Ansis Ataols Bērziņš – reti draņķīgs dumpinieks

Daži multimākslinieki, liriķi un radošās inteliģences pārstāvji teiks, ka esmu lohs, bet es šodien iekš Delfi.lv pakacināju šo tematu…

Atceros, ka astotajā klasē es seksīgās angļu valodas praktikantes-skolotājas krēslu aplēju ar krītūdeni. Viņa tajā iesēdās un ar slapjiem, viegli baltiem un pilošiem pusmelones formas vaigiem nosvērti aicināja: “Janek, nāc līdzi!” Tas sākotnēji atgādināja visas manas un manu klasesbiedru fantāzijas, taču vēlāk eskalējās ar mītiņu direktores kabinetā, kurā piedalījās mani vecāki. Tā vairs nebija fantāzija, tas bija sods.

Man bija ļoti grūti argumentēt, kāpēc neesmu vainīgs pie izdarītā. Es uzņēmos pilnu atbildību par pārtraukto nodarbību. Par klasesbiedru izglītošanas sabotēšanu, izsviežot miskastē 40 minūtes no viņu dzīves. Es, tiesa, nepiekritu tam, ka apģērbs tika sabojāts, jo to var izmazgāt. Tāpat, manuprāt, arī jaunā angļu valodas praktikante guva mācību, kas notiks, ja uz stundām konsekventi vilks īsus un visus labumus izceļošus svārciņus, fantāzijai atstājot pārāk maz rūmes. Saņēmu sodu, ko ar godu izcietu, jo biju panācis savu un demonstrējis attieksmi.

Ja tu taisi sūdus, tad par sūdiem arī atbildi. To mums iemācīja jebkurš revolucionārs un jebkurš dumpinieks. Arī Če Gevara netēloja baigo pārsteigumu, kad Bolīvijas armija ielenca viņa revolucionārus, atstājot pēdējo vēsti: “šauj, tu grasies tikai nogalināt cilvēku!” Arī Francijā 1830. gadā 3000 revolucionāri nebija pārāk pārsteigti, kad pret viņu barikādēm nāca 30 tūkstoši armijnieki ieviest kārtību. Dumpinieku koncepts ir ciest augstāku mērķu vārdā. Nevis iesist un bēgt. Šis koncepts ir rezervēts sākumklašu skolniekiem, kuri ķircina meitenes.

Ko ir izdarījis Ansis Ataols Bērziņš? Viņš meta ar bruģi pa Saeimu un brīnījās, ka tam ir kaut kādas sekas. Savā publiskajā Skype čatiņā, ko daži ļoti mīļi nodēvēja par preses konferenci, Ansis atklāja, ka “(..) no Latvijas valsts, par kuras atjaunošanu savulaik vēl kā skolēns cīnījies, neesot gaidījis savu notiesāšanu, lai gan nenoliedz, ka sviedis bruģakmeņus Saeimas virzienā.” Nē, Ansi, ja tevi paņēma līdzi uz barikādēm, tas nenozīmē, ka tev ir tiesības izsist dažus stiklus Saeimai tāpat kā tas nenozīmē – ja tu pastāvēji Baltijas ceļā, tu drīksti pačurāt uz Mildas.

Arī tiesas spriedumu Ansis pats sev ir sagādājis. Ja sākotnēji viņam piesprieda nosacītu sodu, kas nenozīmē reālu došanos slēgtā telpā, tad Anša izvēle mukt un kliegt, ka viņu nedrīkst tiesāt, izprovocēja tālāko sodu. Jā, sasodīts, mēs dzīvojam valstī, kurā mukšana no policijas ir sodāms pasākums. Tam nepiekrīt tikai Ansis Ataols Bērziņš un “pamatiedzīvotāju ķēniņiene” Ditta Rietuma. Sagadīšanās?

Tomēr visvairāk kaitina Bērziņa vēlme priekšplānā izlikt bērnus un diskutabla rakstura mūziku: “Šī dziesma veltīta jaunākajai meitai Krescentijai, kura vēl ir par mazu, lai saprastu, kāpēc tētis nevar pie viņas atbraukt.” Jāatzīst, es dziesmā nedzirdēju vārdus “lalala, ja tētis būtu klausījis policistu kungiem, šalalalala, nevienam cietumā nebūtu jāiet un mēs kopā varētu iet uz zoodārzu, lalala.”

Aicinu padomāt A.A.B. atbalstītājus par piemēru, ko viņš kā pašpasludinātais politiskais trimdinieks rāda citiem. Personīgi man ir cerība, ka Latvijas nākotne ir jaunu un dumpiniecisku jauniešu rokās, kuru mērķis ir labāka nākotne, taču, ko mēs iegūtu ar ideālu, kura mugurkauls ir ļenganāks kā nepievilktas ģitāras stīgas?
Cilvēki, kuri no Mazsalacas aizbrauc uz zaļumballi Rūjienā un paziņo, ka “Rūjiena – Lohi”, pēc dabūšanas pa muti brīnītos, jo uzskatītu, ka ir nepelnīti piekauti?

Raivis Dzintars pēc maršēšanas spelgonī ar uzrakstu “ABRENE” uz krūtīm, mēģinātu iesūdzēt tiesā ziemu, jo ir dabūjis iesnas?

Varbūt arī man savulaik pēc skolotājas pusložu sabotāžas vajadzēja mesties melos, ka mani uz to pamudināja vecāki zēni, es patiesībā tas nebiju un neesmu gatavs uzņemties atbildību par krītaini mitro kanjonu?

Kā teiktu rajonā – par bazaru vajag atbildēt.

Ansis Netiek Galā

18 Replies to “Ansis Ataols Bērziņš – reti draņķīgs dumpinieks”

 1. Ā un visi kas to peticiju paraksta – jūs taču saprotiet, ka jūs nogaliniet Anša ‘revolūciju’ !?
  Sanāk tā, ja Ansi attaisnos, tad brēka pa pa tukšo un viss turpinās, kā bija…

 2. Jā pareizi, vajag tikai nodurt galvu. Nepacelt acis. Pieņemt visu ko tev gāž uz galvas bez jebkādas pašcieņas.

  Lupatas mēs esam. Un tos dažus, kas atļaujas izlikt savu sāpi ķieģeļa formā pret saeimas ēku, tos mēs tagad izsmejam.

  Jo pareizi ir būt mīkstajam un atļaut ar likumu palīdzību cilvēkus padarīt par tiesiskiem impotentiem, kas nedrīkst pat padomāt nepareizajā virzienā.

  17
 3. Pinci, nevajag demagoģizēt. Kaut kā neesmu manījis, ka Latvijā kādam būtu aizliegts domāt. Un arī izteikt savas domas. Un arī balsot par saviem domubiedriem. Un arī nebalsot par saviem domubiedriem, tādejādi atbalstot to cilvēku lēmumus, kuri balsoja. Bet ir cilvēki, kuri iedomājas, ka ķieģeļiem ar domāšanu rosīsies daudz labāk nekā viņu smadzenēm.

 4. Antihip, man izskatās, ka velk no viena grāvja otrā. Patiesība ir tur ārā (tip. kkur pa vidu). Ir jau kas situāciju izmantoja, lai mestu ķieģeli un apciemotu LB veikalu, bet tie tikai sačakarēja visu domu un novērsa uzmanību no tā ka tiešām cilvēkiem bija līdz kaklam tie sūdi. (Vēl joprojām)

  kudaff, Vēl nē. Bet ja paseko jaunumiem, virziens ir diezgan stabils.

 5. Varbūt viss ir daudz vienkāršāk un es neuztvēru šī feļetona pareizo zemtekstu??? Jo kaut kur starp rindām man lasās – pakļaujies, neizcelies un vienīgais pozitīvais, atbildi par saviem darbiem.

 6. Ansis ir svēts, un šajā pasaulē ir ieradies kā īpašais sūtnis – moceklis. Viss, ko Ansis dara, rada gaismu. Ūdens, kam vērsts Anša acu skatiens, pārvēršas vīnā, slimie, kam pieskaras Ansis, top izārstēti, sievietes, kuras mīl Ansis, kļūst svētītas. Tā domā Ansis.

  (notikumos ar bruģi un mīkstā Ansīša uzlikšanu tiesas noteiktajam pienākumam staigāt uz policiju un atzīmēties, ir iesaistījies ne Ansis, bet Anša dvīņubrālis Lucifers Ataols – Bēržiņš)

 7. Pinci, tu esi tāds pats next level losis kā Ansis. Es pat nezinu, kā lai tev vēl primitīvāk iestāsta to, ko uzrakstījis Sencis. Ja Ansis tev ir nez kādas revolūcijas/taisnīgās nepakļaušanās un goda simbols, tad es tevi ar to apsveicu. Atgriezies 19.gs.

 8. Pinci, anarhija (grautiņi pret likumdevēja varu un nepakļaušanās izpildarai, jeb “revolūcija”) nekad neved pie kārtības, bet neizbēgami vienmēr ved pie terora ar tam sekojošu despotismu, no kā cieš visi pārējie.
  Ja negribi “nodurt acis”, ej kaut vai pats legālajā politikā un centies ar pārliecinošiem racionāliem argumentiem un tiesiskiem instrumentiem uzlabot sabiedrības pārvaldi. Bet ne jau nu ar ķieģeli. Ja gribi uzlabot pasauli, pierādi sevi no labās puses.

 9. Pinci, kāds tur zemteksts – pats teksts ir diezgan tiešs – “Dumpinieku koncepts ir ciest augstāku mērķu vārdā. Nevis iesist un bēgt.” AAB būtu dumpinieks, ja ietu uz tiesu un pilnā balsī ķērktu savu pilsonisko pozīciju un mestu ar kurpēm tiesai. Tagad viņš rada iespaidu, ka ir tikai mīzējs, kas atsmērējas ar dumpinieciskumu. Goda vārds nesapratu, kur no teksta var raut zemtekstu “pakļaujies, neizcelies”.

 10. Loham loha problēmas. Tādu mīksto ar pletnēm nopērt doma laukuma vidū par piemēru citiem mīkstajiem. Nepatīk politika? Nepatīk valdošā elite? Uz priekšu! Dibiniet partijas, esiet aktīvi, uzvariet vēlēšanās! Veidojiet valdību! Legalizējiet geju laulības!
  A to kaut kā stulbi… Tipa, idejas ir, bet viss, ko dara ir činkstēt internetos, ka tādu lohu meklē policija par huligānismu… Lai atrod un, lai iedod steku.

 11. Maza tehniska piezīme ar dziļu domu: lai mazsalacieši Rūjienas zaļumballē dabūtu pa muti, parasti nemaz nav jāsaukājas, minētais pakalpojums jau tāpat ietilpst šajā tūrisma paketē.

 12. Tā arī nesapratu, bruğakmens Ansi vai Ansis bruğakmeni padara par revolucināru.
  Izsaku līdzjūtību visiem skolniekiem, kuri uz barikādēm lēja asinis par tādu Latviju, kurā bez īpaša iemesla drīkst apmētāt ēkas ar akmeņiem, demolēt bastīlijas un dzērienu veikalus, bet attapās rūgti piečakarēti.

 13. U – uu – bez īpaša iemesla, to var domāt 5. klasē – grow up, rise from You knees. Zatlers piebeidza parādnieku korporācijas izveides procesu parakstot verdzības līgumu Tautai,un pēc tā restaurēt valsti ir kļuvis teju neiedomājami jo ir iestāstīts ka noziedznieku līgumi ir mums saistoši, bet tā jau ne pavisam nav un protams ka Ansis ir Tautas varonis, pārējais ir glumeklības. SkoNojieties par ķoniņiem un veidojiet savas pamatiedzīvotāju zemes kur valda mūsu senču tikumi nevis UNIDROIT.org vergu likumi

 14. Ditta,
  Tīri praktiskos nolūkos:
  Cik ilgi čistā ķoniņu valodā ir jāskandē ķoniņu pašizglītošanās mantra “grow up, rise from You knees”, lai mani pārceltu pie Tevis uz 6. klasi?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *