Augsti godājamais Barak Obama

Šīs vēstules mērķis nav lūgt Jums palīdzību kādas problēmas risināšanā. Rakstu Jums ne tikai tāpēc, ka tas kļūst populāri, bet vēlos izmantot izdevību, lai patērzētu.

Es pārstāvu radošu personu apvienību, kas ir kā inkubators humoram un satīrai par Latvijas sociālo un politisko vidi. Jau daudzkārt esam apskāvuši jaunu izsmieklu iedīgļus, lai, mūsu tēvišķā ķermeņa siltuma ieskauti, tie izaugtu par prieku visai nācijai. Šīs vēstules mērķis ir radīt jaunu stulbingu. Pie reizes arī vēlos spert vienu soli tālāk un mediju vietā nokristīt to par Obamingu.

Neskaitot oficiālu korespondenci starp Latviju un ASV, Jums vēstules ir nosūtījušas jau vairākas personas, no kurām pēdējā ir no Latvijas Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča, kurā viņš lūdz Jūs atrisināt Latvijas nepilsoņu problēmu. Mēs varētu ieslīgt garā apcerē, vai sacensties asprātībā, cenšoties izdomāt, ko Urbanoviča k-gs domāja ar “atrisināt”, bet mēs taču skaidri zinām, ka tas nebija nekas cits kā populistisks PR izgājiens. Kas šo PR izgājienu padara tik nožēlojami smieklīgu, ir viņa izteikumi: “..vēstuli sākotnēji nebija paredzēts publiskot, tomēr žurnālisti to nopludinājuši.” …šis cilvēks di**š acīs skatīdamies!

Diemžēl jāatzīst, ka Urbanoviča k-gs, būdams vidējs populists un vidējs muļķis, diezgan labi reprezentē Latvijas politisko klimatu. Mani apvainojumi nav tukši vārdi, viņa populisma mērķis ir norādīt, ka Saeimas koalīcija atspoguļo latviešu nepatiku pret Latvijas krievvalodīgo kopienu vai krieviem kā nāciju. Urbanoviča muļķums gan atklājas tai daļā, kur viņš salīdzina nepilsoņu stāvokli Latvijā ar verdzību! Viņš nepiesauc tiesiskās normas, proti ASV Konstitūcijas piecpadsmito labojumu, kas paredz balsstiesības melnādainajiem iedzīvotājiem, bet laiku, kad cilvēki strādāja bez atlīdzības un tika tirgoti kā preces.

Bet visinteresantākais, manuprāt, ir, cik iracionāla kļūst cilvēku rīcība, kad tie nonāk grūtībās. Slimie bieži vien nevēršas pie mediķiem, bet meklē veselību pie homeopātiem, vārdotājiem un citiem šarlatāniem. Nabagie pērk loterijas biļetes ar ļoti niecīgu iespējamību uz laimestu. Un pēc līdzīgas analoģijas, Urbanovčs ar Jums adresēto vēstuli dara visiem zināmu, ka, ne viņam, ne partijai Saskaņa, nav ne mazākā sajēga kā saliedēt Latvijas iedzīvotājus un palīdzēt nepilsoņiem iziet naturalizācijas procesu. Principā, sanāk, ka Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, kam interesē savas kopienas labklājība, vairs nav jēgas balsot par Saskaņu.

Obamas kungs, visticamāk, Jūs drīz saņemsiet veselu gūzmu ar vēstulēm no izmisumā iedzītiem Latvijas iedzīvotājiem. Lai dotu Jums laiku savlaicīgāk sagatavoties atbildēm, apkopoju dažas sasāpējušākās tēmas. Hokejs – spēlētāji ir ok, par maz līdzekļu, par daudz Lipmana. Eirovīzija – mums nav ne labu izpildītāju, ne labu dziesmu, ja mums būtu dziesma par Sibīrijā mirstošiem Latviešiem un Beyonce… Ielu stāvoklis – mums Barona ielu remontē un re-remontē jau gadu! Barak (drīkst Tevi saukt vārdā?), Nils nevar salabot vienu ielu, bet onkulis pirms simts gadiem vienatnē uzbūvēja pili un tikai tāpēc, ka viņu atraidīja meitene! Laikapstākļi – mums jūlijā ir nedaudz par karstu, bet no augusta līdz jūnijam ir nedaudz par vēsu. Zini, kā viduslaikos komētas uzskatīja par nelaimes priekšvēstnesēm, mums šo lomu tagad Baltijas jūrā izpilda Krievijas kara lidmašīnas un kuģi.

Tomēr, ja Tev apnīk Obamings, tad uzraksti par to vēstuli Džordžam Sorosam, pie mums Latvijā pastāv uzskats, ka viņš ir kaut kas līdzīgs Jēzum, t.i., viņi abi ir ebreji, bet Soross ir ietekmīgāks. Putinam gan neraksti vēstuli, viens onkulis tā izdarīja un viņam nodedzināja māju

1 Reply to “Augsti godājamais Barak Obama”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *