Baļķis zondē reklāmas industriju

Mana palama ir metafora manam potenciālam. Divus gadus esmu sēdējis ar sveci zem pūra un gaidījis savu iespēju. Šai laikā neviens mecenāts nav nācis un teicis: “Baļķi, redz, še ir dzīvoklis, tas ir tavs! Še ir nauda, tā ir tava! Radi un rādi! Pasaule tevi gaida!” Jutos pievilts :(

Pirmdien man zvanīja kāds Imants. Teica, ka vēlētos, lai palīdzu ar idejām priekš reklāmas rullīša, nu tur tā, uzsvars uz ego un panākumiem, tai pat laikā – jāliedē nācija. Izstarodams patosu es jau tās pašas dienas vakarā aizsūtīju Imantam ideju reklāmai. Atbildi nesaņēmis, es nolēmu to publicēt šeit, lai saglabātu savas autortiesības.

Sveiks Imant.
Nosūtu aptuveno scenāriju video rullītim.

Epizode Nr.1
Tu skrien pa tuksnešainu apvidu gar kādu nēģerieti, kura kaplē putekļaino augsni, blakus sēž viņas mazais bērns un rotaļājas ar māla poda lauskām. Pēkšņi no krūmiem izlec lauva un grib uzbrukt mazam nēģerēnam! Tu skrienot ievelc, tobrīd uzbrūkošajā lecienā esošajai lauvai, aperkotu un vēl: BAM! BAM! BAM! 3 sitieni lauvai pa saules pinumu. Lauva ir neitralizēta. Turpini skriet.

Epizode Nr.2
Tu ieskrien melnbaltā kadrā ar švīkainu un graudainu bildi, skrien gar aprakstītu tāfeli, pie kuras stāv (ar muguru pret kameru) domīgs vīrs ar lielu, pelēku matu ērkuli pie formulas E=mc. Tu skrienot garām pievelc 2 virs c! Turpini skriet.

Epizode Nr.3
Kadrā ir Saeimas durvis, bildei ir sēpijas filtrs. Atverās Saeimas durvis, tu izskrien ar katrā rokā izstieptu V pirkstu kombināciju, tauta tevi sveic. Tikai aiz tevis parādās tautfrontieši.

Epizode Nr.4
Tu ieskrien maratonā un gatavojies apdzīt kādu citu skrējēju, kurš nav kameras fokusā. Piepeši, priekšā esošais skrējējs sabrūk uz zemes. Tu nevilcinoties pieskrien un veic mākslīgo elpināšanu. Kad sabrukušais maratonists ir sēdus pozīcijā, tu turpini skriet.

Epizode Nr.5
Tu skrien pa Brīvības ielu, tuvojoties, tu aizņem lielāku un lielāku kadra daļu, līdz apstājies, kad tavs stāvs ir pa visu kadru. Kadrā ienāk un blakus tev nostājas Gustavo un Kasta (reperis grupa no Krievijas).

Tu: “Par mani runā mani darbi, esmu šeit, lai runātu par jūsējiem.”
Gustavo: “Lai Latvija zeltu un plauktu ir jābūt garā drošam un prātam možam!”
Kasta unisonā: “Вместе мы сможем!”

7 Replies to “Baļķis zondē reklāmas industriju”

 1. Obligāti jābūt skriešanai?

  Mana ideja-Rīgas centrs,saulaina pēcpusdiena,visi cilvēki iet savās gaitās. Pēkšņi no Maskačkas puses ir dzirdams troksnis un pūļa gavilēšana. Tur nāc tu,un tev sāk sekot visi cilvēki kuriem tu pasoļo garām. Gaita ir strauja pārliecinoša,var uztaisīt pāris tūvplānus ar sejas vaipstiem un muskuļoto augumu.
  Cilvēki kuri tev pieseko(varētu teikt,drīzāk,tu viņus hohiptonizē) vienā balsī atkārto; Tautā ir spēks,cīnīties nav grēks!
  Kad visi ir nonākuši līdz Arēnai Rīga,tu pēkšņi izgaisti,bet cilvēki paliek dzīvodami ar pārliecību sevī.

 2. #6
  Fonā sēdošās tantiņas apklust un verās pa kreisi. Cauri kadram izbrauc tanks. Pēc sekundēm sešām, pakāpeniski pieaugot vājprātīgai kliegšanai, ar mēslu dakšām rokās cauri kadram izskrien arī tu, Imant. Fonā sēdošās tantiņas atsāk ķīvēties vairākās mēlēs.

 3. Tāpat labs scenārijs būtu: Tu jāj uz balta ponija pa Kaļķu ielu, visi pievērš uzmanību un apjūsmo tevi, tu sagrāb kaut kādu veceni un uzsēdini viņu sev blakus, turpini jāt! Puisis kuram tu atņēmi veceni sāk raudāt un atkorķē 0,5l “3 graudu”. Kamera pievēršas ponijam, kurš no pīpes ievelk dūmu un saka: “Es ir laimīgs un saliedēts!”

 4. Nē!
  Tu guli sēdus, ar galvu pret ceļiem, Rīgas centra parciņā uz soliņa.
  Uzaust Auseklis!
  Garam iet Valodas centra pārstāvji un pašvaldības policija, purina tevi.
  Tu miegaini puspamodies pacel galvu un skaļi izdves – WHAT?
  Valodas centra pārstāvji mierīgi jautā: Vai tu piemīzi krūmiņus?
  Tava atbilde ir nelokāma: Nē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *