Apgrieztā Steganogrāfija

Kā zināms steganogrāfija ir kriptogrāfijas paveids, kas ļauj slēpt informāciju citas informācijas iekšienē, lai tikai tas, kam ziņā paredzēta to varētu izlasīt un vispār zināt kur un kā ziņu atrast. Tas tā, trīs vārdos.

Tā kā aiztiec.lv radošais kolektīvs ir rūdīti kripogrāfijas lietotāji, pētnieki un inovātōri – tad nav nekāds brīnums, ka tieši mēs esam pirmie, kas paziņo plašākai pasaulei par lielāko slepenās informācijas noplūdi Latvijas vēsturē, kopš Wikileaks un Neo VID datu epopejas.

Tātad – #IR medijs ir.lv, visnotaļ normāls sarunu terminālis un horizontālās ziņas vortāls. Un acīmredzot ir kādi spēki, kas to izmanto lai nopludinātu valstiski svarīgas ziņas izmantojot apgriezto steganogrāfiju. Apgrieztā steganogrāfija ir jauns šīs kriptogrāfijas metodes paveids,  kas kombinē sevī savstarpēji nesaistītu informācijas vienību korelāciju laikā un telpā ar modernākajiem web2.0 līdzekļiem, ļaujot datu recepientiem ar īpaši trenētu apziņas plūsmu saņemt tikai tiem paredzētu informāciju.

Un šodien mēs salauzīsim šo ziņotāju un pludinātāju programmu!  Tātad, piemērs:

Ar pareizo metodiku apbruņots analītiķis no šīs bildes drīz vien izsecinās slēpto informāciju, kam nav nekāda sakara ar atsevišķajiem sarunu termināļa rakstiem. Raksts par budžeta darba grupu apraksta budžeta darba grupu, un tikai. Ha ha.  Par saeimas bārmeni arī kaut kādi fona teikumi sarakstīti, ūdens vārdu sakot. Par Ķuzi vispār raksts diezgan jautrs.

Šeit parādās viss steganogrāfijas plūsmas apgrieztais spēks – skatoties uz šiem trīs virsrakstiem sagrupētiem kopā, it kā nejauši, it kā pēc svarīguma (ha ha),  un vienlaikus cenšoties attālināties no to (it kā) satura, var viegli uztvert īsto – nopludināto – vēstijumu.

Budžeta darba grupa īstenībā ir tikai piesegs slepenai nacionālās izlūkošanas un stratēģiskās plānošanas komisijai, kas ir beidzot iznākusi no ēnainās noslēpumainības un mēģinājusi atlaist Ķuzi, kurš Eiropas specdienestu apritē ir bijis pazīstams arī kā “Saeimas Bārmenis” . Atlaišanas mēģinājums ir bijis neveiksmīgs un komisijas nākotne ir briesmās.

Cerams, ka represīvās iestādes nevērsīsies pret šo svilppūtēju bastionu, pret patiesības portālu aiztiec.lv!

2 Replies to “Apgrieztā Steganogrāfija”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *