Cehs apkaro pirātismu kapos

Mūsu kolektīva rīcībā nonākusi satraucoša informācija, ka Ceham līdzīgas tirāžas resurss “Lubānas Ziņas” nokļuvis nepatīkamā situācijā: autortiesību aizstāvji lieguši viņiem publicēt sēru vēstis/līdzjūtības, jo tās satur aizsargātas dzejas rindas. Notikušā rezultātā paceļas daži iekaisuši jautājumi:

– No cik vārdiem pēc kārtas skaitās zagšana? Ja, piemēram, virs trim, tad varētu veidot legālas kompilācijas: trīs no Ziedoņa, trīs no Bargā utt.

– Vai nebūtu jāaizliedz Ziemassvētku dzejoļu skaitīšana, kā pasākums ar augstu zādzību riska līmeni? Tā vietā pašvaldība varētu nomaksāt nodokli un organizēt kolektīvu pantiņu klausīšanos pilsētas lielajā Maksimā. Pie viena arī AKKA/LAA talismans Pretpirātisma Pūķītis Pēcis varētu dalīt izglītojošus bukletus, galda spēles un atstarotājus.

– Kāda situācija ir ar kapiem – izteiktiem dzejas pirātisma perēkļiem? Vai nevajadzētu nokalt nost aizsargātās rindas, ja tuvinieku nav vai tie atsakās maksāt 10 santīmus par rindiņu?

– Šobrīd likums nosaka, ka nav jāmaksā par to autoru darbiem, kas miruši pirms 70 gadiem vai senāk. Vai nebūtu humānāk mainīt likuma redakciju, norādot, ka autoratlīdzība nav jāmaksā no brīža, kad autors ir sevi izsmēlis (radoši miris)? Galu galā dzejnieka miesai taču nav nekāda sakara ar radošo darbu.

– Kā tiek tarificēti atdzejojumi? Ja tas likumā vēl nav īpaši atrunāts, ierosinam tiem piemērot -70% atlaidi: 3 santīmi par rindiņu.

– Tā kā samaksa noteikta atkarībā no rindiņu skaita, vai sarakstot visu dzejoli vienā rindā, man jāmaksā tikai 10 santīmu?

17 Replies to “Cehs apkaro pirātismu kapos”

  1. ”Vai nebūtu humānāk mainīt likuma redakciju, norādot, ka autoratlīdzība nav jāmaksā no brīža, kad autors ir sevi izsmēlis (radoši miris)?”
    Srača teksti par brīvu.

  2. kapi ta kapi, bet tad jau sanāk ka ja es gribu apsveikt piem. mammu svētkos un nolasīt kādu dzejoli, tad man visupirms jāiet uz akkulaa, jāsamaksā un tikai tad varu droši braukt pie mammas un skaitīt dzejoli nebaidoties no soda..? Tā?

  3. ek… vajadzētu laikam gan atvainoties par to kā citus gadus esmu deklamējis zagtus pantus un netieši padarijis viņu par nozieguma līdzzinātāju. Jo zagtu mantu uzglabāšana tak ar ir noziegums.

  4. Māte reiz teica, ka skola mani izaudzinās par vienu kārtīgu cilvēku.
    Redz kā, izaudzināja par noziedznieku. Sākot jau ar 1.klasītes daiļrunāšanas konkursu.

  5. vārds “Līgo” jau ar pēc idejas ir aizsargāts, kā nekā no tautas nācis, a tauta vēl dzīva, tā ka akalakakai vajadzētu iekasēt zināmu procentu un tad tautai, kā autoram, samaksāt…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *