Atklāta vēstule SIA Rimi Latvia

Esmu sava Rīgas nostūra lokālpatriots, santehniķis, vīrs un tēvs. Nesmēķēju, divas reizes nedēļā apmeklēju sporta zāli, iedzeru tikai svētku reizēs un tikai vieglos dzērienus. Labprāt skatos televīziju latviešu valodā un izvēlos Latvijas preci. Esmu 35 gadus jauns vīrietis.

Kad pirms pusotra gada pāris kvartālus no manas dzīvesvietas sākās lielveikala Rimi celtniecība, biju neviltoti sajūsmināts. Beidzot alkoholiķu apsēstā un suņu mēsliem piemētātā parciņa vietā uzradās it kā ģimenei draudzīgs izklaides, atpūtas un iepirkšanās centrs. Arī kā patērētājs nopriecājos, ka man būs pieejama plašāka produktu izvēle. Sākotnējā sajūsmas skurbulī pat pieteicos (un saņēmu) Rimi lojalitātes kartei.

Diemžēl pirms dažām dienām manas domas par Jūsu veikalu mainījās, jo tieši pie ieejas ieraudzīju plakātu, kas vēstīja “darba dienās no 8:00 – 11:00 senioriem 10% atlaide”. Tas bija kā spļāviens sejā.

Man patiešām nav saprotams kāpēc tiek veicināts vecu ļaužu dievināšanas kults?
Kāpēc pieņemts uzskatīt, ka “vecs” uzreiz nozīmē “krietns”?
Būtu pēdējais brīdis apjēgt, ka arī starp pensionāriem ir ne mazums recidīvistu, sievu sitēju, pretvalstisku elementu un gluži vienkārši muļķu. Vai sabiedrībai patiešām nekritiski jāatalgo visi vecie cilvēki tikai par to, ka viņi ir veci? Vai nebūtu pareizāk atlaides dot ģimenēm, kurās audzina mazus bērnus? Kāds varbūt teiks, ka pensionāriem ir mazas pensijas, tāpēc viņiem pienākas atlaides. Diemžēl tāds arguments neiztur kritiku, jo bērnu pabalsts Latvijā joprojām ir 8 Ls mēnesī. Turklāt bērna gadījumā nevar būt runa par vairākām sodāmībām utml. garā mūžā sastrādātām nelietībām.

Tādēļ vēršos pie SIA Rimi Latvia ar ierosinājumu atlaides piemērot ģimenēm ar bērniem – atbalstīt Latvijas nākotni, nevis liet ūdeni uz senilās alkatības dzirnavām, aizmirstot, ka pensionāriem jau tā netrūkst dažādu nepelnītu atlaižu un atvieglojumu. Lai ko Jums tur arī nebūtu iestāstījis PR speciālists, es no šīs atlaižu akcijas saņemu nevis ziņojumu “mums rūp sabiedrība”, bet “mēs uzspļaujam ģimenēm”.

Jūsu sāpinātais, bet piedot gatavais,
T.

 1. Ļoti interesants viedoklis!

 2. vidējais statistiskai pensionārs ikdienā neapmeklē tādus iestādijumus kā rimi aiz tā prastā iemesla ka viss tik dārgs.. viss tik dārgs… skaidrs ka ar vesalo saprātu apveltīts ļauts kurš skaita kapeiku izvēlas lētāku bodi vai tirgu, un rimi pr speciālisti gan jau ka to nojauš tapēc šis vairāk ir tāds kā mēģinājums iegūt naudu arī no pensionāra kabatas ne tikai no ģimenēm ar bērniem un bez.

 3. Ej armijaa un cieni gjedu. Ja Tu tagad prasi – Ko? – atbildu – huj v paljto.

 4. Bet tevi, kā sķiru nevar nodalīt, ja nu vienīgi ierakstīt tavā Rimi kartē, ka tev ir bērni, pasi tak nenesīsi uz rimi un otrs, ja nedos atlaidi visi penši ies vinekārši uz Maximu – kapitālisms.

 5. Un vaše, novecošana ir dabīgs process savukārt pie bērnu sačiņīšanas pats vien esi vainīgs, un ja nu reiz pats esi sadarījis blēņu, kāpēc tad tev ir jāpiešķir kautkāds īpašais statuss? Neesi takš ne kroplis ne invalīds? Strādā, pelni, iepērcies gudrāk, lētāk.. Pie tam 10% atlaide jau nu ir pa žīdisko līniju. Vot paņem piem. pensionāra klasiskā iepirkuma grozu:
  Piens – 0,56 Ls
  maize – 0,36 Ls
  Sviests – 0,76 Ls
  Siers – 1,98 Ls
  tirgus cīsiņi – 1,90 Ls
  kopā – 5,56
  – 10% 0.556 Ls
  = 5,004 Ls

  nu bļin, tev žēl ja penzionārs ieekonomēs 50 saņus? Tu visticamāk pretendējot uz 10% atlaidi paņemtu dārgo visīti pa 25 Ls un par ieekonomētajiem 2,5 nopirktu kolu un hotdogu narvesenā, a tavam bērnam no tā ne silts ne auksts.

 6. Piekrītu Tontoonam – bērnu taisīšana vienkārši nešķiet dabiska. Dzimumakts vīrietim ar sievieti – tas nav pieņemami.

 7. Ja katrs dzimumakts beidzas ar grūtniecību tad tas vairāk ir bezatbildīgi nevis dabiski/nedabiski/pieņemami/hujampampnepieņemami :D un šitādi pēcāk brēc cik tas ir dabīgi un ak vai, nespēju kontrolēt savu krānu un nezinu kas ir kontracepcija, vai arī zinu, bet principā nelietošu un vispār tā ir dieva dāvana tapēc dodiet man 20% atlaidi.

 8. Tonton, Tevi vajag akupunktēt un pie vēdera pieaudzēt kaķi, kurš visu laiku murrā.

 9. nevajag vis, jo tad var arī apvainoties.

 10. Jap, šis ir tieši tik pat nepareizi, cik nepareizi ir puaro.lv seksa blogeres.

 11. večukiem ierādīts laiks, lai pīķa stundās nemaisās jauniem pa kājām, sēž jau pirtiņas ar savu tirgus cīsiņu!

 12. Vai nu tu esi galīgs kretīns, vai arī nedraudzējies ar galvu. Tie veči, kuriem tu puņķutapa uzbrauc ir tevi dzemdējuši un audzinājuši. Pensijas viņiem ir daudz mazākas un piestradāt viņi nevar , vecuma dēļ.
  Sapratu. Tu laikam no bērnu nama.

 13. A davai pacalojam par rimī, Lv gaismas salu, normāluma etalonu. Rimī tagad grib Tricepsa nelietīgās mātes naudu (un muļķa tēva ar) un nē, tas nav cool!

 14. tricepss – da uzliec pi,,,,,i uz šo problēmu, un ej tai pāri dziedādams, rimtai rimi rīdi ralalā!
  Kur problēma – paņemama salaveča bārdu, opja veco plašči + gumijniekus+ savalkātu (vēlams maximas) maisiņu un uz priekšu PĒC ATLAIDĒM!

 15. SIA Rimi Latvia dara Jums zināmu, ka šobrīd tiek realizēta senioru atlaide, bet nākotnē tiek domāts ieviest tādu arī citām mērķa grupām, piemēram, ģimenēm ar bērniem. Mūsu uzņēmums, piešķirot atlaidi vienai mērķa grupai, nav gribējis aizvainot kādu citu, piemēram, Jūs. Žēl, ka Jūs to tā esat uztvēris.
  Ja vēlaties uzzināt neoficiālu, bet personisku viedokli šajā sakarā, lūdzu ejiet uz http://kamzolis.tumblr.com/

 16. @muzikologs – ko tu, viņam tak ir lepnums.
  Kas man kremt – šī jau trešā ziņa par rimī šodien, salidojums vai…

 17. Tad es gribu atlaides tiem kam pāri 30. Un jā, vēl es gribētu atlaides iekš rimi par to ka esmu blonds (vismaz 15%), par to ka esmu precējies (vismaz 23%), un par to ka vispār esmu apsvēris domu doeties uz rimi iepirkties (vismaz 47%). nabagāki jau toč nepaliksiet.

 18. @Man bij reiz niks – :))) jā jā, lepnus ir tad, kad dzīve ir laba, puncītis pilns un kabatiņā kāds lasītis ira:) kad tā visa nauuuu, tad lepnums ātri ārstējas;)
  Bet piekrītu, pietiek slavināt šo alkatīgo kantori, kas ekspluatē latvijas ļaužus, un peļņu atdot saviem troļļu saimniekiem. Es par tēvoča Jāņa veikaliņu, jo savu peļņu viņš atstāj tepat…. (cerams)

 19. Mani savukārt neapmierina šis te mazo bērnu kults. No tiem taču arī var izaugt nākamie recidīvisti, narkomāni, zagļi un pensionāri.

 20. Es domāju, ka šī atlaide noteiktā laikā ir tāpēc, lai vienmērīgotu pircēju plūsmu. Lai vecās kraņas nevilktos sastrēgumstundās. Līdzīgi kā sabtransā – mīcās iekšā tad, kad cilvēkiem uz darbu jābrauc. Tip – nokritīs gabals, ja aizbrauks uz tirrgu stundu vēlāk.

 21. Tricepss, tu esi nelāgs cilvēks. Kaut arī esmu aptuveni tavā vecumā, es nespēju saprast tavu dīvaino attieksmi.
  Pirmkārt, nav ko bāzt degunu citu (Rimi) maciņā. Otrkārt, cieni vecus cilvēkus (tāda ir sena tautu tradīcija). Treškārt, neesi liekulīgs (ģimenes ar bērniem nudien nav vairāk pelnījušas veikalu atlaides, kā studenti, skolotāji, ugunsdzēsēji, pensionāri vai mediķi ar mazajām algām).
  Vispār, riebīgi palika, lasot tavu atklāto vēstuli – kur var būt tik zemisks cilvēks, kā tu. :(

 22. A kino Maskava nojauca. Atdodiet piekakāto parciņu!

 23. Mans Rimi – HE MAAAAD.

 24. man par šo rakstu ir tikai viens jautājums – no kādas filmas ir tas gifs?

 25. Jenots ir priecīgs!

  Esmu ļoti noskumis, eju sniegā izurinēt vārdu Lauris! :(

Komentēt