Pirmais IT apskats Cehā! PC un Apple salīdzinājums!

Bija ļoti grūti pārsēsties no PC uz Mac. Ne jau dēļ pierašanas grūtībām pie līdz šim svešas operētājsistēmas vides – drīzāk tāpēc, ka pēdējos piecpadsmit gadus Apple produktu lietotājus biju saukājis par pimpi dievinošiem pedūžiem. Tagad esmu spiests aizbildināties, ka esmu vienīgais heteroseksuālais cilvēks Mac OS vidē – izņēmums, kas apstiprina likumsakarību.

Apple dators man bija nepieciešams, jo nejutos ērti sēžot klusā centra kofīšopā ar melnu ASUS. Ja no tava datora ekrāna aizmugures nemirdz ābolītis, tevi, protams, ārā nedzen, tomēr nicinoši vai līdzjūtības pilni skatieni ir garantēti. Tādu situāciju nepieļaut man bija izšķiroši svarīgi, jo vienīgais iemesls, kāpēc katru dienu vairākas stundas vispār apmeklēju trendīgas kafejnīcas, ir iespēja savā prātā nodirst katru garāmgājēju aiz loga vai kafijotāju sev līdzās.

Lēnos brīvdienu rītos vai uz klusākām ielām nobāzētās kafejnīcas izvēlos apmeklēt, kad prāts nesas uz kvalitatīvu jeb padziļinātu dirsienu. Šādās reizēs atlasu vienu no dažiem redzes laukā esošajiem eksemplāriem un aptuveni 20 minūtes domās noleju ar sūdiem pilnīgi visu: sākot ar ģērbšanās stilu, beidzot ar anatomiskām īpatnībām, pa vidu neaizmirstot sacerēt pazemojošas epizodes no viņa bērnības un izfantazēt šī brīža neveiksmes attiecībās ar pretējo dzimumu, kas, protams, sakņojas viņa mikropenī.

Savukārt trauksmainās darba dienās biežāk izvēlos piesēst kādā no centrālo ielu ķēdes kafejnīcām. Iekārtojoties pie loga, varu novērot nebeidzamu straumi cilvēku, kas steidzas ikdienas gaitās pat nenojaušot, ka kalpo par munīciju otram apdiršanas veidam – kvantitatīvajam dirsienam. Kvantitatīvais jeb sērijveida dirsiens ir teicams veids, kā asināt reakciju un noslīpēt meistarību apvainojumu pingpongā. Katram objektam veltu vien dažas sekundes savu domu laika un aprobežojos ar “aizpistais dildaunis”, “resnā, rijīgā sterva” vai “defektīvais cūkupisējs” un uzreiz ar acīm skrienu pie nākamā. Galvenais noteikums: paspēt uzdirst pirms cilvēks pazudis aiz kafejnīcas loga robežām.

Esmu pastāvīgi izbesīts un īgns, jo apzinos, ka man nekad neizdosies sasniegt vienīgo stāvokli, kurā spēju būt patiesi laimīgs: dirst visiem tieši sejā, kamēr viņi mani nēsā uz rokām.

23 Replies to “Pirmais IT apskats Cehā! PC un Apple salīdzinājums!”

 1. Jā!!! Tas ir tieši tas, kapēc es pārgāju uz Apple, tagad es sēžu kafejnīcā pie sava jaunā MacBook Pro ik pa laikam paveros savā Apple Watch, kas man parāda messages ko saņēmu uz sava iPhone 6S. Vakarā droši vien pabakstīšu savu iPad Pro ar pencili vai ar ko citu un paskatīšos Orange is the New Black Netflixā uz sava Apple TV. So long loosers!

 2. smieklīgi bija vienā vorkšopā par dokeri pirms pāris nedēļām. Sanākuši kaukādi aptuveni 30 čuvaki (un viena čuvirla). Moderators prasa “kam no jums ir maks?”, gaisā paceļas gandrīz visas rokas. “ok, kam ir linux?” paceļas divas rokas. Un tad “un kuram ir uindoz?” stūrītī kautrīgi paceļas pa pusei viena rociņa. Visi draudzīgi norēcas un turpina strādāt.
  Kamēr nixisti un windozisti nicīgi ierēc par ābolpediņiem, paši nepamana ka viņu paliek mazāk un mazāk. muahah. Vēl pēc gadiem uz windas sēdēs penžas bakenbārdās un ofisa planktons. Diskusija patiesībā nemaz nav par OS, jo tač pohuj uz interfeisu, pa lielam diskusija ir par dzelzi – kad samsungam un hujavejam apniks laizīt kājstarpes smārfonu lietotājiem un izvirpos kaut vienu kvalitatīvu laptopu un uzliks vizuāli baudāmu distru, tad arī mirs ij ābols ij winda.
  a tikmēr visi mēs patiesībā esam pediņi. Tikai vieni ir pietikami turīgi (vai nesamaitātu kredītvēsturi), lai atļautos sev makbuku un tādus sauc cēli par “gejiem”, a pārējie ir vienkārši nabadzīgi pidari ar saviem asusiem, delliem un lenovo. Vai arī īpaši traģiskā gadījumā – MSI.

 3. Apple = paldies, nē.
  Trauma uz mūžu – pele ar 1 pogu.

  Ar Mac bija darbošanās savā laikā RSDC (Rīgas Skolēnu Datoru Centrs)… visiem sveiciens, kas atceras tos tālos, saulainos un interesantos laikus.

  Atceros, mēs tur iemudījām pat IRC serveri uz Mac, lai failus lokāli varētu caur DCC pārsūtīt, jo admins visu citu bija nogriezis.

  Neko daudz par Mac no tiem laikiem vairs neatceros, tikai to, ka toreiz tie likās pēdējie sūdi salīdzinot ar PC. Softu normālu nebija :)

  Līdz ar to iPhone manās acīs ir pilnīgs amurikāņu širpotrebņiku sūds.

  p.s. Sveiciens Ilmāram Milleram, nez ko tu tagad dari. Tev toreiz sanāca ekskluzīvi laikam pavadīt nakti RSDC, jo tiki netīšām ieslēgts, komplektā ar mammu :D

 4. Antihips,
  Labs jautājums!
  Taču vienmēr var atsaukties uz pašvērtējuma kodeksa preambulas punktu ” esmu izņēmums, kas apstiprina likumsakarību”.

 5. Es esmu gejs, jo man ir makbuks. Bet lētais. Jo līzingā :S Varbūt es esmu wannabe gejs. Vai arī šim mērķim ir paredzēts cits burts LGBTIQ abbreviatūrā. Nav svarīgi. Drīzāk ir interesanti, ka cilvēki spēj apsaukāties un kašķēties datora dzelžu un operētājsistēmas dēļ. Tas tak ir tik debīli… Interesanti, kulinārijā arī noris cīņas starp quinoa un couscous mīlotājiem?

 6. Man gan šķiet dīvaini, ka pideram vai wanabe hipsteram kurš jau pašsaprotami stumjot pimpi sūdos vai valkājot žaketi un zilas briedīšbikses pasaulei cenšas norādīt savu “es esmu pret tradicionālo” jeb “nost ar ikdienišķo”. Ar mac šī savdabīgā pašizpausme tiek pilnībā nostopēta, nekādas kustomizācijas, viena vienīga diktatoriska optimizācija ar totalitāru kontroli no itunes un citiem līkdeguņu mēsliem. Gribi būt trend piders? Aizej uz kafūzi ar skaitāmkauliņiem un paprasi wifi paroli. Tetris arī der sūdīgākajā gadījumā.

 7. Nu bļin, mēs tak sarunājām – ar makbukiem ir geji. ar plastmasas lētučiem – pidari.
  No gejiem nav dzirdams ka “vaivaidārgidārgi”, pārsvarā ņaud pidari, kas ar savus “laptopus” lieto ekselim, džavai vai spēļu dzenāšanai, jo tipa “gribu kontrolēt savā datorā visu”, “esmu forever alone” un tā tālāk. Hz, kā citas komūnās, bet developeri sen pārkāpuši uz mac, jo saprot, ka galu galā, tas ir tas pats *nix, tikai smukāks. Jo tak geji. :D
  Un vēl ir cilvēki, kas pērk … kastes… prikaļi? Ieiet veikalā un nopēr…. toweri un monitoru… vai īpaši traģikomiskos gadījumos – salasa kastes paši. it kā laukā atkal būtu 1999. gads…

 8. Ka tēma par datoriem ta komentu rūķi satrakojusies :lol:
  Benčik, uzcep nākamo par zāles pļāvējiem – paskatīsies cik atjautīga bus publika

  Piis
  Sent from my iPhone

 9. Purvīti :) pat veikalos pieejamās top kastes ir mësli vai gluži pretēji overpriced. Pa lielam jau tiek spekulēts uz vidējā aritmētiskā pidera/vientieša izcilajām prāta spējām un kompetenci. Man nav problēmu salikt caur elko 400e kasti un mudakiem ss.lv to notirgot pa 550. Ir aitas un turpat arī cirpēji. Nevajag starp citu aizmirst par pseidogejiem, jeb tiem pašiem pideriem kuri savu geju statusu rada ar uz krīta ņemtu aifonu un makbuku. Viņus vieglu atpazīt pēc tā, neapmeklē hipsteru un pideru kafūžus, bet standarta celtnieku un trolejbusu vadītāju dzertuves, lai tiktu pamanīti un korelētu uz pelēkās, cauro zobu masas fona.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *