Cehs izdod dzejas krājumu un apjāj sistēmu

Pēc ilgiem un neveiksmīgiem meklējumiem, beidzot mūsu kolektīvam izdevies atrast “Latvijas Nokiju”. Atrast zelta āderi, kas uzsāks naudas nebeidzamu plūsmu mūsu kontos, gluži kā savulaik klīstošajā leģendā tas izdevās Guntaram Račam, reģistrējoties ar pseidonīmu “Autors Nezināms” (kā rezultātā viņš it kā saņemot autoratlīdzību par katru darbu, kura autors nav zināms).

Lūk, mūsu idejas izklāsts:

Autortiesību likumā teikts:

4.pants. Aizsargājamie darbi

Autortiesību objekts neatkarīgi no izpausmes formas un veida ir šādi autoru darbi:

1) literārie darbi (grāmatas, brošūras, runas, datorprogrammas, lekcijas, aicinājumi, ziņojumi, sprediķi un citi līdzīga veida darbi);

Savukārt AKKA/LAA mājaslapā teikts:

Autors ir fiziska persona, kuras radošo, intelektuālo un māksliniecisko spēju rezultātā radīts literārs vai mākslas darbs. Autori, radot darbus, kļūst par autortiesību īpašniekiem, kam vienīgajiem ir tiesības pilnībā rīkoties ar saviem darbiem, ļaut vai neļaut izmantot tos saskaņā ar pašu nosacījumiem attiecībā uz darbu lietošanu un samaksu par lietošanu.

CEHS.LV kolektīvs nolēmis pieteikties kā autors AKKA/LAA, tāpēc publicējam savu pirmo dzejas krājumu. Tiklīdz viss tiks sakārtots likuma priekšā, par katru no mūsu dzejas rindām, kas tiks izmantotas ārpus šī dzejas krājuma, maksāsiet mums autoratlīdzību.

Ideja kā Cehs

1:0, Latvijas likumdošana. 1:0…

14 Replies to “Cehs izdod dzejas krājumu un apjāj sistēmu”

  1. Pamaz dzejoļu… Gaidīju vērienīgāku krājumiņu ar šajos daudzajos gados uzkrātu un dziļi pārdomāto. Eh.. cerams, ka nākošais krājumiņš būs ar vairāk dvēseles.

  2. Juridiski, protams, jūs ātri atlauzīs, jums vajag kādu juristu, kas palīdz rakstīt lūgumus ievērot tieši jūsu dzejas rindu autortiesības. Piemēram kļūdains un ne-juridisks ir jau salīdzinājums sākumā ar autoru un autortiesībām.

    Vienkārši man patīk ideja, jo AKKA vajag čakarēt tikpat ļoti, kā viņi čakarē mūs.
    Lai veicas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *