CEHS.lv atmasko Kupols.lv ģeodēzisko krāpniecību!

Pirms pāris mēnešiem CEHS.lv uzzināja, ka Latvijā sāk ražot un pārdot ģeodēziskās kupolmājas (sk. www.kupols.lv). Būdami īsteni dabas draugi un patrioti, par šo tikai priecājāmies, un lai gan mūsu portāla pašreizējie ienākumi ļāva vien sapņot par kupolu, kas maksā kā neliels dzīvoklis Rīgas mikrorajonā (no 12600 latiem par 23 kvadrātmetru dzīvojamās platības), novēlējām šīs jaunās un izcili radošās idejas autoriem veiksmi, laimi un visu to labāko…

…līdz sākām nopietnāk izpētīt ģeodēzisko kupolu tirgu. Atklājām, ka kupols.lv nav oriģināla ideja – tā, piemēram, http://www.domehome.com/ jau 35 gadus tirgo ģeodēziskas kupolmājas! Bet ja ideja nav oriģināla, tad noteikti vismaz cenas zemākas un kvalitāte labāka? Lemiet paši – te ir salīdzinoša tabula:

www.kupols.lv www.domehome.com
Cena No 12600 LVL No 18700 LVL (33000 USD)
Dzīvojamā platība 23 kvm 185 kvm
Kvadrātmetra cena Aptuveni 550 LVL Aptuveni 101 LVL (5,5x lētāk)
Celtniecības pieredze/kvalifikācijas 1 gads (spriežot pēc savadak.lv ierakstiem) 35 gadi
Facebook fani 112 1447
Māju pērc no… Paranoīda svaigēdāja, kas visur saskata ķīmiskas astes, konspirācijas pret „pareizajām” ārstniecības metodēm (kā aizliegto MMS) un banksterus. Celtniecības un arhitektūras profesionāļiem ar daudzu gadu pieredzi un neskaitāmiem references projektiem.
Seksīgas papildlietas Atzinums (orīģinālrakstība saglabāta), ka kupols nav īsta māja, jo tiek apieti valsts būvnormatīvi:„Šis kupols ir uzskatāms par kustāmo īpašumu […], kas nozīmē, ka šim kupolam nav nepieciešam būvatļauja kā arī nav jāmaksā nekustāmais īpašums, jo tas ir kustāms.” Liela guļamistaba 2. stāvā ar balkonu, kas pārlūko dzīvojamo istabu 1. stāvā, iespēja izvēlēties starp dažādiem kokmateriāliem, iespēja izveidot kupolu ar garāžu un citām piebūvēm. Seksīga ārējā apdare.
Vizuāls salīdzinājums

Diemžēl nākas secināt, ka tāpat kā Cehs.eu ir vājš Cehs.lv pakaļdarinājums, tāpat Kupols.lv ir vājš un dārgs Domehome.com pakaļdarinājums!

Mūsu sirds sāp par to, ka kārtējo reizi Latvijā tiek radīts nevis kaut kas jauns, foršs un labs, bet tiek nospertas citu idejas un pūles, tikai un vienīgi ar mērķi pašiem gūt finansiālu labumu. Atcerieties, ka ģeodēziska kupolmāja var maksāt arī 5,5 reizes lētāk par Kupols.lv piedāvāto un pārdomājiet, vai jūs tiešām gribat sponsorēt šo bandītismu!

52 Replies to “CEHS.lv atmasko Kupols.lv ģeodēzisko krāpniecību!”

 1. Ripzāģi, nekorekts salīdzinājums ar ASV cenām! Tas, ka viņiem cena ir lielāka (jo paši tā izdomājuši), taču nav nekāda krāpniecība. Lietas maksā to, ko maksā, un ja džeki to pusburbuli var notirgot pa to kāpostu – lai tak tirgo. Kur tieši te ir krāpniecība? Ja ceri, ka varēsi pasūtīt to kupolu iekš štatiem un ar visiem meistariem un materiāliem atdabūt līdz LV par 5,5x zemāku ciparu – vēlu veiksmes… :D

  Bet, lūk, tas, ka džeki apgalvo – ēkai nav nepieciešami nekādi papīri, tur gan viņi maldās, jo arī malkas šķūnītim ir zemes plānos jāiezīmē vieta un šito info jānodod vietējā būvvaldē. ;)

  1
  1
 2. Jāni – jā, paši izdomājuši, tāpat kā es izdomāju pievērst cilvēku uzmanību tam, cik tās lietas citur maksā. Protams, ka nevarētu no ASV atvest par tādu cenu, bet tas cenu salīdzinājums tāpat par kaut ko liecina… Un ne jau par labu kupols.lv!

 3. Tiek salīdzinātas divas konceptuāli atšķirīgas mājas. Kupols veidotā māja nav ģeodēziska, bet sastāv no šķēlēm, kuru realizācija ir dārgāka, bet Kupola mērķis nav uzbūvēt maksimāli lētu māju.

  Mēs varētu par šo māju prasīt arī vairāk, nekā tur nepareiza nebūtu, jo būtībā tas ir dizaina klases produkts, bet lielu uzcenojumu neliekam. Materiālos vien šādai mājai aiziet 60% no kopējās summas, bet ir vēl arī darbs un citi izdevumi, lai tādu uzražotu.

  Vēl jārēķina, ka par māju kā produktu tiek maksāti nodokļi, jo bez tiem tā maksātu ievērojami lētāk.

  Pie mājas izstrādes strādā profesionāļi un tas, ka produkts ir jauns nenozīmē, ka tas labs. Katrs produkts reiz ir bijis jauns.

  550 lati par kvadrātmetru ir adekvāta summa. Normāls rīgas dzīvoklis maksā ievērojami dārgāk.

 4. Vēl jo vairāk, salīdzinājums ir nevietā, jo Domehome.com tiek pārdots “Dari pats KITS”, kas nozīmē, ka tiek pārdoti materiāli no, kuriem pircējs būvē savu māju.

  Nav arī adekvāti salīdzināt lielu māju ar mazu, jo konceptuāli vienādai būvei, lielāka versija pēc kvadrātmetra sanāks lētāka nekā mazai.

 5. Interesanti, ka cilvēks, kurš iestājas par dzīvošanu “pie dabas”, tagad aktīvi stumj idejas par to, ka tas ir DIZAINA projekts.. skan kaut kā skumji

 6. Uldis – tādēļ, ka tā ir muļķīga ņirgāšanās un tostarp tam nav sakara ar Kupolu.

  Ja runājam, tad runājam par lietu. Kā jau Zane komentārā rakstīja, šie argumenti var iet uz miskasti, jo tās ir nesalīdzināmas lietas.

 7. Dumjš, infantils raksts!
  Sāksim ar virsrakstu: “CEHS.lv atmasko Kupols.lv ģeodēzisko krāpniecību!” Kur te atmasko krāpniecību?
  Kupols neesot oriģināla ideja, jebkura ģeometriska figūra ir oriģināla (vai arī nav oriģināla? :) ), principā tad jāpārraksta Eiklīda ģeometrija. Kupola forma tiek izmantota jau pirms mūsu ēras. Lai autors saprastu savu demagoģiju, minēšu tikai vienu piemēru, baznīcas kupols, lai apskatās Grebeņščikova vecticībnieku baznīcu Rīgā, tas baznīcas kupols ir oriģināls vai pakaļdarinājums, pretējs oriģinālam? …
  Salīdzināt cenas vispār nebūtu korekti, kādu gribu, tādu lieku cenu. Tak kupolu mājas tiek pārdotas visā pasaulē, tādu domehome.com ir simtiem.
  Kas tā par statistiku jaunu – “Facebook fani”?
  Kupola formu (un līdzīgu sfēras formu) kā ideju vispār nevar nospert, jurta – mongoļu, kazaku, tatāru, turku, kirgīzu un citām tautām, igla – eskimosu, čukču, evenku un citām ziemeļu tautām, vigvams – pārsvarā Ziemeļamerikas indiāņiem. Tad kurš no kura ir zadzis idejas? :)
  Lai piedod man cehs.lv un augsti godājamais Ripzāģis, ja nav ko rakstīt, tad labāk paklusēt. Nesapratu, ko te centās atmaskot un par kādu krāpniecību gribēja rakstīt autors, un kādu bandītismu sponsorēt. Kaut kādi infantili, demagoģiski murgi …

 8. Jā, kupol, šī ir ņirgāšanās, bet ne muļķīga.
  Muļķīga ir iedoma, ka kāds ar ar funkcionālām smadzenēm par tādu huiņu būtu gatavs maksāt Ls 12 600 un pēc tam labprātīgi tajā atrasties.

  “Dizaina klases produkts”
  Pidars.

 9. Nekas… Uznāks ziema un tad visi hipsteri savos kupolos nosals. Izņemot advancētos hipsterus, kuri nopirks kupolpirti.
  Nesaprotu, kāpēc gan neuzticēties čalim, kurš uzskata, ka dirst zārdā ir forši?

 10. Kupols.lv – bail? raksteļus dzēst par kakāšanu spainī nu nav zolīdi. Tas parāda bailes. Ja tev liekas, ka dirst spainī ir forši, tad tev ir jāiet ar paceltu galvu par savu ideju (par jebkuru, ne tikai diršanu spainī). Tas, ka tu tagad baidies no savām iepriekšējām idejām/domām parāda gļēvumu. Varbūt pēc gada teiksi, ka Kupols bija tikai cehs.lv slima iedoma?

 11. latviešu stils – nozakāt otru latvieti.
  autoram ar oriģinālu saturu laikam grūti klājas, visi pēdējie raksti tāds atgremojums vien. nekas, ripzāģi, varbūt kādreiz ;)

 12. @Kloons – kupoli paši pārvietojas uz nepieciešamo vietu izmantojot Tavu iekšējo enerģiju. Lai veiktos labāk – pāris stundas pirms tam ir jāēd kāpostu zupa, jāiedzer kefīrs un jāmeditē zem galda uz kura ir novietota saules prizma ar Lielvārdes jostu.

 13. tas ir pizģec, es par cehs.lv biju labākās domās! Kaut kādu nepamatotu huiņu uzrakstīt par huiņu. Kam nahui interesē visādi sūda dabas bērni ar saviem smirdīgajiem kupoliem. Pisiet nahui gan vieni gan otri, dalbajobi bļe!!!

 14. Es uzrakstīju savu vārdu – Nelatvietis apzināti. Emu atteicies no latvietības biznesā,savstarpējās attiecībās un sadzīvē. Latvietības tās tradicionālajā noliegšanas,aizdomu,nenovīdības un SKAUDĪBAS izpratnē.Būtībā nejauši uzgāju šo šmucspaini. Ar šmucspaini es domāju šo aprobežoto un provinciālo ļautiņu spriedelēšanu par kāda padarīto. Kārtējo reizi pārliecinos par mūsu tautiešu garīgo impotenci. Novēlu katram kas te tik augstprātīgi un zemiski un neprofesionāli izpaudās paveikt kaut ko pašam un pamēģināt pavēstīt par to pasaulei. Pamēģiniet izlīst no saviem sasmakušajiem skaudības un infantilisma aizgaldiem un izdarīt kaut ko vērtīgu ko citi var novērtēt,,,izteikt savu viedokli! Nu jā. Priekš tāda varoņdarba jums dūšas pietrūkst. Jūsu prasmes tālāk par zemisku muldēšanu diemžēl nav attīstījušās. Ikvienam kas kaut ko dara,rada,fantazē un veido novēlu veiksmi un izturību. Turpiniet pārsteigt,iepriecināt un likt kādam domāt. Bet par šiem -(kas bikšelēs slapinot aprej citus) neliecieties zinis. Kā vēsta viena laba Krievu tautas paruna,,,Net gavnovoza bez gavna!

 15. 12’600 Ls tomēr ir pietiekami liela nauda, lai varētu sākt būvēt jau māju, nevis kkādu hipiju 23m2 olu kurā pēc tam glabāt uzgriežņu atslēgas un pērnos kartupeļus. Nu un ja runājam par šķūņiem, tad tos var uztaisīt daudz lētāk, jautājums – kas ir mērķauditorija un kurš cilvēks veselā saprātā nopirks 23m2 par 12’600?

 16. Nezināju, ka cilvēki var būt tik aprobežoti. Ja kāds kaut ko dara savādāk, tad širmis ciet un sākas nodiršana.. Te laikam pastulbi cilvēki savākušies un izveidojuši “gudru” mājaslapu, kur ierauga kādu veidojam biznesu un uzreiz sāk pilnīgi nekompetentu salīdzināšanu un zaimošanu, nesaprotu šito.. Vieglas smiltis jums tuvākajā nākotnē. Vai vismaz smadzenes nākamajos Ziemassvētkos. Bučas un mīlestību Jums saita veidotāji un pozitīvie komentētāji :*

 17. nez, nav jau jābūt kaut kādai oriģinālai idejai, lai to sāktu īstenot! kupols kā būve sen jau pasaulē zināms, katrs to būvē pa savam, no dažādiem materiāliem, dažādiem mērķiem un pa dažādu cenu! arī es esmu sameklējis visādu informāciju par kupolu būvēšanu, esmu pārrēķinājis leņķus un izštukojis sev pieņemamāku tehnisko risinājumu stūru savienošanai, kā rezultātā izmaksas samazinājās vairāk kā 4 reizes un esmu uzbūvējis 2stāvīgu kupolmāju 10m diametrā! ja rodas interese par kupolu un ne par kaut kādiem kosmiskiem 550Ls kv/m, tad droši var sakontaktēt ar mani! ;)

 18. Kautkad bērnībā redzēju raidījumu, kur viens latviešu džeks taisīja divstāvīgas lodveida mājas – nevis pulodes puskoka lēcējiem, bet LODVEIDA. Tur bija arī sava doma – ka tādu māju var reāli būvēt nemeklējot pamatklintāju, bet jebkurā vietā un zemes platība ir maza pret apdzīvojamo platību – ja pareizi izplāno, tad arī neaizveļas. Bija pat apsilde pārdomāta un pats sev bija tādu sameistarojis. Varēja ielīst filmēšanas gruppa ar visām tā laika TV Pro kamerām un justies ērti. Un ne kāda Suņu būda vai luksusa slotkambaris par Gandrīz tūkstoti eiro kvadrātā. 23kvm? Teltis mēdz būt lielākas un ērtākas.

  Par buruļiem
  Burbulis plīst pie dokumentācijas:
  Kustamais īpašums, jo nav piesiets zemei. Konkrēts piemērs aiz sētas – nolika četrus glītus klucīšus un virsū uzstiķēja tikpat klucīgu būdiņu visādiem dārza štruntiņiem. Atnāca skauģis un pajautāja vai saskaņots? Pēc pāris dienām atbrauca pacēlājs un pārkrāva uz platformas. Veselu gadu šķūnīti neviens netika manījis. Kautkas mainījās – varbūt beidzās vīza… bet šķūnītis atkal ir vecajā vietā. Dzirdēju par kautkādiem nokārtotiem papīriem. Vēl pa ielām klīda baumas, dzerstuļojot un miskastes vandot, ka papīru pieprasījums gan esot vispār bijis nelikumīgs.
  Kas to tagad lai zin laikmetā, kad zeme var piederēt vienam, bet māja citam un pārdošanas tiesības vāl kādam, bet nomas tiesības kas to zin kam un apsaimniekošana “jumta”, domes, īpašnieka un G4S un izplēnējušā G8 pārziņā.

  Ja nu kāds atrod šo jauko normatīvu par zemei nepiesiešanu, tad tas būtu jauki – lielāka daļa privātmāju ir tikai uzliktas uz zemes – skatīt lentveida pamati konstrukciju un mājas novietošanu uz tiem. Kā arī pilnīgi visas vecās mājas ir tikai uzliktas – jo nolika sešus līdz astoņus laukakmeņus un vainagu pec vainaga uzslēja māju. arī kustama – tikai vairāk pacēlāju vajag. Līdz ar to Lauki beidzot varētu atp*** no visādiem nodokļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *