2020. gada mazsvarīgākā ieteikuma titulu iegūst “gada nevārds” aptauja

25. janvārī astoņpadsmito reizi ir paziņoti laureāti nominācijās “gada vārds”, “gada nevārds” un “spārnotais teiciens”. “Pilngadība. 18 gadi. Ir apbrīnojami tik ilgstoši veikt tikt konsekventu darbu, kam uz procesiem sabiedrībā nav absolūti nekādas ietekmes,” gandarījumu neslēpj Kristaps Āls, velkot paralēles ar portāla Cehs.lv radošo darbību.

K. Āls norāda, ka varbūt vēl “spārnotais teiciens” pretendē uz mēreni interesantu ziņu izklaides portālos, taču organizācijas rekomendācijas sabiedrībai par vārda un nevārda lietošanu ir pat nedaudz skumjas un pilnībā atrautas no realitātes.

Aptaujas veidotāji rekomendējuši vārda “podkāsts” vietā izmantot “raidieraksts”, bet vārda “vaibs” vietā – “noskaņa”. Tikpat labi Uģis Nastevičs varēja izliekties pa Rīgas Latviešu biedrības logu un nokliegties: “nēēhliethojieett poodkāāāastuss! Tie ir rrrhaidierakhsti!!” Varbūt ar šādu performanci rekomendācija būtu uztverama nedaudz nopietnāk.

Laikā, kad jaunieši savā leksikā 30% izmanto angļu valodu, 30% latviešu valdodu un 40% kaut ko, kas ir abu iepriekš minēto valodu ārlauības bērns, cīnīšanās ar populāriem atveidojumiem ir līdzīga tai cīņai, ko šobrīd veic Nacionālā apvienība geju jautājumā. Tu vari mētāties ar savām rekomendācijām, cik vēlies. Varbūt vēl atradīsi kādu dzirdīgu ausi. Taču eventuāli (šis labs vārds, ne?) tava cīņa ir lemta smagam papisienam. Varētu pat teikt, ka totālam feilam. Ieteikumi neizbēgami tiks canceloti.

6 Replies to “2020. gada mazsvarīgākā ieteikuma titulu iegūst “gada nevārds” aptauja”

  1. Vēlētos iebilst K. Āla kungam , un proti; ja , radošās triecienbrigādes pirmrindnieki būtu uzrakstījuši; ar piepistu viepli vecā gravā vieglāk iekrist, un aptaujas veidotāji būtu centušies vārda – vieplis -vietā rekomendēt vārdu; seja, pastāv pamatots minējums, ka sabiedrība sašķeltos divās daļās un pat iespējams izceltos nemieri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *