Atbilde Aināra Šlesera 20 baušļiem

“Manā dzīvē viss jau būtu labi, bet ir tikai viena liela problēma – šobrīd Pasauli un arī Latviju ir pārņēmis liels HAOSS!” ar šķietamu rūpju rievu uz pieres šonedēļ medijos paziņoja Ainārs Šlesers, kurš pazīstams arī kā “buldozers”, kā “cilvēks-kurš-gan-cits”, kā “cieti” un kā viens no trim lielajiem A. Paziņojumā sabiedrībai, kas bija piepildīts ar patosu, aizvainojumu un gramatikas kļūdām, iztrūka tikai viena elementa. “Cehs.lv” pieaicinātā politiskā antropologa Kristapa Āla pieskāriena.

“Šis atgriešanās manifests bija uz astoņām lappusēm. Laikmetā, kurā cilvēks nespēj pat siera etiķeti līdz galam izboksterēt, sevi pieteikt ar tik apjomīgu sacerējumu ir drosmīgs solis,” spriež K. Āls, kurš vienlaicīgi norāda, ka milzu šūmēšanās par šo paziņojumu acīmredzami liecina, ka tas ir literārs meistardarbs.

“Cehs.lv” eksperta uzmanību piesaistīja tieši pēdējā lapa, kurā Šlesers veic pamatīgu uzskaitījumu. Īsti netop skaidrs – šis saraksts ir domāts kā Alvja Hermaņa tipa baušļi vai varbūt Aināra jaunā partijas programma, taču skaidrs ir viens: tiem prasījās skaidrojuma. Tāpēc tālākajā tekstā Kristaps Āls precizēs to, ko bijušais un topošais politiķis ir šķietami mēģinājis pateikt. “Nedaudz vilšanās sajūta, ka nevarēja atsūtīt pārlasīt tekstu pirms publicēšanas, jo, kā redzams Aināra faila metadatos, Edvardam un Tihonovam gan varēja iedot palabot,” rūgtumu neslēpj K. Āls.

Es tagad ļoti nopietni domāju – vai tiešām MAN JĀATGRIEŽAS LATVIJAS POLITIKĀ, lai aicinātu uz sadarbību visus tos LATVIJAS CILVĒKUS:

“Cehs.lv”: Tos, kas prot valsts valodu un zina, kuri vārdi jāraksta ar lielo sākumburtu, bet kuri ar mazo?

Kuri vēlas, lai Latvija paliek neatkarīga un demokrātiska republika!

“Cehs.lv”: Tos, kuri izteica demokrātisko skatījumu uz Aināru, kad piešķīra 1,81% Saeimas vēlēšanās partijai “Vienoti Latvijai!”. Tos, kuri šobrīd respektē neatkarīgās un demokrātiskās Latvijas tiesu procesus, piemēram, smagas apsūdzības un īpašumu arestus.

Kuri negrib būt par kalpiem savā zemē!

“Cehs.lv”: Tad jau tos, kuri grib būt par kalpiem citu zemēs?

Kuri tic kristīgām un ģimenes vērtībām!

“Cehs.lv”: Te prasītos pēc precizējuma, vai “kristīgās vērtības” aizvien saglabā homofobiju un naidu pret citādi domājošajiem? Vai runa ir par tām “kristīgajām vērtībām”, ko piedāvā “Jaunā paaudze”, kuras sakarā bieži izskanējis arī Šlesera vārds un kura, piemēram, ignorē valstī noteiktos Covid-19 ierobežojumus? Kur paliek patriotisms un demokrātija?

Kuri nevēlas, lai valsti pārvalda caurkritušie izbijušie drošībnieki!

“Cehs.lv”: Tā vietā valsti vajag pārvaldīt caurkritušiem izbijušajiem politiķiem!

Kuri grib, lai Latvija būtu bagāta un attīstīta valsts!

“Cehs.lv”: Te prasītos lielāks uzsvars uz vārdu “valsts”, lai nerastos iespaids, ka runa ir par vienu, diviem vai trim valsts iedzīvotājiem, kuri būs ļoti bagāti un ar nelikumīgu tenisa laukumu, bet citi brauks ar veciem vilcieniem un grauzīs kartupeli.

Kuri grib, lai mūsu bērni un mazbērni neaizbrauc prom no Latvijas, un tie, kuri ir aizbraukuši, lai atgrieztos ar jaunām zināšanām un prasmēm, kas palīdzētu Latvijas ekonomiskajai izaugsmei!

“Cehs.lv”: Te vēlamies citēt portālu “Cehs.lv”: “Tie 10–20% jēdzīgo aizbraukušo, kuri būtu kaut kam derīgi šeit, veidotu emigrāciju arī bez Eiropas Savienības brīvā darbaspēka kustības apstākļiem. Viņi mums tāpat būtu zuduši, jo viņiem ir ambīcijas kino nozarē, finanšu tirgos, medicīnā, kur nu katrs no šiem visnotaļ cienījamajiem cilvēkiem vēlas sevi pierādīt globālā līmenī. Un tieši tāpēc, lūdzu, netraucēsim arī viņiem ar muļķīgu atpakaļ aicināšanu, sarunāts?”

Kuri grib, lai viņu bērni runā daudzās svešvalodās!

“Cehs.lv”: Atgādinām, ka krievu valoda un tās dialekti nav uzskatāmi par “daudzām svešvalodām”.

Kuri grib, lai uz Latviju mācīties brauktu ārvalstu studenti, tādā veidā veicinot izglītības eksportu!

“Cehs.lv”: Vēlreiz – vai mēs varam precizēt, par kurām “ārvalstīm” tieši te ir runa? Turklāt Nacionālā apvienība te varētu iebilst.

Kuri grib, lai uz Latviju ārstēties brauc ārzemju pacienti, tādā veidā veicinot medicīnas eksportu!

“Cehs.lv”: …

Kuri grib, lai uz Latviju brauc dzīvot bagāti ārzemju cilvēki, kuri veicinās labklājību mūsu valstī!

“Cehs.lv”: “Tiem, kuri ir pret šo pasākumu, tā ir tāda lūzeru filozofija,” 2012. gadā par konkursu “Jaunais vilnis” teica Ainārs, norādot, ka tas veicina valsts uzplaukumu. Mums vajag atgriezt ārzemju bagātniekus!

Kuri tic, ka Latvijas ostas un tranzītnozare var atdzimt un veiksmīgi attīstīties!

“Cehs.lv”: Vai dažus punktus iepriekš nebija runa par visu valsti, nevis tikai ar autora uzņēmējdarbību un interesēm saistītiem tematiem?

Kuri grib, lai rūpniecība attīstītos visā Latvijā!

“Cehs.lv”: Bet kā ar lidostām, krāniem un buldozeriem?

Kuri grib, lai, pateicoties IT nozarei, Latvija kļūtu par jauno Eiropas Silīcijas ieleju, kā to vēlas realizēt Latvijas zinātnieki un uzņēmēji!

“Cehs.lv”: Vai runa ir par tiem, kas nav no realitātes tik tālu atrauti, ka viņiem tranzistoru ražošanā izmantotais silīcijs aizvien ir ķīmiskais elements, nevis asociējas ar biezūkšņu ceļojumiem un Sicīliju?

Kuri grib, lai aviācijas nozare kļūtu atkal par Latvijas veiksmes stāstu; lai Rīgas lidosta kļūtu par lielāko pasažieru un kravu Tranzīta lidostu visā Ziemeļeiropā!

“Cehs.lv”: Mums ar steigu vajag nākamo Bertolta Flika stāstu!

Kuri grib, lai Latvijā strādājošās bankas bez pamata neaizver iedzīvotāju un uzņēmumu kontus!

“Cehs.lv”: Jā, tas būtu ļoti nepatīkami, tāpēc esam gandarīti, ka tas bez ticama pamata netiek darīts. Tas gan, pilnībā piekrītam, un paldies minētajai demokrātiskajai valstij.

Kuri grib, lai Latvijas valdība izveido spēcīgu NACIONĀLO ATTĪSTĪBAS BANKU, kura palīdzētu attīstīt nacionālo biznesu!

“Cehs.lv”: Ātrā ideja – to varētu saukt “Meridian Trade Bank”!

Kuri grib, lai Latvija, būdama ES un NATO dalībvalsts, izveido labas un pragmatiskas attiecības ar visām kaimiņvalstīm, līdzīgi kā to dara Somija!

“Cehs.lv”: Somijas prezidents: “Somijas plāns sevis pasargāšanai no Krievijas agresijas ir gatavošanās Krievijas agresijai.” Tie, kuri uzskata, ka nav ko jaukties Baltkrievijas iekšējās lietās!

Kuri grib, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no dzimtās valodas būtu kā vienota Latvijas Tauta!

“Cehs.lv”: Tie, kuri aizvien siltā atmiņā glabā “Nāciju izlīguma” projektu, ko latvju tautai ļoti trāpīgi piedāvāja Krimas okupācijas laikā.

Kuri tic, ka tikai visiem kopā strādājot mēs spēsim sasniegt labklājību Latvijā!

“Cehs.lv”: Tie, kuri atceras 50 tūkstošus solīto darbvietu, zinās, ka no pagājušās reizes kļūdām mācīsimies. Proti, jau preventīvi pie valsts iestāžu logiem aizliegsim piestumt pacēlājus, ar ko bezdarbniekiem celties gaisā.

DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU!

“Cehs.lv”: Un atpestī mūs no ļauna.

2 Replies to “Atbilde Aināra Šlesera 20 baušļiem”

 1. Šlesers ir pārāk liels veūksnis, un boomers, viņa idejas vairs nekotējas.
  Domājams, ka daudz labāka politiskā platforma būtu, ja Ainārs pēkšņi iznāktu no skapja, un reizē arī solītu aizstāt visus Latvijas ceļus ar veloceļiem.
  Savukārt, lai risinātu izglītības un pensiju problēmas, piedāvāt visiem pensionāriem bezmaksas apmācības ārvalstīs, bet biļetes iepirkt vienvirziena. Tehniski paceļas izglītības eguldījumi, samazinās pensiju izdevumi.
  Vienmēr nēsāt Armani, un tajā pašā laikā lētās botas no centrāltirgus, akcentējot 21.gadsimta dikonomiju/kontrastus.
  Savākt komandu, kas ideālās vienādās proporcijās sastāv no sievietēm, indiešiem, latviešiem, krieviem, bārdaiņiem, pensionāriem.
  Lai risinātu vidējā cilvēka problēmas – likvidēt valsts iesaisti vispār – pasludināt Latviju par tīrā kapitālisma zemi, kur tev ir tas, ko esi iegrābis.

  4
  1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *