Artusa cīņa

Ceturtdienas ir skaistas dienas, jo tajās vienmēr uzzinām par sevi ko jaunu Delfu rakstu komentāros.

Skolā katrā klasē parasti ir kāds gudrais, kāds klusais, rižais, skaistais, un tad ir tas čalis, kurš smird. Šis dabas fenomens nereti sastopams arī birojos, sabiedriskajā transportā un citur. Izņēmums nav arī Saeima.

Tomēr šoreiz pilnīgi nesaistīti vēlamies pievērsties vienam no mūsu diženi raženās valsts simts spožāko prātu īpašniekiem – Artusam Kaimiņam. Deputātam, kurš Saeimā iekļuva pateicoties savām aktiera spējām un sviedru kārtiņai. Izrādās, šis sviedru dziedzeru izdalītais sekrēts ir pietiekami labs lubrikants, lai ieslīdētu valsts dižākajā telpā, nejūtot ne mazāko pretestību no loģikas, saprāta un elementāro zināšanu sfinktera (šis ir medicīnisks termins, nejaukt ar rupjību).

kaimins_3

Iekļūstot Saeimā viņš pildīja saviem vēlētājiem izteikto solījumu – filmēt visu, kas notiek šajā varas un atbildības pārpildītajā skudru pūznī. No vienas puses – tīri interesanti redzēt, kas lācītim vēderā. No otras puses, ja Vaļera vietējā gaterī sāktu filmēt savu biedru darbu ikdienu, viņš noteikti sķirtos no vairākiem priekšzobiem un Latvijas spējīgākie proktologi varētu ilgi prātot, kā moderno kameru dabūt ārā no Vaļeras pakaļas, nesabojājot tās zoom funkciju. Filmēšana traucē, lai kādas nebūtu cilvēka tiesības. Traucē strādāt, respektīvi – pilnvērtīgi vadīt valsti.

Cīņā pret “Maxima”, Kaimiņš vēlējās būt kā mazais cinītis, kurš gāzīs lielu vezumu. Priekšlikums boikotēt “Maxima” veikalus sākotnēji visiem šķita loģisks, tomēr padomāsim par to vēsu galvu. Tātad, letiņu arhitekti arhitektē mēslu, letiņu būvnieki būvē mēslu, letiņu būvuzraugi uzrauga mēslu, letiņu iepuvušās institūcijas savas funkcijas pilda sūdīgi, bet pie visa vainīgs ir tieši viens veikals. Jo leišu. Savukārt amatpersona, kuras viena no pamatprioritātēm vienmēr bijušas rūpes par no valsts izbraukušajiem tautiešiem un mēģinājumi panākt viņu atgriešanos Latvijā, brutāli aicina tautu boikotēt vienu no lielākajiem darba devējiem valstī. Pat muļķim skaidrs, ka maksimā nav nekādas sapņu algas, tāpēc, ja kāds tur strādā, visdrīzāk viņam nav pārāk daudz rezerves plānu. Vismaz mēs neesam dzirdējuši par kādu, kurš pametis labi apmaksātu darbu reklāmā, lai ietu būvēt karjeru pie maksimas kases. Tātad, ja Maksimas nav, daudzu cilvēku nākāmā pietura – Īrija. Ironiski, ka tādējādi Kaimiņš palielinātu pats savu elektorātu.

Nākamā cīņa – naids pret Latvijas Radio 5 – radio un interneta resursu, kurš ne tikai izglīto jauniešus, bet arī pāris dučus no viņiem nodrošina ar darbu. Sāpe ir īpaši izteikta tāpēc, ka Pieci.lv uzradās tieši brīdī, kad Kaimiņam nebija izdevies pašrealizēties kādā citā radio stacijā (Boom kas?). Lai vai kā, Latvijas Radio 5 ir valsts apmaksāts, gluži kā Artuss Kaimiņš. Artusam ir daudz sekotāju jūtūbā, un tikpat daudz pretenziju pret zemajiem radio reitingiem. Tad kā būtu, ja viņš saviem sekotājiem palūgt paklausīties Radio 5? Reitingi nekavējoties celtos, jo šobrīd Tu vienkārši nevari būt Artusa fans, bet tomēr klausīties Pieci. Tā saucamais “WIN – WIN”.

Protams, visas šī publiskā taurēšana vairāk ir bijusi kā liela brēka – maza vilna. Starp videobloga skatījumu kačāšanu un likumprojektu izstrādi tomēr ir ļoti liela atšķitība. Ja būtu jāsastāda saraksts ar Kaimiņa REĀLI paveiktajiem darbiem (un šeit mēs runājam par fiziski pierādāmiem panākumiem, nevis utopisku kliegšanu sapulču laikā), tad sausais atlikums būtu tāds, ka mēs deputātam apmaksājam videobloga filmēšanu. Vienīgi savādi, ka šie, par mūsu naudu tapušie video, tiek publicēti nevis kādā valsts uzturētā youtube kanālā, bet gan pie Artusa čoma Ufo. Bet ko nu par to, vai ne, Artus?

Ir nedaudz skumji vērot, kā pārējo Saeimas deputātu rokas nolaižas un viņiem nav pretargumentu viena klauna izdarībām, tāpēc vēlamies pavēstīt kādu pavisam elementāru lietu – filmēt drīkst visi, ne tikai Kaimiņš. Tauta būtu tikai sajūsmā, ja internetā parādītos arī, piemēram, “Solvitas kamera”, “Bergmaņa kamera”, “Parādnieka kamera” un “Viļuma kamera” (ok, pēdējā tomēr ir zinātniskā fantastika, jo Viļums kameru izmestu miskastē, tiklīdz uzzinātu, ka tai nevar uzstādīt latgaļu valodu). Un visas šīs kameras vienotu viena kopīga lieta – tās filmētu tikai Artusu Kaimiņu. Katrā sēdē, katrā pārtraukumā, katrā kafejnīcas apmeklējumā. Tās iemūžinātu katru nepareizi vai lieki pateikto vārdu, katru no deguna izķeksēto puņķi un katru klusi palaisto pirdienu, kad neviens it kā neskatās. Visa Latvija rādītu ar pirkstu un smietos, ziņu portālos rakstītu: “Nācija šokā – Kaimiņš palaidis gāzīti”, bet Solvita Āboltiņa Kaimiņam teiktu: “Bet, Artus, filmēt un publicēt internetā tavu purkšķi taču ir manas cilvēktiesības.”

Rezumējot – katrā galmā nepieciešams savs āksts, tomēr būtu jauki, ja mūsējais tāds būtu pēc profesijas, nevis no dabas.

22 Replies to “Artusa cīņa”

 1. Pats interesantākais fenomens ir viņa spēja savākt tādu pūli līdzskrējēju – delfu komentāri čumn no aizstāvības ierakstiem, kur jaunieši rakstīt galīgi nemāk. Neprasīsim vienkārša paplašināta teikuma izveidi – pat ar vārda iesākšanu un pabeigšanu ir milzu problēmas. Tie tad nu mazie brēcēji iebalso klaunus Saeimā. Patiesības cīnītājs, kurš pats strādā ar metodēm, kuras citiem aprej – poēma par baļķi un skabargu. Nožēlojamā tirāde ar Liepiņu, kurš neatceras ko teicis pirms nedēļas… Stulbi, kaut kā. Ja tādi tie mūsu taisnības cīnītāji, tad dziļi iestigsim šai ‘taisnībā’. :[
  Ja par šo rakstu – es gan teiktu, ka trūkst dziļākas analīzes – tikai pāris fakti pieticīgi aprakstīti par tik košu personību, bet stilistika un virziens ir ļoti pareizs!

 2. a) Lieliska bilde. Smējos.
  b) Sajaucu sfinkteri ar Rupjību. Kā gan citādi.
  c) Artuss kā vientuļa dzērve purva vidū brēc patiesību. Politasociācija.
  d) Palasīju delfu komentus. Kam un par cik sūkā (gastronomisks termins, nejaukt ar rupjību) tās kazas, kuras skaitās delfu lietotāju satura moderatores, kuras dzēš neitrālus viedokļus, bet nepamana masīvu politspama caureju?

 3. Jums vienkārši skauž, ka Kaimiņš ir labi iekārtojies.
  4 (visdrīzāk) gadus viņš saņems labu aldziņu, ne jau ko pārmērīgu, bet dzīvot varēs bez satraukuma un iedzert arī. Pirmo pusotru – divus gadiņus paauros sanāksmēs, siekalas šķiezdams. Tad aprims, bastos sapulces, klusi kluknēs deputātu rindās. Kling kling noskanēs īsziņa telefonā – ā, kontā atkal alga ienākusi. Cilvēks vnk liek lietā savu talantu, lai sevi pāra gadus materiāli nodrošinātu.
  Ne Kaimiņš ir problēma, bet viņa ievēlētāji. Tie, kas domā, ka Kaimiņš varētu būt nākamais Saulvedis un Patiesības Tribūns. Respektīvi, tie, kas domā ar pakaļu, tas ir, nedomā vispār. Bet pases viņiem ir izsniegtas un vēlēšanās piedalīties viņi arī, diemžēl, var.

 4. Būtu jāierobežo valdības vēlēšanu respondentu skaits pēc IQ līmeņa. “Tautai” esot viedoklis, lol. “Tauta” labprāt vēlētu prezidentu – tad, visticamāk, valsts pirmā persona būtu hujUgunsgrēka Zenta… Bet YOLO

 5. cool, gandrīz ANALītisks raksts izdevies. Tagad varētu arī pārējos 99 iztirzāt – kurš cik daudz piedalījies sēdēs, cik daudz likumprojektus izbīdījis utt utjp. salīdzināt “price-performance” rādītājus. Kaimiņš nav gudrākais čalis miestā un arī metodes ir apšaubāmas, bet ja esam racionāli, tad nu “davaj” visus skatamies.

  * čakars ar TV5 bija par summu, kas iztērēta no valsts budžeta lai uztaisītu TV5, tas tā, atmiņas atsvaidzināšanai. Un par to, ka to varēja iztērēt daudz racionālāk, kā arī par darba apstākļiem esošajos “LRadio” uzņēmumos. Kaut gan ko es te peros, internetā diskutēt ir kā āzi dīrāt – it kā jautri vienu brīdi, bet pēc tam sāc pārdomāt un reflektēt par savu dzīvi un visu to laiku ko esi iztērējis nodarbojoties ar figņu, nevis pie konveijera pakojot sardīnes.

 6. Bieži komentārus neatstāju, taču nenoturējos. Hujņu Jūs te dzenat! Vai nu Jums te galvā vējš svilpo vai arī Jūs esat veci sasmakuši ļaudis ar atrofējušos smadzeni, kas nespēj uzņemt ne ko jaunu, kā arī domāt līdzi. Cerams kādreiz tas mainīsies, taču es šaubos. Tāču vārat savu hujņu tālāk, rēcīgi palasīt “intelektuāļu” komentārus :D

 7. Ehh, viss bija ticami līdz ” Radio 5 – radio un interneta resursu, kurš ne tikai izglīto jauniešus”.

  Jauniešus bez 9 klašu izglītības, VARBŪT arī izglīto.

 8. Izskatās, ka šīs Saeimas sasaukuma vienīgā problēma ir deputāts Kaimiņš, kura vēlētāju IQ ir tāds zemāks, bet tā jau laikam viss ir ok. Solča ielien caur atvērtu tualetes vēdlodziņu, Trusis bleķo, lai tiktu caur to pašu vēdlodziņu ar savu volvo. Tā ir viss spilgtākā Mūsu sabiedrības problēma, P.,D., ka zaglis,afērists galvenais,lai nav klauns.

 9. Sorosa fonda dibinātā nevalstiskā antropodefektoloģiskās topoloģijas organizācija (NA(d)TO) ir konstatējusi, ka eksistē viena varen simpātiska cilvēkveidīgo biomasas pasuga, kuras pārstāvji ārēji it kā neatšķiras no parasta cilvēka, bet iekšpusē viņi ir remdensilts, viegli elektrizēts un daļēji intelektuāls galerts. Šie indivīdi, vēsta Sorosa lolotās organizācijas eksperti, ikdienā interti fluktē ap savu centrālo mitohodriju (alus un čipši, svētkos Kijevas kotlete Lidiņā), bet tiklīdz viņi izvelk savus īkšķus no pakaļas, tā tiek novērota drudžaina jaurade, kura izpaužas interneta komentu rakstīšanā. Pārsvarā par vemjotībām, solvitām, zaķiem un personīgo elli visā minētā baisajā ēnā. Uzdotajam sarunas tematam nav itin nekās nozīmes. Shēma ir dzelžaina: dibens-īkšķis-bļin, kur mans ģivaiss, ātrāk!-vemjotība-genocīds!!!

  Nu bet Sorosam un viņa pakalpiņiem jau nevar ticēt.

 10. LR5 Jums patīk, jo Cehu pareklamē, pasauc uz intervijām.
  Pasauktu Artuss uz BoomFm vai savu blogu būtu arī viņš normāls kēkss, nevis klauns (un rakstus par Artusu varētu no Ceha izņemt…).

  Kādreiz ļoti stilīgā veidā nodirsāt Grēviņu un radio 101: Cehs.lv aptur pret Radio 101 vērstu atentātu https://www.cehs.lv/2011/02/cehs-lv-aptur-pret-radio-101-verstu-atentatu/
  Kur palicis rakstiņš? Nejauši izņēmās, ko?

  Džeki, trūkst konsekvences.
  Jā, viedoklis var mainīties (nav svarīgi naudas, popularitātes vai citu labumu iespaidā), bet kāpēc kautrēties no tā, kā kādreiz, tajā brīdī domājāt?

 11. Smaržo pēc izcilas troļļošanas. Bišķi par nopietni – tādu var likt arī IR vai NRA viedokļu slejā. Bet jebas no ceha ir ģeniāls, es jūs mīlu ar vienpusēji neatbildētu mīlestību, tāpēc bez kečupa norīšu visu ko jūs dodat. Nu gandrīz visu, dažas lietas tomēr nav jārij nost.

 12. Tiklīdz Artusa laikotāji un foloveri beidzot pilnvērtīgi iekļausies Latvijas sabiedrībā, kas krasi atšķiras no Mūsu sabiedrības, jo Mūsi ir gandrīz izmirusi subarktisku abiniekrūķu ģimene, tā viņiem uzreiz taps skaidrs, ka mūsu (ne Mūsu) sabiedrības spilgtākā problēma ir: pie dirsas, ka zaglis, pērkams krāna zīdējs un idiņš, galvenais, lai nav zilais.

  Padomā par to.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *