Burova svarīgākais lēmums jeb “puslitrs līdz brīvībai”

Vēsturē ir daudz gadījumu, kad valstsvīri slepeni par kaut ko vienojas, bet patiesība par slepeno plānu gaismā nāk vien pēc tā īstenošanas. Tā, piemēram, Molotova – Rībentropa pakta slepenie papildprotokoli atklātībā nonāca vien pēc kara. Šis stāsts varēja būt par vērienīgāko “Cehs.lv” slepeno operāciju, kura veiksmīgi izdevusies, taču tā tas nav. Šis stāsts būs par Rīgas mēra Oļega Burova svarīgāko lēmumu viņa dzīvē.

Kad 2017.gadā lēma par Bamšļu aizliegšanu, “Cehs.lv” Mākslīgā intelekta laboratorijas jurisprudences virsseržants Kristaps Āls priekā saberzēja rokas. Bamšļa aizliegums bija pirmais solis līdz uzvarai. Tas bija kā Legāla slazds šahā, kur tiek upurēta dāma, lai vēlāk panāktu matu. Bamšļi no veikalu plauktiem pazuda 2018.gada 1.aprīlī, taču pa to laiku virsseržants K.Āls jau bija iefiltrējies Ministru kabineta un Saeimas likumprojektu komisijās.

Kristapa izliktās lamatas slīdēja uz priekšu kā puņķis pa reni – likumprojektā, kas no nākamā gada regulē sabiedrisko kārtību, pēc viņa ierosinājuma NETIKA iekļauts aizliegums publiskā vietā lietot alkoholu. Tātad no 2020.gada 1.janvāra Rīgas parkos un visur citur Latvijā beidzot atkal drīkstēs atvērt nu jau viena litra Bamslīti, lai veldzētu slāpes. Uzreiz pēc tam jurisprudences virsseržants panāca, ka likvidēts tiek arī antikonstitucionālais aizliegums atrasties cilvēka cieņu aizskarošā stāvoklī (lasīt: svētlaimīgā pālī gulēt uz ielas). Pirmie divi soļi pretī brīvībai bija izcīnīti. Savukārt šonedēļ izdevās spert vēl vienu solīti uz priekšu – Ekonomikas ministrija sagatavoja likumprojektu, kas atļaus ēdiena kurjeriem kopā ar kebabu ikvienam iedzīvotājam atvest arī alkoholu.

To visu izdevās panākt, jo tika upurēts Bamslis. Redz’ brīdī, kad Bamšļi vairs nebija pieejami, vairs nebija neviena racionāla iemesla Vērmanes dārzā vai Doma laukuma vidū liegt dzert. Šis varēja būt stāsts par vērienīgāko “Cehs.lv” operāciju, taču šodien ir jāatzīst problēma, kuru pat Mākslīgā intelekta laboratorijas virsseržants nevar ietekmēt. Proti, viņam itin viegli izdevās iefiltrēties Ministru kabinetā un Saeimā, jo tur atlika vien noplivināt Sorosa kunga dāvāto Sorosīta identifikācijas karti, taču Rīgas domē iefiltrēties neizdevās. Tur visi amati jau bija sadalīti. Pat tad, kad Āla kungs privātas sarunas laikā divreiz pamanījās Nilam no kabatas izmakšķerēt naudas maku, lai apliecinātu savas prasmes, Rīgas domes durvis palika slēgtas. “Maku katrs Sabilietis māk, bet vai Tu māki Rīgas Satiksmi vai Rīgas namu pārvaldnieku?”, retoriski vaicāja Nils, liekot manīt, ka Kristapam te vietas nav.

Taču šobrīd Rīgai ir cits mērs, kuram ir iespēja aizpildīt trūkstošo puslitru līdz brīvībai. Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.80 paredz aizliegumu publiskā vietā atrasties ar atvērtu alkohola iepakojumu. Pašlaik Rīgas dome tos nevēlas grozīt, bet tas nozīmē, ka “Cehs.lv” divu gadu projekts būs bezpajumtniekiem Kuzjam un Murim zem astes. Kāda jēga no tā, ka drīkstēs uz ielas dzert, ja pudeli nedrīkstēs atvērt? Vēl vairāk – neoficiāla informācija liecina, ka Burovs plānojis ierobežot dzeršanas vietas – to drīkstēs darīt tikai pašvaldībai piederošu namu pagrabos.

Burov! Es, bļeģ, gribu dzert! Pieņem pareizo lēmumu un izdari grozījumus! Aizpildi trūkstošo puslitru līdz brīvībai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *