Bēgļu krīzes rokasgrāmata bērniem

Saprotams, ka Vangas pareģojums, proti, 2043. gadā (ar precizitāti +/- 50 gadi) Eiropā valdīs musulmaņi – ievelk rūpju rievas arī Ceha vīru pierēs. Tāpat Ceha vīri ļoti labi apzinās – neba nu mums pašiem, bet mūsu bērniem šī putra būs jāstrebj. Kamēr Vangas pareģojumi liek baltos kreklus piesvīst ilgtermiņa politikas plānotājiem un neļauj diennaktīm aizmigt militārajiem stratēģiem, mazajam Visvaldim vai Grietiņai Vanga neizsaka pilnīgi neko.

Tālab Cehs nolēma gaidāmo krīzi izskaidrot jaunuļiem saprotamā veidā. Izrādās – to visu jau bija paredzējis arī “Karalis lauva”.


14 Replies to “Bēgļu krīzes rokasgrāmata bērniem”

 1. Vangas pareģojumi ir izmatoti neskaitāmu animācijas filmu sižetos – “Ну, погоди!” (vardarbīgais NATO vilks un nepingadīgais zaičiks-celka), “Buratino” (tētis Karlo no pagales izdrāž puisīti – Putina un Medvedeva attiecība), “38 papagaiļi” (Žirinovskis un KF teritoriālās pretenzijas uz Krimu). Vangas pareģojumi ir izmatoti, radot divas dokumentāli zinātniskās pilnmetrāžas filmas, “Kin-dza-dza” un “Zeitgeist”, vienas operas (“Maskava – Ziemeļu puslodes galvaspilsēta”) libreta pamatā, kā arī galda spēlei “Jaunā kārtība” (uzdevums ir sagriezt Obamas foto 51 gabaliņā un salikt uz balta zirga sēdoša Putina attēlu). Ir piejams arī alus “Vangas trīskārtīgais”.

 2. Zaibis, bet karalī lauvā bija laimīgais fināls (neatceros, bet tur vienmēr ir laimīgas beigas). Karoče pēc 500 islāma verdzības gadiem, kad zeme būs veiksmīgi atsviesta atpakaļ vidusslaikos, dzims jauns Muhameds Ibn Lāčplēsis un tautu modinās no miega. Ar zobinu un uguni gāzīs kalifātu. Tad no šariata pelniem dzims jauna, šķīsta Al-Baltu valsts, ap sentēvu zemēm apliks lielu valni ar baļķu sienu un cels pieminekli sen jau aizmirstajiem pēdējiem īsteniem Latvju varoņiem – Iš-Kvasiniekam un Al-Ulmanim – roku rokā pacēlušiem rokas svinīgā uzvarā.

 3. Jauka alegorija par mīzējtautu.
  Krievijā šādā gadījumā ierautu abi, iedotu pa muti sievām un apmīztu visu kvartālu.
  Vācijā kāds būtu paziņojis policijai pirms viens no varoņiem būtu pipsi paspējis izvilkt.
  Amerikā mīzējs būtu iesūdzēts tiesā pirms būtu paspējis pipsi izvilk.
  Anglijā uzdavinātu Rīgas centra karti ar krustiņu pie brīvības pieminekļa.
  LV uzraksta savu sāpi internetā, apvienojot sociālo pienākumu un morālo pašmasturbēšanos. Īstais mīzējs ir nevis mīzējs, bet tas kurš mīž iedot pa muti brīdi, kad tas īsti būtu jādara.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *