Akcija “Savi cilvēki”

Vakar, 12. Martā, Sabiedrības integrācijas fonds atklāja sociālo kampaņu „Savi cilvēki”, kuras mērķis ir izglītot Latvijas iedzīvotājus par ieceļotājiem no citām valstīm. Projekta vadītāja Dace Rasa: „Man, liekas, ka ādas krāsai, nacionalitātei nav nekāda nozīme; tas ir aizvainojoši, ka cilvēki ir tik neizglītoti, ka tam pievērš uzmanību.” Tāpēc, sabiedrības izglītošanas nolūkos tika darināti trīs ļoti stereotipiski plakāti, kuros Igo attēlā atveidots kā ķīnietis, Elīza Tīruma iejutusies ukrainietes tēlā, bet Jānis Palkavnieks ir nogrimēts labākajās „blackface” tradīcijās, lai atveidotu afrikāni.

Cehs.lv komandai nebija skaidrs kā ar rasistiskiem stereotipiem ir iespējams izglītot sabiedrību, tāpēc uzdevām šo jautājumu akcijas „Savi cilvēki” veidotājiem. Saņēmām atbildi:

Rasistiskiem? LOL, jūs vēl neesat redzējuši mūsu plakātu sākotnējās versijas!:

lol

12 Replies to “Akcija “Savi cilvēki””

  1. Oficiālās kampaņas turpinājumā ceru sagaidīt Sabiedrības integrācijas fonda kreatīva ekzekūciju labākajās Los Amigos tradīcijās, izveidojot jaukto Latvijas afroamerikāņu kori “Latvijas banāni” un daudzbalsīgi iedziedot Tranzīta megahitu “Es nevaru būt balts”. Jāni par diriģentu.

  2. Esmu patiesi gandarīts, ka rūpejamies par abu nēģ.. es atvainojos – afrolatviešu labsajūtu Latvijā. Diskriminācija uz etniska vai reliģiska vai nedod dies` seksuālās orientācijas pamata ir nepieļaujama! Mums vajadzētu sarīkot krāsu solidaritātes mēnesi ar koncertu, kur labākajās tolerances tradīcijās uzstātos Arī Dons, Markus Riva un iespējams arī pats Maestro! Tā teikt – mēs taču nevēlamies, lai Eiropa mūs redz kā neandertāliešus, kuri ir dumji un neizglītoti un ēd tikai banānus un guļ zem palmas un nav gudri un nemāk lasīt un paši savu valsti ir tā sačakarējuši, ka visu laiku jālūdz humānā palīdzība. It kā mēs būtu kaut kādi nē….

  3. Te nu ir pilnīgi skaidrs, kāpēc pirmā versija tika izbrāķēta. Sāksim no labās puses – man liekas, ka mūsu sabiedrība pietiekoši labi tolerē cilvēkus ar pārmērīgu apmatojumu un sliktu sakodienu; vidējais – arī pret vīriešu ģenitālijām mums nav pilnīgi nekādu aizspriedumu; savukārt kreisais tēls, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām ir pilnīgi lieks – par pierādījumu mūsu tolerancei pret tādiem cilvēkiem kalpo LV prezidents.
    Vienīgais, kas mani mulsina, ir vārdu salikums “trešo valstu pilsoņi”. Tas man liek domāt, ka kaut kur neintegrēti slēpjas arī otrās valstis un tās pilsoņi.

  4. …kreisais tēls, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām ir pilnīgi lieks – par pierādījumu mūsu tolerancei pret tādiem cilvēkiem kalpo LV prezidents.

    Smejos kā traks )

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *