.

Piketētājs vs veselais saprāts

Pamanīji, kā nokritusies naftas cena, tai vienu brīdi sasniedzot pat negatīvu vērtību? Tas noteikti ir tā “Circle K” boikota dēļ, ko savulaik taisīja Valentīns Jeremejevs. Viņš nekur nav pazudis un nāk ar jaunām un ne mazāk ģeniālām iniciatīvām, no kurām ironiskākā bija vērojama 1. maijā Rīgā.

Jeremejevs ar domubiedru pulciņu devās protestēt pret Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem. Redz, Pasaules Veselības organizācija nelemšot par to, kā dzīvot Valentīnam, tāpēc (atšķirībā no saprāta) neviens neatņems viņa brīvību.
Ja neskaita likumsargus, kuri atņēma viņa brīvību par nesankcionētu piketēšanu publisko pasākumu ierobežojuma laikā. Savukārt pilnai ainai kāds no viņa sekotājiem tika hospitalizēts ar aizdomām par Covid-19.

Bijušais Zaļās partijas Rīgas nodaļas vadītājs turpina aicināt neticēt varai, pretoties piespiedu čipošanai, kā arī aicina visus savus sekotājus izrādīt tautas varu un 10. maijā doties uz darbu. 10. maijs ir svētdiena.

CSDD Jelgavas nodaļas vadītāja vs braukšana skaidrā

Lai uzveiktu ienaidnieku, tas vispirms ir labi kārtīgi jāiepazīst. Tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas Jelgavas nodaļas vadītājai kādā februāra dienā laba ideja šķita braukt alkohola reibumā.

Tas, protams, ir ļoti skumji, taču Kristaps Āls visvairāk vīlies ir tieši aspektā, ka Evita Šalājeva meloja sabiedrībai. Proti, viena no viņas “Facebook” profila bildēm vēstīja #NebraukšuReibumā.

Tiesa, “Cehs.lv” Ironijas seku novēršanas departamenta vecākais referents K. Āls aicina nākamajās CSDD sociālo tīklu kampaņās padomāt arī par citiem sociālo tīklu heštegiem, lai tādiem ļaudīm kā Evita nebūtu jāmaldina sabiedrība.

Šeit pāris ideju:
“MošBraukšuReibumā”, “NevaruNedzNoliegtNedzApstiprinātKaNebraukšuReibumā”, “NebraukšuSkaidrā”.

Endziņš vs cietums

Teikums “par šo mani nevarēs ielikt cietumā” ļoti uzprasās uz ielikšanu cietumā kaut vai tikai ironijas pēc. Acīmredzami ar to viss kārtībā bija tiesībsargājošajām iestādēm.

Niks Endziņš zināms kā džeks, kurš valstī ir pirmais apcietinātais viltus ziņu dēļ. Pēc soda izciešanas un kāda laiciņa brīva pilsoņa statusā Endziņš izdomāja, ka būtu nepieciešams jauns video. Īsi pirms Covid-19 uzplaiksnījuma Latvijā viņš informēja sabiedrību par pirmajiem saslimšanas gadījumiem, kā arī viedokli, ka ķīniešus vajadzētu likvidēt.

Smalkākā bija piebilde, ka šoreiz viņš runā baltu patiesību, tāpēc cietumā Endziņu ielikt nevarēs. Neilgi pēc video tapšanas viņu ielika cietumā.
Protams, video no interneta ir pazudis, taču tas aizvien ir atrodams Kristapa Āla mobilajā telefonā kā zvanu signāls.

Pieminēšanas vērti gadījumi

Vairāki gadījumi stiepjas jau gadu garumā, tāpēc šajā topā “Cehs.lv” tos iekļaut nevarēja. Tajā pašā laikā – vai šis raksts būtu pilnīgs, ja mēs nepieminētu to, ka par labklājības ministri strādā Ramona Petraviča (KPV LV) kura pirms ministres gaitām strādāja uzņēmumā, kurā VID ir konstatējis pārkāpumus un kura bijušie darbinieki publiski ir runājuši par aplokšņu algām? Tikai pirms gada Ramona apgalvoja, ka par šo gadījumu ar vīru nerunā, savukārt VID ģenerāldirektore sūkstījās, ka Ramonas vīrs nerunā ar VID. Kristaps Āls tomēr cer sagaidīt atrisinājumu, kā arī pauž cerību, ka SIA “Monēta” būs saņēmusi dāsnu dīkstāves pabalstu šajos grūtajos laikos.

Tāpat K. Āls iezīmē gadījumu, kad mūsu tieslietu ministrs Bordāns (JKP) izsūtīja citu valstu vēstniecībām sūdzību par to, cik slikti Latvijā ar tiesiskumu, jo tiek aiztikts viņa partijas biedrs. Nesaistīti: aptuveni pēc gada mēs brīnāmies, kāpēc Dānija Misānes lietā vilcinās uzticēties mūsu tiesu sistēmai.

3 Replies to “‘Cehs.lv’: Top5 ironiskākie notikumi 2020. gadā (pagaidām)”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *