Ceha gada cilvēki 2020 – Latvijā iekļaujošākais tops

Kā jau katru gadu, šogad pirmo gadu pēc kārtas dižportāls “Cehs.lv” ap apaļo galdu Spīķeru pagrabā uz tikšanos saaicināja triecienbrigātes krīvu krīvus un vaideloti, lai izlemtu, kuri mūsu līdzgaitnieki – gan no tvitera, gan citurienes – šogad ir pelnījuši īpašu atzinību un padarījuši mūsu Latviju kaut kripatu labāku. Nemīziet, apaļais galds mums ir tik sasodīti milzīgs, ka Dumpim lepnumā nedaudz iesāpētos pakrūtē par tik episku distancēšanos.

“Cehs.lv” kā sabiedriskā labuma organizācija, kas iestājas par atklātību, uzskata par pienākumu īsi izklāstīt arī kandidātu nominēšanas un atlases pamatprincipus, kā arī balsošanas kārtību. Kandidātus izvēlējās un atlasīja “Cehs.lv” Mākslīgā intelekta laboratorijas superdators 50R055, analizējot visu šogad publiski izskanējušo informāciju, bet iekšējā balsošanā noskaidrojām, ka nebūs balsošana (kā tas gigantiskā ekselī notika, veidojot Latvijas idiotu topu), jo visiem slinkums.

Taču – mutes ciet un pie lietas! Te arī rezultāti. Varam kolektīva vārdā vien pateikt, ka mums ir lepnums mīt to pašu bruģi, ko min šo lielisko cilvēku kājas, un atstāt savus digitālos nospiedumus soctīklos, kur vēsturi veido šie dižie prāti.

Par mūža ieguldījumu politikas komunikācijā balvu saņem Ēriks Stendzenieks, kurš cēli pārtrauca savu karjeras laikā godam nopelnīto retrītu, lai tviterī paziņotu, ka besī tie nēģeri, zilie, masku nesātāji un valdība.

Nevainīgā margarīna “Delma” vīriņa specbalvu saņem Artuss Kaimiņš, kurš visu gadu izliekas, ka nav vainīgs pie Alda Gobzema būšanas politikā.

Gada balvu “Orākuls” piešķiram podkāstu marķīzam un PhD pilnīgi visās zinātnēs – taksometra šoferim Ivaram Lipskim, kurš aizvien nemainīgi zina pilnīgi visu labāk par pilnīgi visiem, turklāt saprot, ka pandēmijas krīzes apstākļos nevar sēdēt uz zināšanu pūra lādes, tāpēc dāsni dalās ar savām zināšanām tviterī.

Par sasniegumiem kinoloģijā balvu saņem Spīgana Spektore – ne tikai viņai ir ļoti labi audzināti un gudri suņi, kas prasa milzīgu darbu, lai tos apmācītu neskriet mežā virsū automašīnām, bet arī viņas māsa ir lieliskā Ofēlija – neapšaubāmi “Cehs.lv” desmitgades cilvēks, kura cilvēkiem pierādija, ka nav tādu problēmu, kuras nevarētu atrisināt ar terapiju un 8000 eiro.

“Centneru kultūras” saņem Andris Kivičs, kurš radošajai industrijai tik grūtajā laikā tomēr ir spējis turpināt radīt un popularizēt novatorisku un kulturāli augstvērtīgu saturu, piemēram, sižetos “Ko fiziķi tev nestāsta – siltumā krāniņš reāli kļūst mazāks!” un “Kā uzturēt labas attiecības ar sievu – ‘kreisā āķa’ metode”, kā arī spējis lauzt negatīvo stigmatizāciju par alkoholismu, parādot, ka var rakstīt lieliskus tvītus arī tad, kad esi bezfilmā aizpeldējis jau vienos dienā.

Ēķa balva šogad tiek piešķirta Alvim Hermanim un JRT. Izcils biznesa prakses piemērs, kā uzražot viduvēju un garlaicīgu sūdu, pasniegt to kā augsto mākslu, iežēlināt cilvēkus un likt viņiem justies kā stulbiem plebiem, ja viņi par to nav gatavi samaksāt premium cenu.

Hermaņa specbalva šogad tiek piešķirta Viesturam Rudzītim par izcili pārliecinošu Hermaņa un Fantomasa cosplay.

Gada balvu “Natura2000” saņem Linda Mūrniece, vai hujzina kāds viņai tagad uzvārds, jo spēja kārtējo reizi pierādīt, ka pat vecā gravā var ligzdot kāds dzenis.

“Žannas d’Arkas” balva šogad tiek Selmai Levrencei par visdusmīgāk gaisā pacelto dūrīti pie vēstniecībām, pieminekļiem un citām ēkām.

Balvu “Kapitāls” šogad saņem Nikola Krištopane par veiksmīgu nekustamo īpašumu biznesu un bagātu tēti un mammu, kuriem ar to nav it nekāda sakara.

Nobela prēmiju fizikā saņem kvantu fiziķis un vienkārši krietns cilvēks Jānis Pļaviņš, kuram pirmajam vēsturē izdevies radīt par Visumu vecāku substanci – miljardiem un miljardiem gadu virpuļotu ūdeni –, kā arī papildbalva “Sociāli atbildīgs uzņēmējs” par to, ka šo kosmosa enerģijas un dievu cienīgo brīnumlīdzekli Pļaviņš tirgo vien ar minimālu uzcenojumu, salīdzinot ar parasto un veselībai kaitīgo ūdeni.

Par sasniegumiem sociālajās zinātnēs balva tiek piešķirta Robertam Klimovičam, kurš ar veikalā sarīkoto eksperimentu par tiesībām atsegt sejas un pirkt alkoholu pirmo reizi praksē pierādīja, ka islāms tik tiešām ir visiem atvērta un iekļaujoša reliģija, par kādu sevi dēvē.

Balvu “Gāda #mocēklis” saņem Valentīns Jeremejevs, jo cilveku tieasības atņēm un viņs cīnas prēt. #boikots!

Balva “Savrupais cīnītājs” šogad tiek Kasparam Dimiteram – kamēr visi skrien idiotu krosiņu publiski, Dimiters spiež maisiņā nemanīts.

“Latvijas Pulicers” šogad Elitai Veidemanei un visai NRA redakcijai par medijpratības un kritiskās domāšanas veicināšanu.

Vatikāna specbalva šogad tiek Romas Katoļu baznīcai Latvijā, kura pierādīja, ka pazīst Dievu labāk nekā pats pāvests, savukārt kardināls Jānis Pujats saņem anonīmu specbalvu “Kabala” no Jeruzalemes par to, ka pierādīja – pašreizējais Romas pāvests vispār ir viltvārdis.

Balva “Tautsaimnieks” šogad tiek Bruknas muižai par izcilu mājturības, fiziskās un garīgās audzināšanas principu sinerģiju, praksē pierādot, kā ar minimāliem resursiem šajā grūtajā laikā uzturēt muižu.

Balva “Svētais gans” šogad tiek Pāvelam Zeiļam, kurš ir dzīva liecība tam, ka baznīca spēj piedot un pieņem savā klēpī un aizsargā pat noklīdušās avis.

“Vairas” balvu saņem Natālija Knipše – gudra, spēcīga sieviete, kura ar piemēru nākamajām paaudzēm pierāda, ka viss ir iespējams, ja vien ir drosme, apņemšanās un gana daudz šmigas, lai parubītos Kariņam klēpī (“Cehs.lv” redakcija nenoliedz, ka Kariņa vietā varēja būt arī Pabriks vai Dombrovskis, diemžēl informāciju pārbaudīt mums neizdevās, jo pohuj). Tāpat jāsaka paldies Natālijai par to, ka vajadzības izteiksmes lietojums tviterī pieaudzis par apaļiem 500%.

Ar “Ko jūs?” balvu sveicam Kasparu Škinču par dzimumu līdztiesības veicināšanu praksē. Viņš pierādīja, ka uzmanības diedelēšana tviterī nav tikai sieviešu, transvestītu un gender fluid būtņu īpašība. Mēs visi gribam retvītus!

Balvu “Vaduguns” saņem Artis Pabriks, kurš demonstrēja īsta valstsvīra cienīgu stāju un šajā smagajā laikā regulāri izlēmīgi rādīja ceļu. Burtiski. Ar pirkstu. Puķu pļavā.

Par celmlauža cienīgu inovāciju tūrisma nozarē balva “Kolumbs” tiek piešķirta Vilnim Klinovičam, pirmajam vēsturē īstenojot nevis veselības tūres uz spa un kūrortiem, bet vīrusa busiņu uz slimības perēkli. Kā vēsta teiciens – ātrāk saķersi, ātrāk izslimosi!

Par ieguldījumu medicīnas mazā brāļa – maģiskās domāšanas – atbalstīšanā un arī šļupstēšanas destigmatizācijā “Hipokrata” balva tiek piešķirta Pēterim Apinim. 20 reižu atspiedies, uzkod citronu, un vīruss būs prom!

Cilvēktiesību veicināšanas balvu saņem AS “Brīvais vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris, kurš pierādījis, ka arī ar bezrievainām smadzenēm iespējams vadīt lielu uzņēmumu un paralēli cīnīties pret Covid mafijas centieniem aizklapēt biznesu. Pēc atgadījuma ar Covid afēristu reiderismu Babris ir turpinājis iesaistīties cīņā par indivīda brīvību un tiesībām nonākt pie mākslīgās elpināšanas aparātiem. Spilgts viņa darbības piemērs bija dalība nesenajā brīvības braucienā uz Liepāju.

Kinematogrāfijas jomā balvu “Lumière de Camouflage” saņem Inga Jerzjukova. Tikai diža rakstura cilvēks, būdams autors un veidotājs tik daudzām mūsdienu filmām, vienlaicīgi spēj būt nemanāms, savrups, palikt ārpus titriem kā arī neplātīties par to sociālajos tīklos.

Balva par tradicionālo vērtību ievešanu 21. gadsimtā tiek piešķirta Ainim Sproģim, kurš pierāda – tīrs un krietns patriotisms ir lieliski savienojams un nav pretrunā ar latentu homoseksualitāti.

Noslēgumā, protams, nedrīkst aizmirst šī gada Grand Prix pasniegt pasaulē populārākajam blogam latviešu valodā “Cehs.lv” par gada straujāko kvalitātes kritumu un kļūšanu par Delfi.lv un TVNET kuci (šis pagodinājums gan mums nebija negaidīts, jo jau sesto gadu pēc kārtas saņemam prestižo “Labākie joki 2010. gadā” balvu).

39 Replies to “Ceha gada cilvēki 2020 – Latvijā iekļaujošākais tops”

  1. Ari es uskatu ka andza ir apdalits un butu pelnijis balvu. Blakus valikam un robim andza noteikti ir izpenijies atzinibu.

   Ari ivo purins ticis nosnobots.!.!.! 🤬🤬🤬

   16
   1
 1. Pipec, ku smieklīgi, ka kaut kādi plebeji no cehiem, steidz dot novērtējumu Hermaņa darbam (protams, kā garlaicīgam sūdam). Kā parasti, plānās viduvējības, kuru smadzeņu krokas nevelk, cenšas izcelties uz izcilību rēķina.

  13
  53
  1. Kas vispār ir Hermanis?
   Nopietni? Nekad neesmu dzirdeejis, mūžs it ka no taa kvalitaati nav zaudeejis jau 4 desmitgades :/

 2. Ui, pelēkā kardināla balvu piemirsāt. Tavtas neredzamais glābējs no uzurpatoriem. Īstens trešais tēva dēls, un visu būvniecības karteļu sazvērestības atklājējs. Vaidelotis Kalna Koks.
  Balva par sekmīgu sadrumstalotās sabiedrības apvienošanu Tavtiešu varas masā.

 3. Negribu Marsa parka buvejam loti dargo Valsts Drosibas dienasta eku, laika kad valsts nevar pardot un apsaimniekot savus tuksos ipasumus, 1/3 iedzivotaju izbrauc no valsts, nav naudas policistu un arstu algam, pus valsts celi un ietves ir nopuvusi!!!!

  8
  20
 4. Par “Natura2000” – pat vecā gravā var ligzdot kāds dzenis – smējos līdz asarām … nu gluži kā Andris Ciekurs par savu aizturēšanu un citām valsts mēroga negācijām.

  Linda Liepiņa bija tik slinka, ka ne tikai nolēma vairs neapmeklēt Saeimas sēdes, bet arī nepretendēt uz vietu šajā topā.

  18
  1. Hey, pat vecā gravā var ligzdot kāds dzenis, ir ļoti labi!
   Tomēr” Cehs” nenoturējās. He He He.
   P. S. Kā dabas pazinējs vēlos piemetināt, dzenis jau arī nav tā pirmā svaiguma, knābis ar jau bišku pačākstējis.

 5. Spektoru māsas tika, bet visādā ziņā apdalītā trīsdesmitgadniece Anna Salīte, kura Spīganas kašķī piedalījās, nē? Atļaušos atgādināt, ka tā ir dāma, kura diedelēja naudu tviterī, jo vajag maciņu, kas pieskaņots dizainera somiņai. Tad vēl viņai bija superīga ideja veikalos ieviest minimālo summu pirkumiem, lai mazinātu trulu iepirkšanos, ar ko pati nodarbojās. Tiem kuriem pirkums par mazu ieteica apvienot to ar pie kases satiktu svešinieku. Viņas nespēja atšķirt VUGD no BUB arī visai rēcīga bija.

  5
  2
 6. Kur tad Gobzems, Osipova? Un vēl bija viena varen kolorīta būtne – žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska, kas publiski lepojas ar savām medību trofejām.

 7. Paldies, ka mani iekļāvāt! Jau sen zināms, ka esat ruporisks valdības atbalstīts projekts idiotiem, lai ar apgriezto psiholoģiju, kādu apmelotu un kādu atbalstītu.

  3
  1
 8. Redaktram. Citētajā teikumā: “Balva “Tautsaimnieks” šogad tiek Bruknas muižai par izcilu mājturības, fiziskās un garīgās audzināšanas principu sinerģiju, praksē pierādot, kā ar minimāliem resursiem šajā grūtajā laikā uzturēt muižu.” būtu jālieto “praksē parādot”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *