Cehs izstrādā pirmo precīzo vēlētāju klasifikatoru

Vai tik brālēns no Rīgas gadījumā nav peģiks un negrasās nobalsot par liberastiem? Un vai tēva pēdējā laikā pārlieku nostalģiskie izteikumi par jaunības gadiem nav biedējošs priekšvēstnesis, ka 6. oktobrī viņa roka urnā neieslidinās aploksni ar 1. sarakstu? Un vai sieva gadījumā nav saspiedusies tiktāl, ka grasās izmest balsi par marginālu sīkpartiju?

Nebēdā, draudziņ! Lai tev palīdzētu kliedēt šaubu miglas vālus, Cehs nedēļas nogalē atkal ierūcināja mākslīgā intelekta laboratoriju un lūdza superdatoram izveidot vēlētāju klasifikatoru, par kritēriju ņemot vieduma un apgaismības simbola – lasīšanas – paradumus.

ZZS: Pirms lapas pāršķiršanas tu nolaizi pirkstu. Šo Rozamundes Pilčeres romānu lasi jau ceturto reizi, tāpēc lapu malas no slapjās šķirstīšanas kļuvušas pleķainas un grubuļainas.

NA:Tavs “Mein Kampf” pirmā iespieduma eksemplārs ir ierāmēts pie sienas. Par tā aiztikšanu jebkurš ģimenes loceklis rēķinās saņemt 10 rīkstes cirtienus. Ikdienas pārlasīšanai tev ir “Mein Kampf” un “Pieci gadi” PDF faili.

Saskaņa: Tu lasi dzērienkarti mikrorajona spēļu zālē.

KPV LV: T rdz vng ts brts, krs grb rdzt, n vspr grmts r dmts lhm n mkstjm!

Rīcības partija: Tu šķirsti tribal un skorpionu tetovējumu katalogu apšaubāmā tetovēšanas salonā.

Jaunā Vienotība: Tu šķirsti ziņu portālu virsrakstus no 2013. gada un maldini sevi, ka aizvien atbalsti vadošo politisko spēku.

Attīstībai/Par!: Tu šķirsti jaunāko dženderu klasifikatoru un plāno, kurā vietā šoreiz publiski palasīt “Rīgas Laiku”, lai atstātu intelektuāļa iespaidu.

Latvijas Krievu savienība: Tu šaurā domubiedru lokā pustumšā pagrabā slepus šķirsti Marksa “Kapitālu”, iztēlojoties, ka tas ir aizliegts, lai uzburtu sevī it kā gaidāmās revolūcijas atmosfēru.

JKP: Tu lasi prātus katram, kam ieskaties acīs, tādējādi nosakot, vai viņš ir krietns vai nekrietns cilvēks.

Progresīvie: Tu ar bezcerību sejā lasi partiju reitingus.

Latviešu nacionālisti: Tu lasi uzsaukumus. Īpaši to, kas jau vairākus gadus Vidzemes šosejas malā, braucot cauri Siguldai, profesora Rubina personas atveidā mudina tevi “nekad nepadoties”.

LSDSP/KDS/GKL: Vispirms tu nedaudz nobrīnies, ko pie velna nozīmē šie jaunie burtu salikumi aiz tik pazīstamās LSDSP abreviatūras, tad turpini apmierināti krekšķēt par arī mūsdienās apbrīnojami trāpīgajiem jokiem, savā dāčā pāršķirstot 1984. gada “Dadža” numurus un slurpstinot cigoriņu kafiju.

No sirds Latvijai: Tu lasi L.R. Habardu.

Par Alternatīvu: Tu nelasi, jo grāmatas ir prāta kontroles mehānisms.

Latvijas Reģionu apvienība: Tu lasi biedrus no citām partijām. Jā, tu arī esi partijā.

Latvijas centriskā partija: Tu burto definīcijas jēdzieniem “centrisks” un “politiskais spektrs”.

 

7 Replies to “Cehs izstrādā pirmo precīzo vēlētāju klasifikatoru”

  1. och, das war supergeil! Es tagad sapratu par ko man jaabalso! :D Mākslīgā intelegta laboratorijas superdators ir pierādījums tehnokrātijas nākotnei. Es labprātāk balsotu par to.

  2. Principā diezgan trāpīgi. Izvēli gan vieglāku tas nepadara. Mana un ģimenes balsis tiks atdotas par KPV LV, laikam jau gribu saklausīt tikai to ko gribu. Citas partijas sevi ir izsmēlušas. Ja tie, kas jau bijuši pie varas laužas vēl, tad lai parāda ko ir iepriekš izdarījuši. Domāju, ka varēja krietni labāk un vairāk – ES esam turpat kur bijām top 3 no beigām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *