4 lietas, ar ko tu lepojies, bet par kurām labāk būtu paklusējis

Mums visiem ir lietas, ar kurām lepojamies. Kāds lepojas ar sava bērna atzīmēm, cits ar saviem sasniegumiem akadēmiskajā pasaulē, bet cits – ar spēju noskriet maratonu trīs stundās. Tas ir tikai normāli. Tomēr ir dažas lietas, ar kurām cilvēki mēdz lepoties, bet kas drīzāk būtu jāslēpj no sabiedrības. Proti…

ES CEPU VISGARDĀKOS ŠAŠLIKUS

Katra ģimenē vai draugu pulkā mēdz būt viens šašliku cepējs. Kā jau kārtigi ziemeļnieki, cenšamies izmantot katru no atvēlētajām 17 saulainajām vasaras dienām lietderīgi, dzīvojoties pa āru un cepot šašlikus. Un vienmēr būs kāds, kas piesakās tieši uz šašliku cepšanu. Kāds, kas ar vislielāko prieku pavada pusstundu vai stundu, truli grozot iesmus virs grilla. Ēdēji parasti viņu uzslavē, jo tas ir pieklājīgi, un jo ir grūti uzcept negaršīgu šašliku, ja nesirgsti ar Dauna sindromu vai ja neesi tādā pālī, ka tev ir pie dirsas tā stulbā gaļa un tu ļauj viņai vienkārši sadegt.

Parasti kompānijas šašliku cepējs ir tas čalis, kuram dzīvē tā lāga nav paveicies. Kamēr draugi absolvēja augstskolu, viņš joprojām mācījās pirmajā kursā jau trešajā studiju programmā, jo nebija atradis savu vietu. Kamēr citi kāpa pa karjeras kāpnēm, viņš mētājās no viena darba uz otru, jo nekur nepaturēja ilgāk par pusgadu. Kamēr citi ieviesa sievu, bērnus un divas mīļākās, viņš ieviesa uzticīgu suni. Vai pat divus. Viņš ir cilvēks, kuram vienmēr būs mazliet sliktāks darbs par visiem pārējiem draugiem, mazliet neglītāka un stulbāka sieva (ja sievas vispār būs), bērni ar mūžīgām veselības problēmām un dzīve ar mūžīgām naudas grūtībām.

Šašliku cepējs varbūt būs labs cilvēks, un pārāk daudz par savu dzīvi nesūdzēsies, var būt ņerga, kas nemitīgi sūdzās, bet kad tiek cepta gaļa uz oglēm, neviens viņu nepārspēs un viņa zvaigžņu stunda būs klāt. Diemžēl tā arī ir vienīgā reize, kad viņš saņem pelnītas uzslavas.

ES PELNU ĻOTI DAUDZ NAUDAS

Ir cilvēki, kuri nespēj neplātīties ar to, cik daudz naudas viņi pelna un cik daudz naudas viņiem drīz būs (šis otrais skaitlis vienmēr būs aptuveni trīs reizes lielāks par pirmo). Atkarībā no draugu un radu pulka sociālā statusa, summas, protams, būs dažādas – čalis no Kazruņģiem leposies, ka ir izcēlis “ahujenako piķi stroikā” un “pabijis, bļe, Valmierā”, kur “klubā dzēru ar vietējām kucēm līdz apsargs mani, bļe, izmeta” (patiesībā nozaga divdesmitnieku no vecmāmiņas, aizlaida līdz Strenčiem un vietējā kafejnīcā dzēra, līdz apsargs izmeta), kamēr Rīgas vidusšķiras pārstāvis stāstīs par “biznesa darījumu ar Krievijas partneriem” un “topošo peļņu no investīcijām vētspapīru tirgos Āzijā” (patiesībā biznesa darījums ir 300 eiro vērts tulkošanas pasūtījums, bet investīcijas vērtspapīru tirgos ir prastas Forex spekulācijas).

Dziļi sirdī viņi abi ir lauku pāķi, kuri domā, ka Audi vai BMW (Kazruņģu gadījumā – Audi 80 vai 90. gadu vidus 5. sērija, vidusšķiras gadījumā – sešus līdz desmit gadus vecs A6/X5), ar ko viņi pārvietojas, ir baigākais statusa simbols un ka visi viņu ciena, jo viņš tik daudz pelna.

Lai arī draugi reti kad atklāti pasaka, ko par šādu zīmēšanos domā, ir skaidrs, ka mājieni ar galvu un uzmundrinošie vārdi nav nekas cits, kā ērts un ātrs veids atkratīties no šo personu tukšās muldēšanas. Protams, tie paši mājieni un uzmundrinošie vārdi liek konkrētajai personai domāt, ka citi tiešām viņu ciena, nevis klusībā nicina.

ES SPĒJU IZDZERT NENORMĀLI DAUDZ ALKOHOLA

Vienmēr būs tas cilvēks, kurš pēc labas pasēdēšanas nākamajā dienā jau no rīta būs piesūcies pie alus pudeles un entuziastiski visiem stāstīs, ka vakara beigas neatceras, jo jau pirms balles bija izdzēris piecus kausus ar uz ielas satiktu bijušo kursa biedru, un pa vakaru izdzēris 0.7, bet pēc tam, kad visi jau gulējuši, kopā ar Mārci piebeidza vēl puslitru. Tagad esot sūdīgi, bet alus palīdzot.

Protams, izdzertā daudzums un dzērieni mēdz būt atšķirīgi, atkarībā no cilvēka vecuma, kompānijas un tā tālāk, bet vienmēr atradīsies tas čalis, kas labprāt stāstīs, cik ļoti daud ir izdzēris.

Parasti cilvēki ar slimībām nelepojas, bet alkoholiķiem bieži vien ir maz kā cita, ar ko lepoties (atskaitot, kad ir pālī – tad viss ir vai nu pavisam dirsā, un tad jāiedzer, vai ūberkruta, un tad jāiedzer), tādēļ tie pārvērš savu slimību par kaut ko pozitīvu. Neviens vēžu slimnieks neleposies ar to, ka ir spējis izturēt divu nedēļu ķīmijterapijas kursu, bet alkoholiķis labprāt vissīkākajās detaļās stāstīs par plostu, kas sākās bērna dzimšanas dienā un beidzās divas nedēļas vēlāk, ar pārsistu degunu bārā 4 Promilles.

ES SPĒJU NOSKRIET MARATONU TRĪS STUNDĀS

Komentāri lieki. Mums nepiš. Tik tiešām. Aizveries. Un 5 km nav maratons, ja kas.

33 Replies to “4 lietas, ar ko tu lepojies, bet par kurām labāk būtu paklusējis”

 1. Muļķības. Šasliku izcept labi prot visi. Izcili – jāmāk.
  Protams patiess cepējs šašliku arī pats sagatavo, nevis paņem no kopējā spaiņa vai nopērk vakuumā.

  Tas ir muļķīgs apgalvojums, jo teorētiski jebkuru ēdienu var pagatavot pilnīgi nesagatavots cilvēks, tikai nezin kāpēc pat kultenis un visparastākais steiks restorānā garšo labāk.
  ..ak nē.. izrādās, ka nemaz tik truli viss nav. Izrādās, ka arī “visi prot” ēdienus var tomēr sagatavot labāk nekā šie visi.

 2. Par to šašliku nu gan ir absolūtas muļķības!Labu šašliku cepēju ir diezgan pagrūti atrast!Viens sadedzinās oglītēs,cits uzmetīs galdā pusjēlu,vēl kāds izkaltēs.Un tam nav nozīmes cik labs būs šašliks!To sadirst vienmēr atradīsies kāds meistars.Bet tiem kuriem mūļi jau aizlieti patiešām jebkurā variantā būs garšīgi uzcepts šašliks!!

 3. Bet vai tad 5km nav daudz? Naudas izteiksmē?

  Dalības maksa, jaunas Nike botas un tik-tikko-redzami šorteļi, kā arī iPhone, ar ko bildēt pašiņus sporta prikidā un likt sociālajos tīklos, lai visi redz, cik naudas daudz…

  Lielīties ir labi. Lielīties vajag.

  Ne jau sev lietas pērkam, bet lai pārējiem skaustu.

 4. Kad pārcilāju savu lepošanās vācelītes saturu un atklāju, ka tur mētājās tikai kaut kāds Kāns, Ostvalds un Barklajs de Tolli – viņi tipa esot no LV vai ar latvju Saknēm, mani parāva uz pinkšķi. Laikam jau esmu totāls neveiksminieks.

  P.S. Mani neizsakāmi valdzina cilvēki, kuri apgalvo, ka prot diezgan labi slēpot, bet ar to nodarbojas tikai ārzemēs, jo Latvijā, redz, ar slaloma slēpēm neesot ko darīt.
  Nu ko var ņemties ar tiem šašlikiem – nu nav tā nekāda raķešu zinātne vai neiroķirurģija. Ja indivīds māk noskaitīt no desmit līdz vienam, ar aizvērtām acīm satvert savu degunu, neizdurot acis vai atpazīst krāsas, tad mācēs arī uzcept šašliku.

 5. Es arī esmu šašliku cepējs, vienmēr uzjautrina dzīvokļos dzīvojošie meistari kuri neprot iekurināt grilu un nopērk veikalā ogles braucot uz laukiem kur malkas jau tā ir dahuja, uzlejot 2/3 degšķīduma pudeles un gaidot kamēr viss izkursies pamanās vēl pa vidam ieslidināt 3benārus pa virsu stāstot cik ahujenno marinādes recepti viņam pastāstijis čoms no gruzijas, nevar aizmirst arī uzliet alu uz restes papildus smeķim lai visa gaļa aplīp nahuj ar pelniem.
  Es domāju ka tos cepējus arī var iedalīt daudz kategorijās : D

 6. Vēl daudzi lepojas ar savu kompetenci attiecībā uz hokeju, futbolu vai kas nu kurā brīdī aktuāls, lai gan vienīgā saistība ar sportu ir bļaušana pie ekrāna, dzerot alu un ēdot ķiplokgraudiņus. Man pat reizēm ir reāls kauns kompānijās, kad tiek apspriestas aktualitātes, jo pārāk maz ko zinu par komandām, spēlētājiem, čempionātu rezultātiem, tāpēc nespēju uzturēt pietiekami kompetentu sarunu.
  Ar grūtībām tieku šim kaunam pāri tikai vakarā, kad ar tādiem pašiem nekompetentiem puikām savam priekam dzenāju bumbu.

 7. Kas ir šašliks?????? Lūdzu paskaidrojumu studijā?
  Vai tas s ū ds ko piedāvā veikalā vai pats marinē no Cūkas??? Nē !!! Pajautā kaukāza tautām kas ir šašliks..īstam kaukāzietim kalnu Tēva Dēlam?!!!
  Dižoties ar ko? Cik kruta es ieliku noslaucu čomiem naudu zolē?
  Vai cik kruta es neatceros kā vakar aizmigu? Vai to var atcerēties? Pētījumu Studijā?!!!
  Vai masveida krutuma izrādīšanās ar ābola logo ražojumu?? Vai tomēr kruta ir iekopt pašam savu sētu un nahuj maksāt par to kas ir tavs ahujenos nodokļus??
  Nē kruta ir kad tev nekas nav tikai pasaules valūta un ne jau bankā bet skaidrā naudā , kad Tu vari ieiet jebkur un nopirkt ko vēlies arī lētākajā priton bārā!!! Jo Tev ir naļiks…
  Kruta ir kad Tev ir tevis apmierinoša daudzuma naļiks!!!! Silda kabatu, maku ..un pēc tam dvēseli skurbumā , jo Tu taču to vari Tev ir pasaules valdnieks naļiks…
  Šašliks ..kas tas tāds…

 8. Torpednieks – šašliks ir no dzīvnieku līķa mehāniski atdalīta miesa, kas tiek dedzināta, izmantojot pirmsvēsturē iegūtu parādību uguni. Pēc akmens laikmeta metodēm dzīvnieka līķa miesa tiek sasprausta uz dzelzs laikmetā izgatavotiem dzelzs mietiem un dedzināta. Citi tā sauktā “šašlika” cepēji spēj komunicēt attālināti, pat pāri trejdeviņiem kalniem, viens otram ar dūmu palīdzību raidot dažādas vēstis, piemēram, “mans gaļa ir labs gaļa tava gaļa mamuta kaka” vai “tava sieva būt naktī manā alā”.

 9. Kas vainas Valmiera? Un es nezinu neko par kaut kadam vietejam kucem, bet meitenes gan mums tur ir. Labak lai pāķi no kazruņģiem pisas uz Vecrigu dzert lidz dabu pa purnu un turpina darit to kas jadara. :D dirsa sito rakstu un sitas huinas autoru..

 10. Man visvairāk derdz, kad tipisks šašlikcepējs, projektu vadītājs un valsts iestāžu darbinieks falšā jūtu uzplūdā lepojas ar svešu cilvēku panākumiem. “mēs uzvarējām turciju futbolā pirms 10 gadiem!”, “Mēs dabūjām 800k čaiņikam kikstārterī”, “Mēs uzrāpāmies pikespeak”. Biš taka negodigi – neliekas ne zinis, pilnīgs ignore, un tad pēkšņi visi lepojas. Nevajag lepoties. Vajag apsveikt un priecāties. Lai lepojas tie kas tur bija, cīnījās un izcīnījās.
  Ai karoče visi lohi!

 11. To Orķestris- Piezīmei ir super puper uber Digitālais 21 gs. Ar daudziem ļautiņiem aizķērušies analogajā laikmetā…
  Nah..kautkāda gaļa!!!
  Naļiks*!! Visu nosaka Naļiks nevis kaut kādas nenosakāmas izcelsmes gaļas daudzums!
  Nālika klātbūtne arī nosaka kura sieva būs Tava pa d au za, jo viņas vīram nav tik daudz lieka Naļika…Naļiks Kuru pa dau zu šodien Tu vedīsi uz super uber kafejnīcas tipa restorāna pritonu pēc tam uz viesnīcu, jo mājās jau nevedēsisi..Tev nav māju..Toties ir Naļiks..pietiekamā daudzumā….visam mūžam…
  Lai Naļiks nāk un miers Tavā prātā..un atpestī no Banku kartes kārdinājuma….

  *-Naļiks nenosakāms daudzums skaidras naudas monētu vai papīra formātā.

 12. Nezinu vai kāds ir dzirdējis par tādu visainturīgu puiku ar uzvārdu Abramobičs. Cik zinu viņš arī sāka ar to ka pareizajiem puikām cepa šašļiku. Ta kā rakstam līdz galam nepiekrītu. Ja Tu cep gaļu, tad Tu esi kings, galvenais lai ir īstā kompānija, nevis tusiņš Kazruņģī

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *