Beidziet, lūdzu, dirst! Visi.

Dzirdēju, ka mūsdienās esot stilīgi piedalīties repa battlos, tāpēc arī es, ieturot labākās tradīcijas, izlēmu veltīt dažas rindas, šķiet, šā brīža svarīgākajiem notikumiem valstī.

Vēlos savu tekstu iesākt ar citātu no liriskā kolēģa Benvenuto:

“Sencim šķiet, ka hiphops nekam neder.
Yo, iečeko šito pider,
Sūri tūliņ ar vārdiem ņemšu tevi anālā,
Tiešajā ēterā,
totāli – tieši pakaļā!
yo – ierij šito, yo – tc-tc-tc-bum”

Nē, es neuzskatu, ka pusaudžu un jauniešu runas par uzrautām krevelēm anālās atveres sānos būtu māksla. Pat tad, ja vārds “anāls” ir sarīmēts ar pārsteidzoši līdzīgi skanošo vārdu “kanāls”. Ir, protams, jauki, ja šādus tematus varam brīvi cilāt ēterā – šķiet, kā sabiedrība esam auguši. Piemēram, Baltijas vēnu klīnikas ķirurģijas nodaļas vadītājs Pēteris Gerkis vēl tikai nesen intervijā “Mājas Dakterim” norādīja, ka par tik delikātu lietu kā asiņošanu no anālā kanāla cilvēki runā nelabprāt. Bet šeit, pavei, Dorians ar putām uz lūpām no visa spēka klāsta intelektuālas atziņas. Jā, es neesmu repa lietpratējs. Iespējams, es kļūdos, bet kaut kur prātā es biju paturējis, ka repā vārdiem bija jāveido arī saturs. Šajā gadījumā kvalitatīvāks saturs ir novērojams pamatskolas pīpētavās.

Un pamatskolas pīpētavā bija vēl viens rēcīgs prikols, proti, jautājums “A, tu dročī?” Šeit mēs, protams, nonākam pie deputāta Artusa Kaimiņa. Vismazāk es vēlos nostāties viņa sakūdītās frontes pusē, taču ir jāatzīst – viņš ir spēcīgs. Viņš ir talantīgs! Viņš ir fantastisks! Pretējā gadījumā Kaimiņš nespētu bez sirdsapziņas pārmetumiem vienas dienas laikā 18. novembrī Jurim Kažam pārmest neatbilstošu apģērbu, bet jau mirkli vēlāk Mārtiņam Sirmajam vaicāt, vai viņš var pakaļā iespraust gurķi. Lai arī cik lielāks viņš laika gaitā nekļūtu, Kaimiņš spēj atkal un atkal sev pārkāpt pāri. Šoreiz tas nozīmē gulēt karotītē ar EHR pat pēc tam, kad viņiem nule ir noslēdzies anti-Kaimiņa projekts http://kaiminssaeima.lv. Apbrīnojama ir arī spēja pret savu personīgo naidnieku sakūdīt visu Saeimu. Valsts galvenā iestāde ir kļuvusi ne tikai par “BoomFM” filmēšanas laukumu, bet arī par zobenu viņa cīņā ar personīgajiem Kangariem.

Vismazāk šajā konfliktā var kaut ko teikt par Tālavas taurētājiem NEPLP. Un tieši tā ir viņu lielākā problēma. Lielie sargi pamodās tikai tad, kad kāds sāka ar cirvi sist pa viņu torni, bet tauri atrada tikai tad, kad pirmo reizi izdzirdēja krakšķēšanu.

Katrā ziņā šobrīd ir novērojama teātra izrāde. Dagilis tēlo, ka veic pētniecisku un nozīmīgu darbu par jauniešu savstarpējās komunikācijas problēmu risināšanu; Artuss Kaimiņš tēlo, ka viņu interesē tikumīgs ēters un godprātīga deputāta pienākumu pildīšana; NEPLP tēlo, ka viņi kaut ko dara.

Manas prognozes? Teātris ir Kaimiņa stiprā puse. Žēl.

Beidziet dirst. Visi.

27 Replies to “Beidziet, lūdzu, dirst! Visi.”

 1. Skatoties šos skaistos video ir skaidrs, Arturikam Kaimiņam pasē rakstīts “Pēc Būtības”.

  Kā arī interesanti, ka komentāros tupo aktieri viņa vēlētāji varoni uzrunā kā “Deputāta kungs”. Mīļi. Es gan viņu pāris mēnešus atpakaļ, krustojumā, nosaucu par pimpi. Jutos labi.

 2. Atcerējos, ka pirms gadiem 15 uzrakstīju vidusskolā radošo darbu ar ānusu nosaukumā. Literatūras skolotājai, šķiet, iebildumu nebija. Arī tā mēdz būt. Ironiski, ka tai batlā uzvarēja meitene, kura bija ne tik rupja, kā čalis, toties daudzreiz saturīgāka.
  Taču solos laboties un turpmāk lasīt tikai dievietēm paredzētos rakstus.

 3. you say – rap is not a useless language machining
  it has soul and it has sense
  it’s not an automatic word screening
  so tell me – what da fuck is YO meaning?
  is it bold or is hairy?
  is it nice or is it scary?
  does it make you smile in February?

  no – it just fills gap in my vocabulary

  [svilpieni, aplausi, kāju dauzīšana, daži kautri un aizlūzuši ‘yo’ izsaucieni]

 4. Es joprojām nesaprotu lamuvārdu diskrimināciju – visi saka bļaģnahujdirst. Nu ļooooti daudz. Varbūt Z.Stankevič nesaka, varbūt VVF nesaka, un vēl daži puritāņi, Bet pa lielam, mēs visi lamājamies. Un dažkārt daudz.
  Nu tad kāpēc jāliekuļo un jāizliekas ka mēs to nedaram? Manas tiesības sabiedrībā lamāties ir tādas pašas, kā pediņiem sūkāt viens otra pimpi Doma laukumā.
  Ja LGBT var taisīt praidu, tad es ar taisīšu praidu. Lepns, ka varu lamāties brīvā Latvijā. Tās ir manas elementāras cilvēktiesības. Ja kādam nepatīk, lai aizver ausis tāpat kā es aizveru acis redzot divas resnas lezbietes.

 5. Ja ņem vērā, ka epitetus “Viņš ir spēcīgs. Viņš ir talantīgs. Viņš ir fantastisks!” savā ziņā līdzīgā kontekstā var veltīt arī vienam otram vēsturē baisi iegājušam ekscentriskam līderim, tipa Hitlers, Ļeņins, Mao u.tml., kuri arī spēja bez sirdsapziņas pārmetumiem ietekmēt lielas ļaužu masas un izmainīt norises valstī, tad man gan nav žēl, ka Kaimiņa stiprā puse ir nevis politika, bet tikai teātris.

 6. @solaris stiprā puse viņam arī ir runāt ar mega lielām pauzēm starp vārdiem un pretīgu intonāciju. Tajās pauzēs var ielikt kādus piecus “bļenahuj”

 7. ak vai, alexim kaimiņš konfekti atņēma, nebūs tagad kādu laiku, kur savas vārsmas skaitīt un dročīt pie youtube like’iem. nu nedusmojies, būs jau labi, bet kas attiecās uz cenzūru, tad es labāk ar lielāko prieku atzīstu sevī to konservatīvo cietpauri, nekā klausos, kā mūsu zelta jaunatne skaita savu padibeņu “dzeju”, par kura aizliegšanu nez kāpēc pēkšņi visiem ir sašutums un vaimanas. šito jauno paaudzi vispār vajag sist un slānīt, lai mācās kaut kādas manieres. tagad katrs sīkais grib būt reperis. aug mums te kaut kādi nošļukuši pipļuki, radio pieci un koka kolas maisījumā nodolbītās smadzenes.

 8. spožas acis, sejā smaids
  kur tev vecīt šitāds naids?
  šajā batlā cīņa būs sūra
  iesi raudāt tu aiz stūra
  nožēlosi katru teikumu, vārdu, zilbi, skaņu
  to, ka satiki tanti Taņu
  Tavā slapjā runā klausīties nav spējas
  pēc tam siekalas jāslauka nost no sejas
  kas tevi, ākstu, vispār klausās?
  uģis polis, kaimiņš, dagilis jau ausās?
  skat, ka nesāc iebraukt auzās
  ar traktoru tik lielu kā deviņstāvu māja rīgas centrā
  tur, kur neredz neviena menta.
  tagad paklausies tu vecais ķūli
  ko tu acis boli? lūri?
  gaidu kāds ta būs tavs blefs
  davai, čau. punkts. komats. cehs.

 9. Pajolim autoram – kāds sakars kaimiņam ar Radio 5. ētera saturu? Kaimiņš vainīgs tagad būs arī pie bomžiem tuneļos un ka belašos ir suņa gaļa?

 10. Pēc būtības ēļļu ugunim pielēja nemākulīgais Dorians kur tiešām bija nu riktīgs sviests, lamu vārdu vairāk kā normāli citāti, ticiet man normāli domājušie kas ciena HipHop arī nosarka…
  Pēc būtības pats #Pieliec punktu ir labs, bet redz 1 idiots ieleij darvas pilienu medus mucā un viss ir sabojāts! :@
  Nu tas ka Uģis Polis, Artuss Kaimiņš bļaustāss, tas jau visiem ir skaidrs, cilvēki negrib klausīties Ehr robotizēto programmu
  Un nobeigumā, kačājam karmu
  https://www.youtube.com/watch?v=CbHYVZGCvOs

 11. kaimiņi un artusi nāk un iet
  dorians ēterā sūdu dzied
  ar vienu roku tu Like pogu spied
  ar otru ausis turi ciet
  pogā vaļā
  pogā ciet…x3
  paģiraina saule lec un riet
  grāvī latvāņu birzis zied
  dievs, laid mūs tur pālī diet
  galvenis –
  neļaut gejiem praidā iet
  pogā vaļā
  pogā ciet…x3

  pateicības: tēvim, mātužai, suņam, kačam un istabas pisuāros kalstošajiem telpaugiem, producentam Zigim, vienīgajam eksistenciālā ārtroka grupas „Deep Rogovka” dalībniekam un viņa sitamajam instrumentam telēnam Vitautam, regulārajām analīzēm, Wikipēdijai, vēlīnajam balss lūzumam, kompleksajām pusdienām, Zanei, atskaņai „iet” un vilciena Rīga-Kauguri hipnobītam, bez kuriem šis singls nebūtu tapis

 12. Šis sviests nav mans, bet varu teikt, es sasitīšu tev seju kā Elbakjans.
  Kad skrēju pa mežu ar savu kokerspanielu, man pie dirsas, es iedzeru džeku danielu.
  Es bītus taisu es radu to plaisu, kad pienāk mana kārta kāds sabojā gaisu blakus pīpēdams spaisu.
  Septiņos no rīta kaimiņš klausās džo kokeru, vakar visu nakti spēlēju pokeru.
  Man patīk lasīt cehu, patīk mest apļus vakaros Plazā ar behu.
  Cehs ir Latvijas labākais blogs – es tikmēr braucu pālī bembī kuram aizsvīdis logs.

 13. Dzidrajā stāstījuma tecējumā palikuši sausumā momenti.
  Vai ta tagad Artusa Kaimiņa akcepts būs vaidzīgs arī citiem valsts finansētajiem kultūras prodžektiem? un vai ta tagad kāda komercradio (Uģa Poļa & sons) akcepts būs vajadzīgs tekstiem valsts radio/TV?

 14. Neizglītoti
  Ērm.. (pfu.. uhh.. emm) Ebreji
  Piedirš
  Latvij.. (umm.. tā nav smuki) Labo
  Plauktu… (nē, tas neder) Plaukstu

  Jā – Neizglītoti Ebreji Piedirš Labo Plaukstu

  (smaids, kas pauž neizsakāmu apmierinātību ar sevi un savu ģenitāl.. ģenialitāti)

 15. NEPLP – Neobjektīvi “Eksperti” Padirš Lielu Piķi
  DIMANTS – Dirsā Ir, Man Amats Nebūs. Tizlā Saeima.
  KAIMIŅŠ – Kad Artuss Ienāk Maximā… bļin, neko jēdzīgu nevaru izdomāt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *