Par ko nākamajās vēlēšanās balsot īstenam latvietim?

Šonedēļ Delfos ēdam šokolādi, kamēr vaigi kļūst brūni.

Vienmēr esmu sevi uzskatījis par īstenu stingrā kaula latvieti. Latviešu valoda un mūzika patīkami kutina manas ausis, bet esot svešumā vienmēr velk uz dzimto krastu. Tēva lauku mājās labprāt baudu svaigi pļautas zāles smaržu, ar pirkstu mīļuprāt iespiežu bāli-rozā aplīti govs tesmenī un neatsakos arī dūrē sažņaugt mālainu piku. Tai pat laikā neuzskatu sevi par nacionāl-ekstrēmistu: esmu par ciešu integrāciju ES, pilnasinīgu dalību NATO un parādību kopumu, ko mēdz saprast ar terminu “Rietumu vērtības”.

Diemžēl, esmu attapies situācijā, ka nākamajās vēlēšanās man gluži vienkārši nebūs par ko balsot. Faktiski jau nav bijis arī līdz šim, lai gan vienmēr esmu sev iestāstījis, ka Vienotība ir pirmajā rindkopā minēto vērtību jēdzīgs balanss un urnā metis tieši šīs partijas vārdu. Tā kā sabiedrisko attiecību sērijveida katastrofas un egomaniaku iekšējās cīņas tās reitingu ir pazemojušas līdz nepieskaramo kastai, tad man šī izvēle nākotnē vairs nebūs jāizdara, jo Vienotība gulēs blakus sartīram pārbīdītajā razkladuškā līdz aizrīsies ar savu sarkanmataino mēli un nosmaks pavisam.

Nākamajai loģiskajai izvēlei it kā būtu jābūt Nacionālajai apvienībai un tieši šeit savā domu pavedienā es nonāku pie pašas mulsinošākās daļas: Nacionālās apvienības darbībā nav gandrīz nekā tās nosaukumam atbilstoša. Manuprāt, nacionāli noskaņotai partijai būtu jārūpējas par iekšēji saliedētu nāciju, kas ir droša pret ārēju apdraudējumu. Tā vietā mums ir “nacionāla” partija, kas visu savu laiku un enerģiju velta tam, lai sakāpināti interesētos par iedzīvotāju kājstarpēm un nodotos līdzpilsoņu seksualitātes mikromenedžmentam.

Ironiski, ka tā arī ir vienīgā NA atšķirība no Saskaņas: abam partijām ir izdevīga sašķelta un sanaidota nācija, abus uzbudina rakāšanās vēstures konfilktos, abām ir pilnīgi pie pakaļas, ka Aizsardzības ministriju vada zemkompji, abas izvēlas utopisku pašizolācijas politiku mērenas un pārdomātas bēgļu integrācijas vietā, un abas negribīgi pieņem Latvijas dalību ES un NATO. Vienīgā atšķirība: NA roka masē Latvijas iedzīvotāju bikšupriekšu, kamēr Saskaņas ķetna čamda rīdzinieku maku.

Iespējams, ka dažus NA biedru prātus tik ļoti nodarbina viendzimuma attiecību nianses, jo pašus māc bailes, ka tikai dažas rindiņas likumdošanā viņus šķir no kārdinājuma uzvilkt svārkus. Bet to es, protams, neņemos apgalvot un uzsveru, ka tās ir tikai vēja atnestas baumas, jo baidos kādā krēslainā vasaras vakarā ar celi izķert pa saulīti no Tēvijas sargu ielu patruļas.

Pēdējām divām pāri palikušajām partijām veltīšu attiecīgi katrai pa teikumam:

Par smaidīgo cilvēciņu krāsainajos uzvalkos un platmalēs es vienkārši nevaru. Savukārt, par Artusu Kaimiņu nebalsošu, jo joprojām neesmu sapratis vai savos raidījumos viņš viesiem tik bieži uzdod jautājumu “a tu dročī?”, lai viņus pazemotu, vai vienkārši meklē kompāniju?

Kā paši redzat, esmu strupceļā. Ieteikumus pieņemu komentāros.

8 Replies to “Par ko nākamajās vēlēšanās balsot īstenam latvietim?”

 1. Ka raksts ir labs un aktuals, liecina kaut vai uzsutito kremlinu izmisigais blejejkoris, kuru saimnieks sajutis nelabu tik del ta, ka kads pameginajis par to pateikt taisnibu un likt ari citiem padomat.
  Jau sen mums nav realas izveles iespejas, Atskiras un mainas tikai solijumi, nekauniga retorika un partiju nosaukumi, bet butiba, mums visiem par nozelu, paliek. Jo kas var mainities, ja politiku nosaka tie pasi, varbut nedaudz pacelojot pa partijam.
  Bet galvena problema, ja kads vel nav ieverojis, ir tiesi speciali saceretais un partiju bezzaudejuma variantam predzetais velesanu likums, kur nav tautai dota pat iespeja izvelet kadu arpus tam, bet tikai tos, kurus listes salicis partiju saimnieks, kurs, spriezot pec vienotas paklausibas un stila, ir visam partijam viens, kurs uztur prokremlisku kursu, bet tas saucamas nacionals partijas, daridamas to pasu, atrunajas ar pseido patriotiskiem saukliem. Un viss. Cekas maisi tiek slepti, par ko sakotneji pacentas daudzu slavinama un smuki smaidosa Vaira 2 reiz atmezdama atpakal atversanas likumu, tiek uztureta okupantu valoda, speciali grauta ekonomika. Un tiesi tas visuzskatamak parada valdoso tendejumu.
  Ka rakstija savas atminas Valdis Steins, tad komunistu apversums tika uztaisits jau pasos ta sauktas Atmodas pirmsakumos, kad komunisti, ar daudzu par nacionaliem izliekoso, ieskaitot arzemju latviesus…, palidzibu un atbalstu, sagraba varu, ko notur joprojam. Tas liecina ne par ko citu, ka vien to, ka nav mums vel neatkariba atguta, tie pasi komunisti pamainijusi izkartnes, deklare sevi par patriotiem, bet kalpo tam pasam saimniekam, pie tam erti piezidusies vel pie ES fondiem, kuru izmantosanas neefektivitate ir vnk kliedzosa.
  Lidz ar to mes, diemzel esam vel Ukrainas pirms Maidana stadija ar saviem “Janukoviciem” pie varas, kuri retorika ir par Eiropu, bet darbos par cekistu slepsanu un okupantu valodas stiprinasanu, par sliktu latviesu.
  Ka vinus dabut nost? Maidans diez vai deres, jo ir maz efektivs kaut vai tadel, ka, ka redzam pec Ukrainas piem., ta vara ir sasedinajusi visu savejo ierednu aparatu, kurs citadi nespej nemaz darboties, pie tam vairuma ir izteikti nelojals civilizacijai vispar..
  Taisit partiju ari laikam atkrit, daudzu iemeslu del, ka ta, ka kurs to daris, kurs bus tas popularais, par kuru balsos, un kur bus lidzekli, kas so projektu izbidis?
  Atliek laikam pats parastakais, bet iespejams efektigakais, visu sakt no sakuma ar totalu tautas kustibu, vai ta butu ka Tautas fronte, vai Pilsonu kongress, vai tml, kas apvienos visu tautu kopejam merkim reali atgut savu valsti, kura patreiz, ka izskatas, ir reali nozagta un nav musu.

 2. Vairāk patiesi un mazāk smieklīgi
  Vietējais komentāru lasīju līdz pirmajam komatam, un sapratu, ka veltīgi esmu izniekojis daļu dzīves to lasot

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *