Arī Latvijā radīts ceļvedis bēgļiem

Cehs.lv rokās nonācis “ceļvedis bēgļiem”, ko sastādījusi kāda no Saeimas koalīcijas partijām.

Sveicināšanās un distances ievērošana

 • Parasti sveicināšanās nenotiek vispār, latvieši ir kūtri un visdrīzāk sveicienu nobubinās zem deguna.
 • Rokasspiediens tiek izmantots nelabprāt, pārsvarā formālās tikšanās reizēs, kad to pieprasa etiķete.
 • Fizisks kontakts, piemēram, apskāviens, ir vairāk izplatīts tikai laulātpāra (vīrieša un sievietes) starpā.
 • Skūpstīšana uz vaiga Latvijā tiek uzskatīts par nevēlamu padomju civilokupantu kultūras mantojumu.
 • Latviešiem patīk ieturēt ap sevi brīvu telpu un ienākšana šajā telpā (tā ir 64 589 km² liela.) var tikt uzskatīta par agresiju – tā cilvēkiem liek justies nekomfortabli un viņi var sākt publiski žēloties.

Acu kontakts

 • Latvieši acu kontaktu uztver kā ļoti svarīgu komunikācijas sastāvdaļu, taču komunikācija būs atkarīga no jūsu ādas krāsas. Lūdzam vadīties pēc pievienotās tabulas, lai uzzinātu pieļaujamo rīcību. hauttypen-von-luschan-skala
 • 1. – 14. Jūs droši varat skatīties latvietim acīs.
 • 15. – 26. Jūs varat skatīties acīs īsu brīdi, piemēram, uzrunājot latvieti, lai pajautātu ceļa norādes, vai tml.
 • 27. – 36. Jebkurā gadījumā un situācijā jāizvairās no acu kontakta ar latvieti, jo viņš jūs uzskatīs par personīgu, vai pat nacionāla mēroga apdraudējumu.

Emocijas un sejas vaibsti

 • Latvieši sākumā, vidū un beigās šķitīs rezervēti.
 • Latvieši nesmaida.
 • Latvieši var kļūt emocionālāki saskarē ar nacionālo daiļradi, piemēram, lasot Kārļa Skalbes pasakas vai skatoties Rūdolfa Blaumaņa noveles “Nāves ēnā” ekranizāciju.
 • Lai gan latvieši sākotnēji var šķist auksti, tas nenozīmē, ka jūs viņiem nepatīkat. Viņi vienkārši nevēlas jūs redzēt Latvijā.

Sarunu ieražas

 • Sarunās ir svarīgi būt konkrētam. Vislabāk uzdot vienu konkrētu jautājumu, piemēram: “Kā es varu nokļūt līdz Rīgas pasažieru ostai, lai nokļūtu tālāk uz Zviedriju?”
 • Latvieši parasti nelieto žestu valodu. Latvieši vispār nelabprāt lieto citas valodas.
 • Runājot ar saviem kolēģiem, latvieši ir vairāk neformāli, taču jums tas nav saistoši, jo neviens jums Latvijā darbu nedos.
 • Uzrunājot ierēdņus vai apkalpojošo personālu, ieteicams lietot formālo “jūsu latviskā šķīstība” formu, kas ir atbilstoša uzruna arī viesojoties Latvijā.
 • Neformālākā “tu” lietošana ir pieļaujama sarunājoties tikai ar citu ekonomisko imigrantu.

Atteikšanās

 • Latvieši ļoti reti izvēlās “nē,” tā vietā viņi izvēlās aplinkus aizbildināties ar citiem plāniem, kā arī laika vai naudas neesamību.
 • “Nē” nozīmē “nē” – latviešu sievietes kategoriski aizliegts izvarot.

Laiks

 • Laiks latviešiem ir ļoti svarīgs, īpaši 60 okupācijā pavadītie gadi.
 • Ja esat norunājis vizīti pie ārsta, jāierodas laicīgi, bet jārēķinās, ka vismaz stundu pavadīsiet gaidot rindā.
 • Laiks ir Latvijā visplašāk izmantotais sods, brīvības atņemšanas formā. Lūdzam rūpīgi izpētīt Latvijas Krimināllikumu un ņemt vērā faktu, ka atbilstoši noziegumam, jums tiks piemērots maksimālais likumā noteiktais soda mērs.

Paradumi

 • Latvieši ir iemīļojuši uguņošanu, bet tikai Latvijas Republikas proklamēšanas dienā (18. novembris) un gadu mijā. Jebkura cita uguņošana tiek uzskatīta par krievu civilokupantu šovinisma izpausmi.
 • Šaujamieroču nēsāšana, vai šaušana gaisā, lai izrādītu prieku, Latvijā ir stingri aizliegta.
 • Sievietes sist Latvijā pieņemts tikai nelabvēlīgās ģimenēs.

24 Replies to “Arī Latvijā radīts ceļvedis bēgļiem”

 1. Oi, man nupat ienāca prātā arī tas ka:
  Jūs nekad neuzzināsiet to, ko latvietis par Jums domā, jo latvietis nekad neteiks to acīs. Tā vietā varat apjautāties saviem paziņām, jo viņš jūs noteikti būs nodirsis aiz muguras.

 2. Nav jau tā, ka nemaz nelieto žestu valodu. Es, piemēram, (latvietis, starp citu), parasti pielieku roku pie pieres, kad pret sauli skatos, kā dzērvju kāsis vai gulbji kā balti padebeši uz dienvidiem rudenī iet.
  Par emocijām – vajag viņiem pateikt, ka pie mums reizēm tiešām uz zemes var atrast kādu nokritušu monētu. Ja neskatīsies visu laiku zemē, vari taču nepamanīt!
  Uzrunājot ierēdņus un citus latviešus, vajag lietot vārdkopu “atvainojos par traucējumu”. Un cerēt, ka tiešām atvainos, ka uzdrīkstējies ar savu uzrunu patraucēt.
  Vēl vajag informēt par laika apstākļiem Latvijā. Te – pavisam nopietni, bez fokusiem – sasalst ūdens! Pilnīgi kā akmens ciets sasalst. Trīs mēnešus ūdens ir kā akmens sasalis ciets. Nav nekā, ko dzert. Un nav ko dzert!
  Par paradumiem – iemācīties latviešu valodu ir nepietiekami izdzīvošanai, jo kad parkā pienāks paprasīt cigareti, izšķirīgajā sarunas brīdī lietos izteicienus no kaut kādas citas valodas.
  Jāinformē ne tikai par laiku, bet arī par telpu – ja noliksi auto ne tā, kā drīkst, tava auto foto būs pietiek-com portālā un tevi sauks sliktā vārdā (to nevajag uztvert kā iemeslu vilkt šahida jostu un uzsākt svēto karu pret latviešiem, jo latvieši to dara bez reliģiska iemesla, vienkārši aiz neko darīt; latviešiem kasīties par auto parkošanos ir vienkārši masturbācijas veids).
  Kļūdu labojums – latvieši nesmaida, kad sarunājas ar kādu. Taču latvieši smaida pēc tam. (Nosaucot klusītēm savās domās tevi par tādu dzīvnieku, kas tuksneša tautām ir nešķīsts.)

  Jā, starp citu, latvieši, dzerot alkoholu no lielām krūkām, ēd cūku kājas. 8-|

 3. Vispār jau vēl ir daudz ko tur vēl var pievienot…
  Govis pie mums nav svētas, tās ir vienā līmenī ar cūku…
  Garos baltos palagos ietinušies cilvēki Latvijā sastopamai tikai divās vietās… pirtī un trako mājā, ja staigāsi tāds pa ielu, nokļūši Tvaika/Aptiekas ielā.
  Dvielis ir paredzēts izmantošanai pēc mazgāšanās rituāla, ja ievīstījis galvu dvielī staigāsi pa ielu, kategoriski aizliegts apvainoties uz apkārtējiem, kas ņirgāsies par tevi….
  Utt….

 4. Ja esat jauns, seksīgs sievieškārtas migrants, varat arī tīt dvieli ap galvu, pie nosacījuma, ka tas ir jūsu vienīgais apģērba gabals, iznākot no latvieša vannas istabas. Ja Allāhs jūs nav apveltījis ar daiļiem sejas vaibstiem, drīkstat lietot seju aizsedzošus palīglīdzekļus, pie nosacījuma, ja tas ir vienīgais apģērba gabals, iznākot no latvieša vannas istabas. Ja, iznākot no latvieša vannas istabas, gribat ietērpties garā paltrakā, tam jābūt viegli nometamam, tiklīdz radīsies vajadzība. Visos šajos gadījumos, ādas krāsai nav nozīmes.

 5. Nav, kur citur vērsties. Cehā tik spēks! Šis, manuprāt, ir lielisks temats – Ievas Pļavnieves dzīves problēmas. http://skaties.lv/izklaide/slavenibas-un-zvaigznu-putekli/ieva-plavniece-telefona-del-gatava-tiesa-sudzet-kinu/?utm_source=facebook&utm_medium=autopost&utm_campaign=social&utm_content=tv3latvija

  1. Ieva runā cilvēku valodā. Kur var tikt pie tādas vārdnīcs latviešu-cilvēku cilvēku-latviešu ?
  2. bļa, Tu nopirki telefonu sūdīgā ķīnas veikalā un domā, kāpēc nestrādā? Aita!
  3. Atkal Budes jautājums. Gints centās sazināties ar Obami, Ieva mēģinās uz austrumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *