Atbrīvojies no lietām Rīgā

Internets, kopš tā pirmssākumiem, ir pārsniedzis jebkuras mūsu ekspektācijas, tomēr neviens nevarēja iedomāties, ka pienāks laiks, kad internets mūsu vietā iznesīs miskasti. Runa, protams, ir par soctīkla facebook kopienu “Atbrīvojies no lietām Rīgā“.

Jā, sākotnēji šī bija laba ideja. Jā, arī šobrīd tur iespējams atrast kādu vērtīgu mantu, bet kopējā mēslu gūzma liek justies kā rakājoties pa musaru.

Ir cilvēki, kuri vienkārši nespēj izmest ārā savus sūdus. Slimība, ko pasaulē sauc par hoarding disorder, ieguvusi jaunu plakni, un tagad cilvēki, kuri ir hroniski “vācēji” var atrast mēslus nelienot miskastē, bet atverot jaunu pārlūka logu. Apskatīsim tikai pāris no piemēriem.

1

Jo kuram gan nevajag pannu, kura piededzina pat vārot.

2

Šis ir jaunas pakāpes tupums – brīdis, kad tu esi tāds bomzis, ka nevēlies, lai pie kāda cita mantām tiktu bomzis.

3

Nezinu kāpēc, bet māc bažas, ka šajā maisā tomēr varētu būt kaķis.

4

Jo kurš gan nevēlētos savu bērnu mazgāt vecā švammē. Der atcerēties, ka cilvēkam, kuram šo piedāvā, ir pietiekami daudz naudas internetam.

5

Ja jau tā ir tik garšīga, tad kā būtu, ja tu to izdzertu pats?

6

“Steidzami!” Jo, ja kāds to nepaņems šodien, man nāksies pašam iznest miskasti!

7

Veci kalendāri, trauciņš ar taksofona monētām un kontaktlēcu šķidrums. Kurš gan nevēlētos mērcēt savās acīs svešu šķidrumu?

8

Bez komentāriem, esmu jau ceļā pēc šīs lampas.

 

10

Šo maisu esmu kaut kur jau redzējis…

11

Var izmantot siltumnīcai. Var arī nafig izmest ārā manā vietā.

12

Varbūt kāds kolekcionē nejēdzīga izmēra burciņas?

13

Šī persona ir unikāla – no teksta skaidrs, ka šo mēslu mēģināts kādam atdot jau iepriekš. Bet pat uzmetiens nav bijis pietiekami labs iegansts bezjēdzīgā sūda izmešanai mēslainē. Varbūt kāds tomēr paņems?

14

Paldies, bļaģ, es vienkārši skrienu uz tramvaju, lai aizbrauktu uz Teiku pēc šīs keramiskās krājkasītes.

15

Jā, arī es nezinu, kas tas ir.

16

Varbūt kāds vēlas arī manas kartupeļu mizas un izslaucīto tualetes papīru?

17

Ceru, ka komplektā nāk arī Windows 95 instalācijas disketes.

18

84. gada rokdarbu grāmata poļu valodā. Poļu valodā…

19

Tā kā būvgružu izvešana maksā no 100 € konteinerā, iedomājos, ka kāds to varētu savākt na haļavu.

20

Ja nu pati nevari atļauties jaunas kurpes, tad vari vismaz aizbraukt un paņemt šīs Mārupes dāmas kurpju kastes.

21

Skreju pirkt tramvaja biļeti un steigt uz Teiku – šī lietotā kosmētikas somiņa, kas Drogās nāk komplektā pērkot dezodorantu, ir tieši tas, kas man vajadzīgs.

22

Atceries laiku, kad pirkām matricu bunduļus? Bunduļu apakšā bija tie tukšie plastmasas diski, kas neļāva saskrāpēties īstajiem diskiem. Varbūt vēlies maisu ar tiem?

24

Pavei, draugs – tikko nomiris kāds bezpajumtnieks un atstājis savus mēslu stumjamos ratiņus! Varbūt vēlies tajos vizināt jaundzimušo?!

25

Šī bilde ir kā kopsavilkums. Esmu dzirdējis, ka arī Getliņos varot atrast tā nekas drēbes, atliek vien pameklēt.

108 Replies to “Atbrīvojies no lietām Rīgā”

 1. Ja kādam ir nevajadzīgi būvgruži (bez plastmasa u.tml. materiālu piejaukumiem) vai laukakmeņi Siguldas apkaimē, dodiet ziņu, es paņemšu; pats arī aizvedīšu.

 2. Palikuši faili Recycle Bin (šobrīd nedaudz pāri 969 MB).

  61 fails. Būs jāšķiro – arhīvs *.zip, teksta faili *.txt, bildes – *.jpg, *.gif un 2 maz izmantoti folderi (mapes).

  Žēl dzēst ārā. Ja ir interese – pārsūtūšu vai ierakstīšu flash-atmiņas nesējā.

 3. Kaktuss ies miskastē… netīšām iespruka mūzikas vācelītes Jauns Mēness sadaļas Piekūns skrien debesīs apakšsadaļā un salipa.

  P.S. Kā būtu, ja solaris ceļu izdekorētu ar pēdējā piedāvājuma ģeotekstilu? Nevienam visā Siguldā, kur nu Siguldā – visā Latvijā, nebūtu tāda ar greznu persiešu paklāju klāta ceļa. Nopietni.

 4. U – tu laikam domā to ģeotekstilu, ko liek zem [kārtīga ceļa] seguma; tas nav redzams. Ja tu tādu uzliki virspusē, tad tu esi kaut ko bikiņ sajaucis.
  Man ir lauku ceļš. Tādu izdekorēt var ar ainavas elementiem, piemēram, iestādītām ābelēm vai eglītēm ceļmalā.

  Ps. Autors, ironizējot un apsmejot tos, kuri apzināti cenšas samazināt atkritumu daudzumu pasaulē, kā arī tos, kuri nevar atļauties vienmēr pirkt visu jauno, sevi parāda ļoti sliktā gaismā. Nevar saprast, vai tiešām autors domā, ka viņš ir uzrakstījis kaut ko asprātīgu??
  Ja tā uzskata, tad došu iespēju parēkt arī par mani – pirms kāda laika par brīvu atdevu savu veco laptopu vienam invalīdam, kurš ss portālā bija ielicis lūgumu viņam uzdāvināt datoru, jo nevar atļauties nopirkt (tas viņam bija patiešām objektīvu iemeslu dēļ), bet dators ir ļoti vajadzīgs, lai varētu mājās [tas ir, vispār] strādāt.
  Autor ‘Cement’, nejauši nepārsprāgsti no smiekliem, rēkdams par mani.

 5. solaris, tad barbūt tam invalīdam varētu noderēt arī kaktuss, sīpolu mizas, poļu rokdarbu grāmata un jobana aproce? Viena lieta ir palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams, bet pavisam cita – filtrēt, kas ir potenciāli noderīga manta, bet kas – nekam nederīgs sūds.

 6. Cements, tu esi stulbs. Piedod par tiešumu. Mēģināšu tev otreiz jau uz pirkstiem paskaidrot, varbūt pieleks.

  Pirmkārt, tas, ko tu te centies apsmiet, ir interneta projekts ar plašām iespējām. Tevis atlasīties piemēri nebūt tur nav vienīgie. Visticamāk, tu atlasīji jocīgākos piemērus, tātad tur ir arī daudzi mazāk jocīgi, jeb – citiem vārdiem – pavisam sakarīgi piemēri. Nu, tipa kā nemest pa taisno atkritumos novecojuša modeļa, taču labi darbojošos laptopu, kad pats sev jaunu esi nopircis.
  Vēlreizīt tavam līmenim atkārtošu – tas projekts ir plašāks, nekā tevis selektīvi atlasītie piemēri.

  Otrkārt, pat tavos piemēros, ja palasa, redzams, ka ir cilvēki, kuri ir pieteikušies vai pat paņēmuši piedāvāto mantu. Tātad, no vienas puses, tā nav papildinājusi atkritumu kalnu, kurā cilvēce jau tā slīkst nost, otrkārt, citam cilvēkam tā ir bijusi noderīga. Tas, ka tev, Cements, tā manta (piemēram, burciņas) nešķiet noderīga un tu tur saskati tikai “nekam nederīgu sūdu”, neko nenozīmē. Izņemot vien to, ka tev ir vienpusīga pasaules uztvere.

  Treškārt, ironizēšana un ņirgšana par nabadzīgiem [tāpat arī slimiem un nelaimē nonākušiem] cilvēkiem ir amorāla pēc definīcijas. Pat ja viņi tiešām rīkojas bikiņ jocīgi. Demonstratīva augstprātība jeb snobisms ir nožēlojama attieksme. Sakarīgi cilvēki to saprot arī bez aizrādīšanas. Jācer, ka Cements to arī kaut kad savā dzīvē sapratīs.

  Ceturtkārt, šīs “asprātības” ievirze, kas būtībā ir zākāšanās par nabadzīgiem cilvēkiem, ir krasā pretrunā ar ceha līdz šim rakstīto. (Nu, vismaz man tā šķiet.)

  Ps. Man jau vienalga. Es tikai nesaprotu pašlaik aktuālo kampaņu Latvijā – cīņa pret būvgružu piemēslotājiem, jo, piemēram, ss portālā par brīvu piedāvāti būvgruži (bez piemaisījumiem) ir uz izķeršanu. Tātad, vienkārši pietrūkst tirgus rīks piedāvājuma un pieprasījuma sakonektēšanai. Nu, tipa tāds, par kādu Cements te ir pasmējies.

 7. Arī man bija nepieciešamība pēc būvgružiem…. Neuzskatu, ka tas ir kas slikts, ja atdod otram nepeiciešamu lietu. Nu nav jau tā, ka tos būvgružus uz katra stūra 24/7 varēju dabūt, un tad nu nācās šādā veidā meklēt. Ja raksta autoram tas šķiet tik apkaunojoši, tad beidz aprozīties sludinājumu lapās vai veido pats savu un atļauj atdot tikai augstākā labuma luksusa preces!

  Raksts ir nožēlojams! Autors vēl nožēlojamāks!

 8. Cik sekli. Arī nabadzīgiem cilvēkiem ir iespēja izmantot internetu, piemēram bibliotēkās (kas pagastā varbūt ir vienīgā sabiedriskā iestāde), mācību iestādēs, dažādās organizācijās u.c. Tā nav nekāda “biezo” ekstra.

 9. Nē, solaris, es domāju tās humpalas, kuras izklājot uz ceļa, pārtop skaistā, gaumīgā un funkcionālā ģeotekstilā. Nekādas sūda ābeles, stilizēti laukakmens eži, kankaraini ratu riteņi vai ķeburaini priežu zari nav salīdzināmi ar šo krāšņumu. Ņemot vērā, ka daļa seguma regulāri tiek aizpūsta prom, tad tas ir jāatjauno, kas atkal samazina atkritumu kalnus, saudzē dabu un izdaiļo vidi.

  Padomā par to.

  Agrāk es domāju, ka ironizēšana, zākāšanās un ņirgšana par ķēmīgo, smieklīgo un absurdo, piem., meksikāņu seriāliem, zaļām zeķēm un lenteņiem, ir cool. Tagad es saprotu, ka tas ir bioģenētisks un sociālantropoloģisks projekts ar plašām iespējām.

  P.S. Ierosinājums. Visi, kuriem ir vitāli nepieciešami būvgruži, neņaudiet par piedāvājuma trūkumu, bet sakonektējaties ar vietējo pašvaldību, noskaidrojiet vienu tādu piemēslotāju atstātu būvgružu miskasti, paņemiet tehniku, aizbrauciet un sakopiet. Win-win-win-…[win]n situācija.

 10. Sīpolu mizas dienu pirms Lieldienām – kas tur slikts? Lielākā daļa man pazīstamo olas krāso sīpolu mizās, bet reti kurš viņas apzinīgi visu gadu krāj. Nedomāju, ka kāds brauca speciāli no otrpus Rīgas, bet, ja dzīvo netālu, tad kāpēc ne?

  Mazās burciņas daudzi izmanto gan ievārījumu iepildīšanai, gan dažādām dekorācijām (piemēram, apvelkot ar mežģīni, izveido daudzus mazos svečturus kāzām).Arī pašam grūti sadabūt tik lielu skaitu.

  Reizēm jau parādās dīvainības, bet nu nav viss te aprakstītais tik briesmīgs.

 11. U – ķēmīgs, smieklīgs un absurds te ir tikai tavs izmisīgais mēģinājums tēlot super-duper asprāti, neatkarīgi no temata. Ja ceha rakstā būtu nopelta atkritumu problēmas, tad taču tavas “asprātības” būtu gluži pretējas, vai ne, narcis? Bet, redz,te tev nepatīk ekoloģiski vērtīgi projekti. Jo tev vienalga ko, ka tikai pašapliecināties ar verbāu caureju.
  Jā, varēji jau vispirms uzzināt, kas tas ģotekstils tāds ir, pirms “jokot” par to saistībā ar ceļu būvi, prātvēder…

 12. Pilnībā atbalstu solaris u.c. saprātīgus cilvēkus, kas komentē pie šī raksta. Pats piedāvāju vienreiz lietotas salvetes, kas tagad atrodas mana datorgalda papīrgrozā. Ja neviens nepieteiksies – metīšu ārā!

 13. Es svēti ticu, ka Cehs.lv ir lieliska vietne izmisīgai asprāša tēlošanai, savas narcisītes apmierināšanai un verbālai kārnīšanai neatkarīgi no temata. Tomēr neiebilstu, ka šeit tiek piekopta arī ekocensonība, būvgružu diedelēšana, mēģinājumi apzelēt, ka ne “ģeotekstils”, ne arī ģeotekstils nav nekāds joks, ne arī “joks” un tamlīdzīga ignorance neatkarīgi no temata.

  Mani tikai līdz vēdergraizēm gauži sarūgtina nepamatotais nopēlums, ka es it kā esot pret ekoloģiskiem projektiem. Tieši otrādi – es sniedzu ārkārtīgi vērtīgu, saprātīgu un loģisku padomu būvgružu deprivētajiem, bet ko es saņemu pretī? Nievas un ņirgas. Tas ir tikpat ciniski kā zākāšanas par invalīdiem, latgaļiem, akliem kucēniem un nabagiem.

 14. diezgan muļķīga izņirgāšanās. es nedomāju, ka te ir runa par slinkumu iznest mistkasti, bet gan par iespēju meklēšanu atdod citiem lietas,kuras nav vajadzīgas pašam, un citiem, iespējams, noderēs… protams, tur ir arī vienārši mantu vācēji, bet grupa ir vērsta uz ilgstpējīgas sabiedrības veicināšanu. man pēc remonta palika pāri metāla konstrukcijas, uz kurām stiprina reģipsi un tādā veidā es atradu cilvēkus,kuriem tās bija vajadzīgas.

 15. varētu arī lietotus prežus atdot, citas pie bērniem tikt nevar, varētu kā reiz to masu pežukā ierīvēt ;). Tā kā neņirgājaties, viss kas dzīvē ir noderīgs, varbūt kādam arī tas lietotais tualetes papīrs derēs iekuram, bet neglīto aproci, ja naudiņas nav, meitai uz dzimšanas dienu var uzvādīnāt, varbūt viņai tā liktos skaista.

 16. U – ja Latvija būtu pilna ar izgāztu būvgružu vietām, par kurām pašvaldība norūpējusies, tad tava fantāzija būtu vērtīga. Taču nav tā. Šur tur jau, protams, kāds kretīns izgāž, un tas ir pietiekams pamats sociālo kampaņu rīkošanai. Taču lielākajā daļā gadījumu uzņēmējs, kurš jauc nost vecu būvi, par maksu aizved būvgružus uz poligonu. Tikmēr privātie meklē, kur pa lēto atrast materiālu zemes paaugstināšanai vai ceļu piebēršanai. Tāpēc arī būtu vērtīgi radīt tirgus rīku piedāvājuma un pieprasījuma sakonektēšanai. Pašvaldība vien to nevar nodrošināt. Pašvaldība zina par teritoriju ilgtermiņā, bet ne jau par katru ķieģeli, kas nokrīt zemē.
  Bet nekas, ka tu, U, tagad raudi, žēlo sevi un vaimanā. Pat ja tavs priekšstats, ka tu esi nepamatoti saņēmis “nievas un ņergas”, ir maldīgs, tas tomēr ļauj tev sublimēt spriedzi. Internets tam arī ir domāts. Atļauju tev vēl drusciņ arī palamāties, kaut vai uz mani, lai tev labāk paliek. Pēc tam gan drīz ej čucēt; labs miegs ir psihiskās veselības pamats.

 17. Nav tik traki ar tām lietām.
  Tie paši būvgruži. Kad man vajadzēja no dzīvokļa 4tā stāva dabūt prom 30 maisus ar būvgružiem, tad es pusstundas laikā atradu čaļus, kas pa 30 Ls atbrauca, nonesa lejā uz savu busu un aizveda tur ,kur man vajadzēja un izgāza.
  Ja kāds grib sev piebraucamo ceļu remontēt, tad būcgruži ir labs materiāls un ja pa velti, tad vispār ok.

  Drēbes – paķer tādu maisu un izmanto garāžā tās lupatas, lai slaucītu eļļas utt, kad kaut ko remontē.

  Veca panna – ideāli – aizbrauc pie dabas un īzī pīzī met uz ugunskura to pannu un cep tikko noķerto zivi. Pirkt normālu pannu un sadirst to uz udžina būtu žēl.

  Vairāk tajā grupā fascinē tie, kas devējam lūdzās, lai atved uz kaut kurieni :D
  + Vēl fascinē tie, kas ir gatavi tērēt naudu degvielai vai etalonam, lai aizbrauktu pēc 1 EUR vērtas lietas :D .. jo tā ir par brīvu :D

 18. … es vēl toreiz tajā dzīvoklī metu ārā to milzīgo padomju laiku sekciju … toreiz vēl tādas FB grupas nebija un es vnk nostaigāju ar cirvi pa to sekciju un metu tās plāksnes ārā pa lodžiju no 4tā stāva … blakus mājas kaimiņš ieraudzīja un teica, ka viņam vajag tādas laminētas skapja daļas. Teicu, lai nāk pakaļ un nes lejā … padomāja un teica, ka laikam tomēr nevajagot. Gan jau ka gribēja, lai atdodu viņam un vēl uznesa uz viņa 5to stāvu :D

 19. Interesantas lietas, protams, bet tiešām ir tik slinki , lai paši nogādātu kādam kam vajag…vai nodot kādā utilizācijas punktā, vai kādam vecam krāmu vācējam…

 20. Bet principā raksts ne par ko, sen esmu novērojis,ka FB ir kļuvis par atkritni neko vairāk, labi ka nēesmu tur reģistrējies, pietiek ar vietējo reklāmas lapu Dr..lv :))

 21. Nenoliedzami, ka tā ir nopietna morāli ētiska problēma, ja kāds atļaujas cietsirdīgi ņirgāties par Tirgus Rīka trūkumu, kas neļauj indivīdam sakonektēties ar pašvaldību, Vides faktiem vai būvdarbu veicējiem un vispār, neļauj tikt pie gardajiem būvgružiem. Tas ir kā ņirgt par mužiku ar mazu pincīti. Nesmuki. [Jūtu, tuvojas vēdergraizes.]
  Tas patiešām ir nopietni, jo Tirgus Rīka trūkuma rezultātā groteskais, absurdais un smieklīgais paliek tālu aiz notikumu horizonta. Nu ne jau visiem, protams.

  Joprojām gaidu atvainošanos (drošivienpilnīgiveltīgi) par kategoriski nepamatoto uzbraucienu par manu nepatiku pret ekoloģiskajiem projektiem un manas nenovērtējamās idejas neargumentēto nopēlumu. Uzskatu, ka humpalu deķītis ceļa segumam būtu ideāls risinājums no dažādiem aspektiem.

 22. Jā, pilnīgi veltīgi gaidi, tev taisnība. Vismaz tik daudz savā dzīvē esi sapratis.

  Par pārējo – skaidrošu arī tev, līdzīgi kā Cementam, atkārtoti un uz pirkstiem, ar cerību, ka varbūt pieleks. Ja privātie sava ceļa piebēršanai un zemes līmeņa paaugstināšanai būvgružus meklēs – kā tu iesaki – ar pašvaldības starpniecību, jautājot, kur ir patvaļīgi tādi izbērti, tad tas nozīmē, ka pastāv starpposms: viens ir kaut kur izgāzis būvgružus, tātad piemēslojis zemi; pašvaldība ir to uzzinājusi; pašvaldība ir kaut kad sagaidījusi privāto, kurš interesējas par būvgružiem. Šis starpposms noteikti būs diezgan ilgs; var būt pat ļoti ilgs. Lūk, to tu arī iesaki – uzturēt daudzas piemēslotas teritorijas. To tad tu, iedomīgais narcis, arī uzskati par ģeniālu risinājumu interneta laikmetā.
  Nē, tu nesagaidīsi atvainošanos. Jo tava attieksme pret ekoloģiju ir vienkārši tizla, maigi izsakoties.

 23. Savulaik jaunības dullumā par brīvu ieķēru masīvkoka skapi, kas manā necilajā divistabu miteklī aizņēma teju pusi no vienas istabas, kā arī ielauza man grīdu, bet kaimiņam zem manis, griestos radīja tīri eksistenciālas pārdomas radošu plaisu. Tā plaisa ir viena no tām plaisām, uz kuru skatoties tu sāc novērtēt dzīvi un aizdomājies, ka Maxima var ienākt arī tavās mājās.

  Pēc pāris gadiem, lietojot stiprināto likteņdziru, nāca atklāsme, ka pietiek mudīties, jāmet skapis ārā. Domāts, darīts, kā rezultātā skapis tīri eleganti atstāja apartamentus pa otrā stāva logu.

  Skapi no mokpilnas nāves ugunī paglāba kaimiņš, kurš man nolasīja tādu pat morāli, kā Solaris šeit lasa. Par nabadzīgajiem, par invalīdiem un par pļuškiniem kā tādiem. Viņš ir cilvēks, kas darbā zog, tfu tu bļeģ, nebūšu snobs, aizņemas, nevis zog, izstrādātu kompostzemi, trubas, pa kurām tecējusi ķīmija, plastmasas maisus, tukšus plastmasas maisus, pilnus plastmasas maisus, cauras velosipēdu kameras, sarūsējušu tējkannu un tā tālāk. Ja nav piesiets, mājas un šķūnī iekšā. Kad šķūnis pilns, tad ārā zem plēvēm! Nepiemēslo planētu tā kā mēs visi pārējie!

  Tā nu dzirdot šī pļuškina skaudro dzīves stāstu, es apžēlojos un nodomāju, ka pie dirsas, kas tur tāds, ja tiks ielauzta vēl viena grīda un vēl vieni griesti! Arī viņa 30 kvadrātmetru divistabu dzīvoklītī bez durvīm vietas pietiks. Rezultātā skapis tika akurāti sadalīts pa detaļām, iesaiņots vecos minerālmēslu plastmassas maisos un skaisti sakrauts šķūnī. Kā viņš teica – man tak nav kur mājās viņu likt, bet skapis skaists… Dažreiz nāk uz šķūnīti un domāju, cik labi būtu, ja man būtu māja, kur visas šīs smalkās lietas salikt.

  Te jums ir stāsta morāle. Invalīds ss.lv ir izņēmums, tas ir retums, kas nepakļaujas statistikai. Snobiski ir dirst par planētas glābšanu, citiem nogrūžot savus sūdus, kuri miskasti no miskates pārceļ uz savu mitekli. Snobiski ir gūt patmīlīgu baudu, atdodot Rimi tējas iepakojumus svešiniekiem no interneta. Nebrīnos, ka pilsonis pēc tam vakaru pavada ar roku braukalējot pa piebriedušu bikšu priekšu.

  Tā kā, mīļie draugi, ejiet lūdzu nahuj. Izmest atkritumus miskastē maksā naudu un laiku. Kad laukos lidināju ārā veco piķa papi, tad par tās nodošanu izgāstuvē samaksāju apaļus 4 eiro. Ja es to papi būtu atdevis debilam invalīdam virinātājam no Lūznavas bibliotēkas, tad es ar to par labāku cilvēku nekļūtu. Pietiks kultivēt nabadzības kultu un veco sūdu lietošanu.

  Gribi kādam tiešām palīdzēt? Atdod to, ko pats lietotu, bet īsti nevajag. Piemēram veco datoru, kas STRĀDĀ! Gribi paspīdēt idiotu un deģenerātu acīs? Ieliec Facebook muļķu svētkus un dračī līdz jēls paliek, skatoties uz garā vāju cilvēku spietošanu ap tavu miskasti. Pilnīgi pretīgi palika.

 24. Nu kādi vēl būvgruži? Es taču skaidri un gaiši runāju par krāšņo kā persiešu paklājs humpalu ģeotekstilu.

  Par būvgružiem, ja Tev tā tīk.
  Redzu, ka ne tikai groteskais, absurdais un smieklīgais paliek tālu aiz notikumu horizonta, bet arī loģiskais un saprātīgais (skat. informācija un matērija un melnie caurumi). Nu tad klausies, mans neattapīgais būvgružu diedelētāj:
  Piemēslotas vietas jau EKSISTĒ. Te un tagad. Tās NAV jāuztur, bet jāsakopj. Vai saprati? Nepārslogoju tavu domāšanas vācelīti? Varu turpināt? Tās jau Tevi GAIDA.
  Tu tik neviltoti kaismīgi iestājies par ekoloģiju un dabas aizsardzību un Tu sūdzies par būvgružu trūkumu. Nu tad izvelc savus īkšķus no pakaļas un izdari labu darbu sev un citiem, ekoloģiju ieskaitot.
  Aizbildināšanās ar Rīka trūkumu ir tradicionāla impotentu ņauduļu un dirsēju folklora.

  Padomā par to.

 25. Vai solaris ir kārtējā nedabūjusī dāma (nu tā var noprast), kas cenšas uzturēt šo FB komūnu, ar cerību atrast sev brangu precinieku, iemainot savu vaiņagu pret pāris tējas maisiņiem, bet tēja ir tikusi kādam citam?

  Cepties komentāros cehā – tas laikam nākamais līmenis delfu komentētajiem, jo pat tur ar viņiem vairs neviens nerunā :)

 26. Terabaits – nē, neuzminēji. Neesmu vispār nekādā feisbukā utt. Tas pirmkārt. Otrkārt, slimodams ar aklumu ar vienu aci, tu nepamani, ka te ir arī citi bez manis, kas cepas komentāros cehā. Piemēram, Jezupiņš uzrakstīja garu penteri ar tikai vienu vēlmi – visus pasūtīt nahuj (viņš pats tajā gan kaut kādu morāli saskata). Tāpat arī U nevar likties mierā ar savu “ģeniālo” ideju; pat toni nomainījis aiz dusmām.
  Tu jau pats, Terabait, arī tā kā nepaslinkoji iekomentēt, turklāt tikai lai paceptos par komentāriem cehā, ne.

 27. Jezupiņš – tava “morāle” ir bez jebkādas loģikas. Ja vari kaut ko pateikt vairāk, nekā tikai vaimanāt par savu skapi, tad pamato, kāpēc, piemēram, būvgružus pareizāk ir vienmēr mest miskastē un atkritumu poligonos, bet nav pareizi atdot tiem, kuri grib, piemēram, piebērt ceļu, ja ir tāda izdevība? Ja spēsi to pamatot, tad es atzīšu, ka man nav taisnības par tevi. Ja nespēsi (vai negribēsi), tad nahuj tu vari iet pats, nelga.

 28. U – var redzēt, ka tu galīgi neesi praktisks cilvēks; lidinies vien savās fantāzijās. Tu kļūdies uzskatot, ka ar literāri smalku muldēšanu ir pietiekami jebkādā jautājumā. Nav vēlmes man ar tevi strīdēties. Vien piebildīšu tādu “sīkumu”, ka jebkādu liela apjoma smagu materiālu pārvadāšanā būtiskākās ir transporta izmaksas. Nav nekādas jēgas vest par brīvu dabūtus būvgružus no tik tālas vietas, ka degviela ir dārgāka, nekā atvest šķembas no tuvējā karjera. Bet tavs priekšstats, ka piemēslotas vietas Latvijā ir ļoti daudz kur, ir maldīgs. Ja tā būtu, tad – kā jau iepriekš teicu – tava fantāzija būtu vērtīga. Bet tā nav. Nemaz tik daudzi piemēslotāji mūsu sabiedrībā nav. Tai pašā laikā samērā bieži gadās, ka tuvējā apkārtnē kāds kaut ko nojauc un, kā tas ir paredzēts pēc būvprojekta, noteiktā termiņā būvgružus par maksu aizved prom uz poligonu. Privātie par to nevar uzzināt no pašvaldības.

 29. solaris, ir tāds saitiņš https://yourlogicalfallacyis.com/

  Saite arī uz mana vārda. Iesaku iepazīties ar tā saturu un beigt apzināti izmantot maldus savos spriedelējumos.

  P.S.
  Bet. Dzīve nav tāds cukurs, kā tev varētu šķist. Nevienam nekas tev nav jādod, pļuškinator. Ja tev vajag, tad ej un meklē, iespēju ir pa pilnam, uz ko tev norāda daudz un dikti.

  Ja katru reizi, kad kādam būs nepieciešams izgāzt būvgružus(kas nereti iet roku rokā ar diezgan dārgu konteinera īri), viņš sēdēs feisbukā un meklēs kādu, kam vajag, tad pasaule noslīks sūdos.

  Nav PSRS laiks, kad kādam, piemēram valstij, bija jānodrošina visiem darbs, kur jau 15:00 varēja atraut kortelīti vai būvgruži. Būvgruži ir atrodami 1) izgāztuvēs 2) uzņēmumos, kas nodarbojas ar celtniecības objektu nojaukšanu, demolēšanu un demontāžu 3) brīvā dabā 4) mežā 5) dažādos objektos

  Ko es ar to gribu pateikt? Būvgružu izvešanā piedāvājums ir smagi lielāks par pierasījumu, par ko primāri liecina būvgružu(un citu atkritumu) nelikumīgi izbērtās kaudzes brīvā dabā, kuras pļuškini necenšas aizvākt. Pretstats ir krāsanais(un arī melnais metāls), kam pieprasījums ir daudz augstāks par piedāvājumu, kā rezultātā pat sarūsējusi nagla agri vai vēlu tiks utilizēta, parasti ātri. Šajā jomā resursu atkalizmantošana ir augstā līmenī, jo šiem resursiem ir praktiska jēga, tos ir iespējams pārdot vai atkalizmantot. Turpretim būvgružiem ir šaurs pielietojums, no tiem pārsvarā cenšas atbrīvoties, nevis tos kolekcionēt un akumulēt. Ir jābūt īpaši atšķirīgai sniegpārsliņai, lai dzīvotu uzskatā, ka tagad visiem būvgružu izmetējiem ir jāmeklē kāds, kuram tos vajag.

  Tas būtu loģisks un atspēkojošs skaidrojums.

  P.P.S.
  Ak jel, gandrīz aizmirsu! Tā kā es esmu nevis pļuškins, bet veiksmīgs biznesmenis, kas dienas vidū var iehujārīt aliņu, lai pēc tam izgāztu žulti cehā, tad novēlu: Ej nahuj būvgružu bomzētāj!

  Paldies par uzmanību.

 30. Jezupiņš – tu sāc līdzināties U, savu pārliecību balstot savās iedomās. No kura brīža un kādā veidā tev ienāca prātā, ka es sagaidu, lai mani kāds speciāli meklētu?! Es te vispār jau apspriežu Cementa apsmieto ideju par internetā izveidotu tirgus rīku. Bet tavi spriedelējumi ir riņķī apkārt bez jēgas un loģikas (jā, nu nav tajos loģikas, nav). Vienu brīdi tu sūdzies, ka aizvest atkritumus ir dārgi, otru brīdi tu vaimanā, ka būvgružu vešanu vēl sadārdzina konteineru noma, trešo brīdi tu bazūnē, ka būvgružiem kā resursam nav nekādas jēgas, bet beigās uz vis tā tu – ar savu “loģiku” – “atspēkojoši” apgalvo, ka pieprasījuma un piedāvājuma sakonektēšana būvgružu gadījumā ir maldīgs uzskats.
  Vienīgo loģiku, ko no tā visa var izsecināt – tu iesaki būvgružus izgāzt mežā. Jo visus pārējos variantu (tādus kā vešana uz poligona) tu vienkārši noliedz. Un pēc tam vēl pašapmierinies, nosaucot citus par bomzētājiem?! Tak tu pats ar savu attieksmi esi visīstākais bomzis! Dirš, kur pagadās, visus sūta nahuj un uzskata sevi par pasaules centru.
  Nav brīnums, ka tev dzīve nešķiet cukurs… Varu iedomāties, kādu miskasti tu esi sataisījis ap savu dzīves vietu.

 31. solārij, beidz tupīt. Atkritumiem vieta ir izgāztuvē, nevis Facebook grupā, tas ir tas, ko gribēju pateikt. Vācieši pasēs doktora grādu ieguvušajiem liek klāt prefiksu Dr., mums jāsāk likt klāt prefikss Pļuškins, lai uzreiz ir skaidrs, ka hotelī nopizģīs ne tikai fēnu, bet arī poda “bačoka” iekšējo mehānismu. Lai pēc tam var feisbukā kādam atdot kopā ar kosmētikas somiņu.

 32. Cements, tad citreiz skaidrāk izsakies, ja nevēlies, lai tevi pārprot.
  Bet šā vai tā mans viedoklis nemainās par to, ka tu vienpusīgi redzi, kas ir ‘nekam nederīgs mēsls’. Es gan negribu pārlekt uz citu tematu, bet, piemēram, kaktusa izmešana miskastē, nemaz necenšoties tam atrast citu saimnieku, ir galīgi garām. Kaut kādā ziņā līdzvērtīgi apnikuša mājdzīvnieka izmešanai uz ielas. Telpaugi daudziem patīk. Savulaik pat uz Mieras ielas Rīgā bija izveidota telpaugu apmaiņas vieta (arī par brīvu), kuru gan smirdīgā AKKA/LAA aizvēra par radio klausīšanos.

 33. Solaris, šeit gan prasās precizējums: smirdīgā AKKA/LAA uzlika šim apmaiņas punktam 500 Ls sodu par to, ka šis sirdsdzidrais punkts domāja, ka uz viņiem neattiecas likumdošana. Skaidrs, ka man tūlīt atkal piedēvēs nabadzīgu cilvēku apņirgšanu, bet, ja tavs uzņēmums izput 500 Ls soda dēļ, tad ar biznesa plānu kaut kas tomēr nebija kārtībā.

 34. Runājot par likumdošanu, es nu nekādi nespēju aptvert, kā nevalstiskai organizācijai (privāto tiesību subjekts) var piešķirt tiesības iekasēt nodokļus un uzlikt sodus (publisko tiesību jomas). Man pati AKKA/LAA kā tāda asociējas tikai un vienīgi ar prettiesisku un amorālu biznesa plānu.
  Tāda valsts, kur telpaugu bezmaksas apmaiņas punktam sabiedriska organizācija var uzlikt ievērojamu sodu par radio klausīšanos, man, atklāti sakot, šķiet nenormāla.
  Un ne visai normāli man šķiet arī attieksme bez jebkādu alternatīvu apsvēršanas vienā laidā papildināt atkritumu daudzumu pasaulē, vienlaikus snobiski ņirdzot par nabadzīgiem cilvēkiem, kuriem varbūt nav iespēju visu pirkt jaunu.

 35. Jānītis bija tik nabadzīgs, ka nespēja nopirkt fotofilmiņu par € 1,-. Labi, ka viņu glāba Blīdenes pagasta bibliotēka, kur pēc stundu ilgas kontrstraikošanas viņš beidzot ieraudzīja, ka viņa sapnis ir piepildījies. Tikai pārsimt kilometrus no viņa atradās cilvēks, kas par baltu velti atdeva fotofilmiņu!

  Tāpēc Jānīts biļetei un diviem 9% Walter aliem iztērēja € 10,-

  Bet pie visa vainīgs ir nolādētie snobi, kuri neatzīst Miera ielas republikas suverenitāti.

 36. Wow, solaris beidzot pieleca, ka ir kļūdījies, domājot, ka raksta autors kritizē resursu apmaiņas ideju kā tādu, nevis tās absurdos un smieklīgos aspektus. Apsveicam! Protams, lai kaut kā rehabilitētos, vainu par savu nespēju saprast vajadzēja uzvelt Cementam. Cik vīrišķīgi, cik drosmīgi!

  Ja negribi iemantot visādus grūti nomazgājamus prefiksus, tad nenodarbojies ar projekciju un neadekvātu interpretāciju.
  Man personīgi nav iebildumu, ja man Tu, solaris, piedēvē savas dusmas (kuras nevar nepamanīt), izzīd no pirksta, ka es esot pret ekoloģiskiem projektiem, vai piedēvē man paša izdomātu neloģisku konstrukciju, ka es piedāvājot uzturēt daudzas piemēslotas teritorijas, utt. It’s just a fun. Taču man ir aizdomas, ka auditorijas cieņu pret Tevi tas noteikti nevairo.

  Aizbildināšanas ar transporta izmaksām būs tā pati dziesma par Rīka trūkumu. Hipotētiskas transporta izmaksas, nenoskaidrojot precīzu tuvākās sakopjamās miskates atrašanās vietu ir tukša muldēšana. Un vispār, katru konkrētu piedāvājumu noracionalizēt ar hipotētiskiem vispārinājumiem ir bēgšana no tēmas un uzskatāms argumentācijas trūkums.
  Ja negribi tērēt naudu par šķembām un rupjo granti vai miskastes sakopšanu, tad tā arī pasaki, ka gribi būvgružus maksimāli pa lēto, nevis tēlo dabas aizstāvi.

  Cementa pēdējā replika – precīzs tušē! Gaidāms atbildes pšššš…

 37. U – ja tevi interesē, kurš te nodarbojas ar projekcijām, tad paskaties spogulī! Kurā vietā es tev esmu noliedzis, ka mans mērķis patiesībā ir dabūt būvgružus par brīvu?! Es to nevienu brīdi nenoliedzu.
  Vienkārši šajā tēmā ir divi aspekti – gan pieprasījuma (dabūt par brīvu), gan piedāvājuma (neizmest atkritumos), un es runāju par abiem. Attiecībā uz tevi es vairāk norādu uz otru aspektu. Kāpēc? Pamēģini pats kritiski palasīt, ko tu sākotnēji un kādā tonī rakstīji. Kaut kā tava smīnīgā izteiksme neizskatījās vis pēc cilvēka, kurš domā par ekoloģiju, bet gan izskatījās pēc cilvēka, kuram vienalga par ko, ka tikai var pašapliecināties ar literāri izkoptu valodu.

  Par Cementa rakstu es domas neesmu mainījis. Ja tu, U, aiz kokiem neredzi mežu, tad tā ir tava izvēle. Cements, protams, tiešā veidā pasmejas tikai par atlasītajiem piemēriem. Taču vispār jau ironija ir savā ziņā vērsta pret visu projektu. Nu, vismaz es to tā saskatu. Un, kā es gribu, tā domāju. Tev, U, jau nu neprasīšu, ko man vajadzētu domāt.
  Un nekādu vainas sajūtu es pret Cementu nejūtu. Priekšstats par manu vainas sajūtu atkal jau ir tikai tavas projekcijas un interpretācijas.

  Bet uzskatīt, ka rakstot humora lapā anonīmus komentārus, es gribētu iegūt auditorijas cieņu – kur nu vēl stulbāk izdomāt! Par kādu, dritvaikociņ, cieņu var būt runa, ja neviens te nevienu vispār nepazīst?! Neaptverami, par ko tu vispār domā savā prātā?!

 38. Re, Cements arī sāk nodarboties ar projekcijām. Labs U skolnieks, apsveicu.
  Kurā brīdī es tev esmu teicis, ka esmu nabadzīgs?! Ja tev rādās, tad vajag pārmest krustu!

 39. Pa lielam atbalstu solaris.

  Cements, tev tak vienreiz paskaidroja, ka daudzi izmanto tās mantas radošām izpausmēm, kāpēc jāmet ārā, ja kādam citam to tiešām vajag? Ir pieprasījums, ir piedāvājums un nav ko te gudri spriest un dirst.

 40. Cement, tas ir ļoti vienpusīgi, jo jauna laptopa vai piebraucamā ceļa nopirkšana cilvēku automātiski neierindo pārtikušo sarakstā un, nemainot tematu, debīla izskata krājkasīte ir nabago ļaužu pirmās nepieciešamības prece, kur krāt neesošo naudu, bet atgriežotie pie tēmas, mēs slīkstam atkritumos, tikai nez kāpēc neviens neiedomājas interesentiem piedāvāt bezmaksas būvgružus, lai glābtu dabu, kurai pašai nav nav naudas transportam, bet nabagi stāv pie bibiotēkām ar saviem apņirgtajiem tirgus rīkiem rociņā.

 41. U – vai es tev jau teicu, ka tu acīmredzami esi nepraktisks cilvēks? Ja tev šķiet, ka “neviens neiedomājas interesentiem piedāvāt bezmaksas būvgružus”, tad tu nekad neesi ielūkojies kaut vai ss portāla būvmateriālu sadaļās. Tur laiku pa laikam parādās gan attiecīgs piedāvājums, gan pieprasījums. Taču ne pārāk bieži, un piedāvājums ilgi nav aktuāls, jo tiek izķerts. Un svarīgi, kā teicu, šādā gadījumā ir attālums. Man, piemēram, izmaksu dēļ nav jēgas braukt uz Valmieru, kur pašlaik ir tāds piedāvājums. Bet nupat Siguldā pēc vienas būves nojaukšanas uzņēmējs, izrādās, par savu naudu bija būvgružus vedis nodot uz poligonu. Tikmēr Latvijā pašlaik ir aktuāla sociāla kampaņa “pieķer būvgružu piemēslotāju!”.
  Runājot taviem vārdiem – padomā par to, U.

 42. Da kuru interesē Tavas problēmas, solaris. Tavs piebraucamais ceļš, Tava rūpe. Es savējo ceļa seguma jautājumu atrisināju neīdot un neslēpjoties aiz moralizēšanas par ekoloģiju un nabagiem.
  Parēķināsim.
  1. Cementam adresēto joku Tu esi iztulkojis sev ierastajā manierē, kam nav nekāda sakara ar realitāti.
  2. Savā projekciju un neadekvātu interpretāciju sarakstā es neminēju Tavu rocību vai Tavu vēlmi uz bezmaksas būvgružiem. Atkal Tu izdomā kaut kādus neeksistējošus argumentus.
  3. Cements norādīja uz resursu apmaiņas grotesko pusi, bet Tu, to vispārināji un tad savu vispārinājumu piedēvēji Cementam. Pat pēc atkārtota aizrādījuma, Tu apgalvo to, kā nemaz nav.
  4. Neesmu apgalvojis, ka Tu izjūti vainas apziņu, bet konstatēju, ka atzini savu kļūdu (ko pēc tam mēģini noliegt).
  5. Ja Tu manu tekstu interpretē, kā “smīnīgu” un “neekoloģisku”, tad tā ir Tava kārtējā interpretācija, kurai ir diezgan izkropļots sakars ar realitāti.
  6. Komentārus neviens tāpat neraksta. Katram ir ir savs objektīvs un subjektīvs iemesls. Ja Tev nerūpētu Tava pašcieņa, tad Tu te netaisnotos kā tāds sasodīts zīdainis un neķertos pie katra salmiņa, lai arī izdomāta un nepatiesa.
  Apsveicu, Tu kvalificējies veselās divās kategorijās: patoloģisks melis un zābaks. Balva Tevi gaida vietējā poligonā – vesels kalns ar Bezmaksas Mantām.

 43. Bāc, man vienkārši ir dinamiskais Lattelecom pieslēgums. Nekad nebiju aizdomājies par IP adresi. Točna tā ir, ka mainās? Lai dies’ nogrābstās, kas par mistiku!
  Nē, čali, es neesmu, nobijies no tevis. Ja vajadzēs kauties, mēģināšu turēties pretī. Ja iesūdzēsi tiesā, meklēšu advokātu. Ja liktenis būs lēmis ķieģeli no jumta sagaidīt, tad neko, tāds liktenis. Kaukātā.
  Bet interesanti, enīvei, ka tu okšķerē komentētāju IP adreses, palaidniek. :)

 44. Eu nu skaisti, skaisti.
  Izlasīju visu šodienas saraksti.

  Solaris, kas gan vainas izkoptam literāram stilam? It īpaši komentāros. Tā nav pārāk izplatīta parādība. Es novērtēju.

  Tas prasa gan erudīciju (psihiskās aizsardzības mehanismi – projekcija, noliegšana), vingrināšanos, izglītību, vēsu prātu, neapvainošanos (kas dažam labam te pietrūkst), pieredzi.

  Uzslavas U! Kas tu īsti esi?

 45. Atdodu gultu ar matraci 140×200. Tajā ir uztaisīti divi bērni, trīsreiz pipelē esmu apmīzies un vienreiz apvēmies. Matracim virsma no abām pusēm ir pārklāta tikai ar manu ģenētisko materiālu (es ceru). Sīkā vienreiz bez pampera apdirsās atstājot apmēram 60cm garu un 20cm platu pļūtāmā nospiedumu, kas kompozīcijā ar maniem mīzeļu pleķiem un vēmekli izskatās nedaudz pēc olimpisko riņķu simbola. Īsts olimpiskais mačo buduārs. Matrača atbalsta redeles arī nav pirmā svaiguma un dažas ir salauztas, jo sveru 120kg un vēzītī pišoties ceļgali izlūza cauri. Domāju, ka gulta kalpos vēl ilgi un matracis arī vēl ir tīri lietojams.

 46. Lai notiek!
  Ikdienā es esmu ēēē…, kā tur mani vietējais Cehs.lv ģimenes ārsts sadiagnosticēja, ā – “…ar verbālo caureju sirgstošs prātvēderīgs narciss, kurš pašapliecināšanās nolūkos izmisīgai mēģina tēlot super-duper asprāti, neatkarīgi no temata.” Respektīvi, latvietis vidējais.

  Svētkos no šīs apbružātās kūniņas izšķiļas brīnumkrāšņs tauriņš, kurš apmetas dadas kokā (der arī parasts bērziņš) un ņemas daiļi vīterot. Karoče, viss tas pats, kas ikdienā, tikai ar pseidonīmu Meistars U. (Daudziem ir grūtības izrunāt pilno vārdu un tāpēc viņi mani saīsināti dēvē par Meistaru. Runā, kā dozēta un sociāli akceptabla kautrība izdaiļo cilvēku, tad es sevi dēvēju vienkārši par U.) Īsumā viss.

 47. Erudīcija un daudzvārdība bez sapratnes un atbildības ir tukša čaula. Švītisms, kad cilvēks vien pašapliecinās ar ārišķīgo.
  Turklāt nav nekāda pamata to nešaubīgi saistīt ar izglītību, vēsu prātu, neapvainošanos vai tml. Erudīcija un daudzvārdība var cilvēkam piemist arī bez visa tā. Nekādi pierādījumi par U izglītību, starp citu, nav bijuši.

  Bet es jau viņu nevainoju par to. Lai taču komentē. Viņa komentāru izkoptība tiešām ir uzslavas vērta. Es te runāju par pamatdomu, ko kurš te cenšas pateikt. Ja cilvēkam nekas īsti nav, ko teikt par tematu, bet vien nemitīgi bārsta asprātības un dzēlība par citiem, tad ko tur slavēt?!
  Protams, kurš neko vairāk par interneta feļetoniem un komentāriem savā mūža nav lasījis, tam šādi literāri bagātīgi komentāri izraisa sajūsmu. Katram savs.

 48. Ehh… tie sasodītie būvgruži, kas Solarisa k-gam un vēl citiem idillisko lauku ceļu būvētājiem iedzēluši dvēselē un iznērš tajā savu induvi…
  Arī man reizumis gadījies “saražot” šos tik vērtīgos būvgružus. Un visas reizes esmu rīkojies ārkārtīgi nesaimnieciski īrējot konteineri… Asaras šobrīd man traucē rakstīt par šo izrīcību…
  Konteineris maksā dārgi – sasodīti dārgi. Atdot būvgružus Saulcilvēkiem ir lēti – ļoti lēti!

  Tiesa mani būvgruži bija AR piejaukumiem – vecām, visai neglītām un arī ar videi kaitīgām lietām (stiklu lauskas, koka šķēpeles, krāsas paliekas, vecās špakteles, blīvējumi, ķieģeļu puses, naglas, skrūves, noplēstās tapetes, neskaidras
  izcelsmes plastikāta izstrādājumi, vecā santehnika utt utjp). Bet tas jau sīkums un nešaubos, ka šos vērtīgos būvgružus Saulcilvēki labprāt savāktu, saskaldītu sīkā, homogēnā maisījumā, kas neatšķirtos no grants un bērtu uz sava vectēva dzimtas mājas celiņa, lai eleganti noslēptu izveidojušās bedres!
  Protams citi privātie šķirotājbūvnieki visi kā viens īrē vairākus konteinerus, kuros atsevišķi tiek dalīti: koks, krāsas, metāls, stikls, potenciāli indīgie salikumi, BŪVGRUŽI (būvgruži tiek mazgāti, lai atdalītu visus iespējamos piemaisījumus, sadalīti līdz 10-20mm izmēram, sadalīti pa krāsām un struktūrām – krāsns ķieģeli taču, kā smejies, nebērsi vienā maisā ar veco būvjavu ar, ko tas mūrēts!).
  Ak jā – pāris reizes esmu braucis pa šādiem Saulvežu būvētiem ceļiem. Tiešām skaisti, ērti izbraucami un nemaz nerodas sajūta, ka ceļš ved uz izgāztuvi… Par skaistu un sakoptu Latviju!

 49. Karbonkuls – ja tu nojauktu tikai, piemēram, ķieķeļu mūri, tad tev nekādi tur nesanāktu tavs uzskaitītais piejaukums. Pārspīlēt izteicienos nav nekas sarežģīts, bet tas parāda tikai vienpusīgu, proti – tendenciozu attieksmi.

  Pasaule mainās pamazām. Cilvēki jau sāk apzināties, ka pastāv tāds jēdziens, kā ilgtspējīga sabiedrība, otreizējie resursi – makulatūra, metāls, veci akumulatori, stikls utt., ko nav lietderīgi vienkārši izgāzt atkritumos. Vienīgi mūsu postpadomju sabiedrība ir diezgan konservatīva (šis nav korekts apzīmējums, taču pieklājīgs). Daudzi rietumeiropas iedzīvotāji ar neviltotām šausmām skatās, kā mēs visus atkritumus metam kopējā konteinerā, un reti kur vispār ir radīta to šķirošanas iespēja. Tāpat arī tu izvēlējies mazākās piepūles ceļu – nojaukšanas procesā visu sagāzt kopā (līdzīgi savulaik Inčukalna gudrona dīķi tika radīti – sagāžot kopā visu, kas nebija vajadzīgs). Zini, ar to nav jālepojas, ka arī to, kas var būt arī otreizējs resurss, tu sagāz kopā ar pārējiem atkritumiem un papildina atkritumu kalnus Latvijā.
  Tavs vēlējums par skaistu un sakoptu Latviju vispār jau ir liekulīgs. Nezin gan, vai tu esi to vispār spējīgs apjēgt.

  Pa kādiem ceļiem tu esi braucis, nezinu. Taču pēc tava rakstītā rodas priekšstats, ka tos būvējis tāda paša tipa cilvēks, kāds esi tu.

 50. Būvgružu diedelnieks tā arī nav pamanījis, ka neviens šeit neiebilst pret resursu apmaiņu, atkritumu šķirošanu un otrreizējo pārstrādi. Bet viņš turpina cepties par paša izdomatām muļķībām. Rēcīgi.

  Turpinājums sekos.

 51. Kā šķidri dirst komentāros. Instrukcija.
  Piem., Karbonkuls sniedz reālu piemēru iz dzīves par būvgružiem.
  Kā racionalizēt, t.i. noniecināt, padarīt Karbonkula piemēru nesvarīgu, sekundāru?
  Patvarīgi izdomāt savus nosacījumus, kuri krasi atšķiras no reālā piemēra un paziņot. Tie var būt nebūtiski, statistiski reti, sekundāri vai pat atklāti stulbi. Galvenais – atšķirīgi. Pēc tam var droši paziņot, ka piemēra neatbilstība sagudrotajiem nosacījumiem pierāda, ka Karbonkula piemērs ir aplams. T.i. tendenciozs, vienpusīgs, utt.
  Elementāri, vai ne?

 52. Solaris,
  klausies, kāpēc tu šeit gandrīz visiem brauc virsū?

  Un tiešām tendenciozi interpretē citu komentārus?

  Tā ir kāda īpaša aprobežotība, tupums vai vienkārši seksuālā neapmierinātība?

  Ja man patīk U teksti, tad “vairāk par interneta feļetoniem un komentāriem savā mūžā” neesmu lasījis.

  Apvainojumi, agresija.
  Kaut kas nav labi ar Cementu, Karbonkuls ir liekulis, AKKA/LAA smird.

  Ja tev šeit viss riebjas, tad ko tu te dari?

  P.S. Mani personiski, vari iedomāties, priecē gan uzraksti uz sētām, ieraksti sūdzību grāmatās. Varu priecāties gan par sulīgām rupjībām, gan literatūras klasiku, sociolingvistiku, psihoanalīzes teorijām. Mani priecē un interesē valoda kā tāda.

 53. Solaris-
  0. Vai Tu nojaut vārda “sarkasms” aptuveno jēgu? Šajā portālā šis varētu būt atslēgas vārds daudz kam.
  1. Ķieģeļu mūris ir ķieģeļu mūris nevis būvgruži! Reāli būvgruži sastāv tieši no tā, ko es pieminēju + iespējams vēl daudz citu piemaisījumu.
  2. Tavs uzskaitījums par dažādām cilvēcei svarīgām tēmām ir visai pareizs. Jā – Pasaule mainās. Ir otreizējie resursi. Šķirot atkritumus ir labi un to arī darām. Inčukalna gudrona dīķi ir šausmīga kļūda par ko maksājam arvien
  (starp citu Tu nedaudz neprecīzi minēji to izcelsmi, bet .. nē, nē – lūdzu nekopē iekšā vēstures faktus par to!).
  BET: kamdēļ šie vispārzināmie un sen jau novecojušie klāstījumi ir jāveic šeit un tagad (90gadu vidū tas nudien bija forši un aktuāli)? Vai tiešām Tu domā, ka kāds to šeit nezina?
  3. Ceļu būvē PĀRSTRĀDĀTI un ATTĪRĪTI būvgruži, protams, ir izmantojami (ko arī minēju un arī Tu precīzi norādīji kā tas būtu veicams pareizi un kā to dara Vācijā, nevis savākt izdauzītas sienas un flīžu fragmentus un bērt uz ceļa).
  4. Mans vēlējums ir neliekuļots, jo mēs vairs nedzīvojam pēckara valstī un nav glīti tie “būvgružu ceļi”. Ir lietas, kas ir neglītas un, kas neveido ainavisku vidi. Pusķieģeļi, flīzes ar špaktelēm, riģibsi izmētāti uz ceļa
  nav skaisti un dekoratīvi (starp citu pat sadauzītu ķieģeļu siena, izdrupināta uz ceļa nav glīta!!!). Simetriskiem ķieģeļiem bruģēts ceļs, kas papildināts ar attiecīgajai vietai piemērotiem funkcionāliem un dekoratīviem elementiem ir glīts, ainavisks funkcionāls un ilgstpējīgs un rada lepnumu nevis kaunu par savu piederību attiecīgajai vietai!
  5. Tavs pārspīlētais aizvainota mācītāja tonis liek domāt, ka esi kādas aizvērtas lauku skoliņas izbijis mācībspēks, kas tā arī nav atradis vietu dzīvē. Diemžēl mēģinājumi noniecināt jebkuru citu viedokli ar argumentiem, kas līdzvērtīgi
  “tu esi stulbs stulbenis tāpēc, ka esi stulbs! Cilvēkiem jādomā uz priekšu. Hadronu paātrinātājs atkal tika ieslēgts, ja kas! Lūk links uz to kā cilvēki dzīvo Vācijā un ir izdomājuši labus biznesus! Lūk kā viens tāds pats kā tu sit mazus kucēnus ar koka nūju…”
  nav nemaz tik spēcīgi.
  P.S> Jā, es esmu snobs, kam riebj savu dārgo snoba automašīnu bojāt pa “būgružu ceļiem”, ir nevēlēšanās mazgāt savu smalko snoba dēlu vecā švammē un stumdīt viņu bomža atstātos ratiņos pa to pašu pretīgo pusķieģeļu ceļu, vērojot
  gaismēnu spēles kolāžās no matricu plastmasiņām šī paša ceļa malā!

  BET, lūdzu, neatmet ar roku! Analizē, māci mani un man līdzīgos ļautiņus! Lūdzu! Es arī vēlos būt gudrs… stāsti par būvgružiem, stāsti vēl – stāsti par vāciešiem, stāsti par rietumeiropiešiem, stāsti par mūsu pašu neizpratni
  par Lietām, par Centriem, par Dzīvi! Stāsti Solaris – ak Spožais Dēls – stāsti! Dod mums iespēju tapt sildīties Tavas inteliģences saulrieta staros…

 54. Džīzis, kādas emocijas jūs te pārņēmušas!
  Labi, metīšu mieru šai diskusijai.

  Vienīgi atbildēšu uz Laronzo jautājumu. Vispār cehā es ielūkojos izklaides dēļ, jo lielākā daļa feļetonu te ir ļoti asprātīgi.
  Negrasos nevienu mācīt un, kā man jau pašam šķiet, es arī nemācu, bet vien izsaku savu VIEDOKLI par tematu. Ja izlasīsiet vārdu ‘viedokli’ divreiz vai trīsreiz, varbūt atskārtīsiet, ko es gribēju teikt. Katram gadījumam uzrakstīšu vēlreiz – es nevienu negrasos mācīt, bet vien rakstu savu viedokli par rakstā aplūkoto tematu. Ja kāds saskata tajā mēģinājumus citus mācīt, tad tā ir tikai viņa izvēle tā saskatīt.

  Kāpēc “gandrīz visiem braucu virsū”? Ar konkrētiem oponentiem (nevis gandrīz visiem; šito arī lietderīgi izlasīt vairākas reizes – ne jau gandrīz visiem) es agresīvā tonī sarunājos tāpēc (jā, tieši tāpēc), ka viņi runā tādā pašā (jā, tieši tādā pašā) tonī ar mani.

  Tikai, diemžēl, savus uzbraucienus vis nepamana. Ja jūs kaut brīdi kritiski pavērotu savu toni no malas, tad varbūt nejautātu, kāpēc es te kādam braucu virsū.
  Piemēram, Karbonkula uzbrauciens, ka es, redz, viņu mācot dzīvot, ir slimošana ar aklumu ar vienu aci, jo viņš neredz, ka gluži tāpat māca dzīvot, kritizējot mani (un tāpat nejautājot, vai es vispār vēlos saņemt viņa padomus, kā vajadzētu dzīvot). Skaidro man savu noraidošo attieksmi pret vairāku konteineru izmantošanu, vienlaikus pārmetot man, ka es, redz, neapjēdzot, ka tikai sašķiroti būvgruži ir otreiz izmantojami. Un pārmet man, ka es viņu mācot dzīvot, lai gan es viņam nekādus padomus nemaz neesmu izteicis.
  Tāpat arī Cements pirmais savā rakstā nozākāja citus cilvēkus, un tikai vēlāk es viņu nosaucu par stulbu.
  U pirmais uzbrauca man ar savām dzēlībām, epitetiem un hiperbolām, pirms es viņam atbildēju līdzīgā stilā. Un U pirmais apvainojās (vismaz divreiz pieprasīja no manis atvanošanos), pirms kāds cits izteica mājienus, ka es it kā ātri apvainojoties.
  Par Jēzupiņa pirmo komentāru, kura jēga un mērķis bija visus pasūtīt nahuj, es dziļāk neizteikšos. (Ā, varbūt bija vēl viens apzināts vai neapzināts motīvs viņam rakstīt – pateikt pārējiem, ka viņš ir veiksmīgs biznesmenis.)
  Terabaits arī uzrakstīja tikai komentāru ar uzbrauciena mērķi man.
  Vispār jau pamatā mēs te esam aptuveni vienādi; nākam uz cehu runāt skarbā valodā izklaides nolūkos. Pa vidu vēl savu viedokli par tematu izsakam, kurš vairāk, kurš mazāk vai nemaz.

  Ja jūs domājat, ka es apvainojos un tieši tāpēc agresīvā tonī jums braucu virsū, vai arī ka es cenšos jūs mācīt dzīvot, tad tās ir – runājot U vārdiem – projekcijas un interpretācijas, nekas vairāk. Darīt man vairāk nav ko, kā apvainoties uz nepazīstamiem cilvēkiem, kuri nepazīst mani!

  Bet labi, palieciet pie savas taisnības. Jums (tiem, kuri te cīnās ar maniem “uzbraucieniem”, nesaskatot paši savus uzbraucienus) acīs nudien nav neviena baļķa, pat skabargas nav, jo nemaz nevar būt pēc definīcijas, tas nu ir pilnīgi skaidrs.

  Ps. Ja kāds te aizstāv AKKA/LAA darbību, uzliekot sodu telpaugu bezmaksas apmaiņas punktam par radio klausīšanos, tad arī viņa attieksme smird.
  Tas noslēgumam, lai kāds (ar “kāds” domāju U) nepaziņotu, ka es tagad cenšos taisnoties. Lai gan skaidrs, ka viņš šā vai tā daiļrunīgi to paziņos.

  Visu labu!

 55. Āmen!
  Varbūt nevajag dzīvi uztvert tik nopietni?
  Mēs taču varam izvilkt līdz 100 komentāriem rakstam par atkritumu apsaimniekošanu un ilgtspēju (nez kāpēc man šis skan kā lamuvārds)?

 56. Cien. Loronzo.
  Agresīvi cilvēki parasti visu uztver kā pret viņiem vērstu agresiju, jeb projicē savu agresiju uz citiem.
  Ja kāds nevainīgu joku par humpalu deķīti uztver kā uzbraucienu, ja kāds pasmiešanos par sīpolu mizām uztver kā uzbraucienu viņa spiedīgajai būvgružu vajadzībai, ja kāds par savām kļūdām metas vainot citus, ja kāds savas dusmas piedēvē citiem utt., utjp., utml., tad nav jābūt diplomētam psihologam, lai novērtētu klīnisko ainu.
  Agresijas intensitāte cieši korelē ar indivīda intelektuālajām spējām – jo mazāk indivīds saprot, jo vairāk viņam šķiet, ka kāds par viņu ņirgājas. Tātad, jo stulbāks, jo agresīvāks. Viens no, bet gana svarīgs, intelektuālās mazspējas simptomiem ir indivīda nespēja atpazīt sarkasmu un humoru.

 57. Solārija glupums ir fantastisks.

  Starp citu gudrona dīķi radās tiešas atkritumu šķirošanas rezultātā :) Ar sērskābi no šķidras jēlnaftas tika atdalīta smaržīgo ogļūdenražu daļa, ko izmantoja farmācijā, plastmasas un smaržu ražošanā, bet pārējo sašķiroja un ielēja tādā kā piemājas dīķītī. Nekāds “viss kopā” tur nav un nav bijis.

  Tā pat beidz vispārināt attiecībā uz atkritumu šķirošanu. Latvijā ir neskaitāmas atkritumu šķirošanas kompānijas, kas piedāvā šķirotu atkritumu savākšanu. Attiecīgi arī Latvijā ir vecās Eiropas līmeņa rajoni, kuros cilvēki atkritumus šķiro, par nešķirotu atkritumu izmešanu pienākas sods. Vispārināšana šeit nav vietā, solārij.

  Redz, ir tā, ka atbrauc Rietumeiropeitis no attīstīta rajona, paskatās uz purčiku un krīt panikā. Arī vecajā Eiropā, dzīvojot vietējā purčikā, atkritumu šķirošanu nepazīst kā sugu. Izbrauc kaut reizi dzīvē ārpus vietējās sādžas un tad nevajadzēs vispārināt. Nopietni, tas tev nāks par labu, solārij, iespējams beigsi tik ļoti ņemt pie sirds, ka tevi(un vispār visus) kāds komentāros pasūta nahuj.

  P.S.
  ej nahuj

 58. It kā jau viss būtu pateikts, apsmadzeņots un saprasts, ar dažiem izņēmumiem, protams, un laiks pielikt punktu. Tomēr tīri decimālās kompozīcijas dēļ, jā kāds nav pasteidzies pirms manis, lai top simtais (100.)!

  Tikai ko lai tādu pasaka, ja viss visiem ir skaidrs. Nāksies atkal vēsties pie tiem, kuriem nekas nekad nav skaidrs.

  Core text:
  Lekšanos un uzbraucienus sāki tieši Tu, solaris, kad Cementu nosauci par stulbeni, piedēvējot viņam to, ko viņš nemaz nav darījis – tirgus rīka, nabago un kroplo apņirgšanu. Viss pārējais jau ir bērnišķīga taisnošanās, ko negribot pats esi atzinis.

 59. Bļaģ, visu ballīti palaidu garām. Par sevi varu pateikt tik vien, ka savulaik man bija jēriņš. Nē, manam draugam bija jēriņš. Nē. Karoče es zinu kādu kurš zin kādu, kuram ķipa stāstīja, ka čalim bija jēriņš. Tad nu lūk, tas jēriņš kā pediņš spriņģoja pa pļavām zalupu kratīdams pa kreisi un labi. Bet tad čalim pienāca laiks pārvākties uz vidusskolu lielpilsētā.
  Čalim žēl bija atstāt jērīņu, bet nu kas jādara, tas jādara. Kaut nost necēlās roka, līdzi ņemt nevar, tad nu viņš ielika jēriņu šķūnī, paskatījās tā melnajās tupajās acīs un nočukstēja – es braukšu tevi apciemot.
  Un viņš turēja savu solījumu. Kopš tā laika daudzi ūdeņi aiztecējuši, bet čalis joprojām reizi gadā īsi pirms vasarassvētkiem dodas uz dzimto māju, lai šķūnī glāstītu jēriņa mumificēto ģindeni, bužinātu pa muti izkārušos mēli un joprojām, dodoties projām ieskatītos žurku izēstajos acu dobumos un čukstētu – es atgriezīšos.

  Morāle tāda – ja kautkas nav vajadzīgs, nolieciet to šķūnī. Atmiņas ir bagātība. Bet neņemiet svešu mantu. Ja tu esi tāds bomzis, ka nevari pats nopirkt kautkādu sūdu un novecināt, tad tu neesi sūda vērts.

 60. Ak dievs! Kā dzīvi var pazaudēt lasot šo lapu un tās komentārus!
  No ņirgšanas esmu jau pārguris :D

  Bet izrādās, ka es jau sekoju šai lapai! Bet! Ak, vai! Nu nē, nesekoju gan tai īstajai! Maniakālie vācēji vai citi, iespējams izslēgti no lielākās grupas https://www.facebook.com/groups/freethestuffriga/
  ir nodibinājuši grupu https://www.facebook.com/groups/227726220767510/ kuras nosaukums atšķiras vienīgi ar pēdējo burtu, kas tagad ir garais a- “Rīgā”

  Taču, TAČU! Ar to kādam vēl ir bijis par maz, un ja vārda “lietas” rakstībā izmanto lielo L burtu, tad var izveidot identiska nosaukuma grupu kā jau trešo šajā kategorijā :D Diemžēl šai grupai ir vēl pavisam niecīgs sekotāju skaits :/ Taču šeit https://www.facebook.com/groups/938393809543997/ pievienoties vari bez apstiprinājuma, tātad ir cerība, ka grupas cerbers Tev nenorādīs uz kaut kādu Tavas izpausmes ierobežojošu tekstuālu huiņu!

 61. Nav nu tik traki. Tajā lapā var dabūt arī labas un noderīgas mantas, bet sūdi, vismaz, tiek atdoti par pliku baltu velti.
  Turpat Feisbukā ir līdzīgās koncepcijas grupa “Отдам”, vot tur ir patiešām rēcīgi. Novalkatās un sašķiebtās lietas atdod, pretī prasot 15 eur vērtas pamperu pakas, ekskluzīvās kafijas šķirnes un Rafaello kastes.
  Man pašai vairāk fascinē cilvēki, kas tik ļoti grib tikt pie mantas, ka pat sasveicināties aizmirst.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *