Cehs analizē reklāmu: PIESMEJ KAULAINO – LIETO PREZI SAULAINO!

Šorīt, dodoties mājup no atskurbtuves, acīs iekrita kārtējais šedevrs, ko apskatīt sīkāk mūsu reklāmas analīzes sadaļā: “PIESMEJ KAULAINO – LIETO PREZI SAULAINO!”

prezis

Vispirms centīsimies izprast saukli. Latviešu valodā jau kopš Merķeļu Garlība (“Latvieši”) ir tāds burvīgs vārds, kā “piesmiet”, jebšu – “pazemojot, vardarbīgi, arī krāpjot iesaistīt dzimumaktā (sievieti)”. Labojiet mani, ja klūdos, tomēr mūsdienīgā terminoloģijā to droši vien sauc par izvarošanu. Šķiet, ka tas ir nedaudz pretrunā ar projektu “Mana Rīga – no ienaida brīva!”, kura ietvaros tapis šis plakāts.

Ļoti ceru, ka ar “kaulaino” domāta Nāves metafora, un šis plakāts nav aicinājums vardarbīgi uzspraust bulīmiķes. “Prezis”, savukārt, šķiet kā veca cilvēka mēģinājums runāt mūsdienīgi. Kāds tos tiešām sauc par prežiem? Var jau būt. Es parasti lietoju nestilīgo “gumija”. Pārējie vārdi skaidrojumu neprasa.

Tātad principā, šis plakāts aicina izvarot nāvi izsargājoties un smaidot. Tā teikt, ar prezi vari droši sēdināt uz bekas jebko, YOLO!

Ar nepacietību gaidu, kāda būs nākamā ģeniālā ideja, kas 50+ gadīgiem Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta augsta ranga darbiniekiem ienāks prātā, kad viņi iedomāsies, ka spēj būt moderni un saprotamā valodā uzrunāt jauniešus. “CHAUSY, LIETO PREŽUKUS, MCA MCA =)~~~”

P.S.
Plakātā domuzīmes vietā izmantota defise.

24 Replies to “Cehs analizē reklāmu: PIESMEJ KAULAINO – LIETO PREZI SAULAINO!”

 1. raksts likās patukšs (kamoon, par šo šedevru varēja uzrakstīt kaut ko, par ko es kā minimums piečurātu bikses!) līdz P.S. izlasīšanas brīdim! par šo žetons, kaut gan TO rubī vien 2% sabiedrības #savējie #YOLO

 2. Visnotaļ amizanti… Gan jau ka īstens latvietis, savā kautrīgumā, pavīpsnā par visiem seksuāla rakstura rakstiem, reklāmām, publikācijām u.t.t.

  P.S. Tai skaitā arī es!

 3. izsargāties var tikai, ievērojot veco teicienu “no tavas mutes dieva ausī”. Apslāpē velna šķidrumus ar visiem tajos mītošajiem briesmoņiem ar savu oraficu

 4. Punktiņš, punktiņš, komatiņš
  Domu zīme, ritentiņš,
  Divas kājas, vēderiņš,
  Kopā sanāk kaulainā.

  Aborts, aborts, abortiņš
  Zosi piesmej pīļtēviņš,
  Prezis nav vairs bērziņš,
  Latvija ir NATO dalībvalsts.

  RD IKSD iesaka: Bērni, neesiet gandoni un čakli masturbējiet. Autoerotisms ir vislabākais veids kā pasargāties no her(defise)pēm, vilšanās un grūtniecības.

 5. Mani mulsina arī prezervatīva apzīmējums “gumija”. Savā sieviškajā leksikā ar vārdu “gumija” parasti apzīmēju to, ar kuru sasien matus.
  Uzturoties jauniešu kompānijās, šis vārds var radīt ķiķiņāšanas vērtas situācijas, ja kāds jāuzrunā, lūdzot: “Vai tev ir kāda lieka gumija?” vai “Padod, lūdzu, gumiju”.

 6. Plakāts arī bez Ceha analīzes ir vienkārši lielisks…..
  Bet – nu tā vien prasās pēc apņirgšanas (vai varbūt apņirgšana nav stilīgs vārds?)
  Un vēl – VAI TIEŠĀM tādi ir redzami Rīgas ielās? Gan jau ce’,’,iks par dizainu ir nanotehnoloģisks :)

 7. principā jau par to defisi (un prezi) varētu pakasīties RD attiecīgajā institūcijā, kurai jāiziet cauri VISU vides reklāmu gramatikai. jānoskaidro, kurš imbicīlis to ir apstiprinājis, un jātaisa precedents ar izmešanu no amata.

 8. A man patīk! Saukļa stils atgadina padomju lozungus, kā piemēram: Не вытирайся полотенцем чужим,
  могли и больные пользоваться им.
  Lieliski!

 9. “Prezis” galīgi nav vecmodīgs izteiciens. Esmu 18 gadus vecs un skolā, kad ar draugiem runājam par saistītām tēmām, bieži tiek lietots vārds “prezis”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *