2015. gada pretīgākie cilvēki

Šonedēļ nolēmu provocēt Delfu komentētājus, metot viņu sejās stilīgas frāzes, kuras pasakot kļūsti par idiotu.

Katram no mums ir vismaz viens “draugs”, kurš ir tik stilīgs, ka nespēj to paturēt pie sevis, tāpēc visu laiku uzbāžas ar wannabe gudriem un pamācošiem tekstiem. Izdzirdot “Double Coffee ir baigais mēsls, es dzeru tikai Starbucks…” un līdzīgus tekstus, roka pati no sevis savelkas dūrē un ir jāapkopo visas labās domas, lai neļautu tai automātiski lidot šī cilvēka sejas virzienā. Apskatīsim frāzes, kuras katrs no jums ir dzirdējis.

“MP3 nogalina mūziku, es klausos tikai vinilu…”
“Jā, vinilā skaņa ir izteikti mīkstāka…” Paldies par šo vērtīgo informāciju, Mocart, es, savukārt, zinu, kas tūlīt paliks mīksts, ja turpinās gvelzt šādas muļķības. Esmu gatavs saderēt, ka, ja šādam pašpasludinātam melomānam vispirms atskaņotu plati, bet pēc tam normālu audio failu, viņš nespētu noteikt atšķirību, ja vien plate nesāktu čerkstēt. Būsim reāli – ja vien tu neesi prasmīgs DJ, kurš pelna naudu mainot plates diskotēkās, šim plastmasas ritulim ir tikai sentimentāla vērtība.

“Tu skaties filmas mājās? Labu filmu iespējams izbaudīt tikai kinoteātrī…”
Protams, lai pilnībā izbaudītu bojeviku, man vajag atrasties vienā telpā ar divsimt cilvēkiem, kas sinhroni stumj savās sejās ēdienu pa taisno no spaiņa. Man vajag, lai blakussēdētājs visu laiku spīdina man acīs savu telefonu, aizmugurē sēdošais spārda manu krēslu, bet nedaudz tālāk kāda māmiņa savai lasīt neprotošajai atvasei lasa priekšā subtitrus, jo viņai šķiet, ka piecgadīgam bērnam laiks iepazīties ar Tarantino daiļradi. Man vajag, lai kāds sadzēries lohs neadekvāti skaļi smejas un filmas laikā piecas reizes lien man garām, lai aizietu uz tualeti un pēc vēl kāda alkohola. Parasti kinoteātri izbaudu tik ļoti, ka nosolos to vairs nekad neapmeklēt.

“O, tev ir televizors, haha? Neesmu to skatījies jau piecus gadus…”
Viņš skaļi paziņos, ka TV jau sen vairs neko labu nerāda, tomēr internetā būs noskatījies visus raidījumus “TE”, “Adreses” un “Sirmā kulta ēdieni”. Tāpat, ierodoties ciemos, viņš no tava televizora nespēs atraut acis. Pat reklāmu laikā. Šiem varoņiem ir ļoti raksturīgi par tā saucamās idiotu kastes neskatīšanos lielīties internetā. Tiesa, kā teica kāds gudrs cilvēks – neskatīties televizoru un lielīties par to internetā ir tāpat, kā cirst vēnā heroīnu un lielīties, ka neesi alkoholiķis.

“Vegeta? Acīmredzot, tu pilnīgi neko nesajēdz no gatavošanas…”
Līdzīgi kā visi, kas nopirkuši spoguļkameru sāk sevi uzskatīt par fotogrāfiem, cilvēki, kas noskatījušies pāris Gordona Remzija pavāršovus uzskata, ka ir šefpavāri. Tas gan neizskaidro milzīgo naidu pret Vegetu, kas ir parasts sāls, cukura, kaltētu dārzeņu un citu garšvielu maisījums. Esmu vienkāršs latvietis un uz savas tomātmaizes vēlos redzēt Vegetu, nevis rozā Alpu sāli. Un vārot pelmeņus es klāt beru Vegetu, nevis safrānu. Iepūtiet.

“Pa īstam ziemu izbaudīt var tikai tad, ja tev ir Subaru…”
Ir jābūt īpaši apdāvinātam cilvēkam, lai iedomātos, ka spēja atļauties nopirkt Subaru tevi automātiski padara par kaut kādu rallija dievu un auto vadīšanas virtuozu. Patiesībā tas norāda tikai uz viduvēju gaumi un problēmām ar dzimumlocekļa izmēru. “Skatieties uz mani – es māku noraut rokasbremzi!!!” Ar pilnpiedziņu braukt mācētu pat astoņgadīgs bērns. Labāk pamēģiniet izbraukt apledojušu Slāvu apli ar trīslitrīgu 89-tā gada Ford Scorpio, kuram atteikušās bremzes un uzliktas nobrauktas vasaras riepas – pēc tam parunāsim par prasmēm.

“Fonds “Viegli” ir lielisks, jo viņi izmanto Ziedoņa dzeju…”
Patiesībā fondam “Viegli” vajadzēja pārstāt eksistēt jau pēc pirmā albuma, bet šķiet, ka viņiem to neviens vēl nav pateicis. Fonds “Viegli” ir lieks. Katrs nākamais fonda albums atgādina pašmērķīgu masturbāciju uz veciem lauriem. “Mīliet mūs vai arī jūs necienāt Ziedoni!” Man fonda dalībniekiem ir tikai viens jautājums: kā jums šķiet – Imantam Ziedonim patiktu, ka jūs plēšat 25 € par koncerta biļetēm, kurās dziedat viduvējas dziesmas ar meistara tekstiem? Paldies, drīkstat arī neatbildēt.

“Redzēji pēdējo Skuteļa stendapu? Viņš ir tik smieklīgs…”
Nē.

“Gaļa? Nesaprotu, kā tu spēj ēst līķi…”
Ir ļoti jauki, ka ir cilvēki, kas neēd gaļu. Arī man ļoti garšo dažādi veģetāri salāti, jo tie ir lieliska piedeva īstam ēdienam. Novērtēju, ka ir cilvēki, kuru lielākais dzīves prieks ir visiem stāstīt, cik lieliski ir diedzēt redīsus, tomēr varbūt labāk parunāsim par kaut ko normālu? Piemēram cūku bērēm un to, kā es pēc tām ņukāju iekšā asinsdesu.

Nobeigumā īsa anekdote par vegāniem:
Lidmašīnā mirst cilvēks, stjuarte izmisusi kliedz: “Vai starp pasažieriem ir kāds ārsts?!”
Pieceļas vegāns un saka: “Es esmu vegāns”.

HAHAHA!

VEGAANS

58 Replies to “2015. gada pretīgākie cilvēki”

 1. Ja jāizvēlas starp Skuteļa un Zeltiņa jokie, es domāju, ka Internetā atrast un tulkot jokus vislabāk prot Bāliņš.

  Bet Arsumfus Tarus kungs ir tik augstā līmenī, ka uzskata, ka viņa joki ir publikai jāpaskaidro, jo tā ir par stulbu viņa līmenim.

  Joki. Joki, ko redz publika LV, kas nemāk izmantot internetu ir tik pat šķidri, kā tie, kas māk to izmantot un tos pārveido šai šķidrajai publikai. Šķidrais metas, no šī pliekanuma.

  Kad sniedz kvalitatīvu spoguli, tad redz Delfi uzsprāgst, kā ar šo rakstu. Cilvēki nemāk uz sevi skatīties no malas.

  Nodirs mani un es kļūšu labāks cilvēks, aiz kauna, ja pa tēmu. Nodirs, kādu no Delfi komentētājiem un Tu esi pimpis bez olām.

  Tu nēesi labākais, kas ir noticis ar planēta zeme. Tu esi puslīdz efektīvs nodokļu nemaksātājs

 2. Super raksts ;)

  bet “Ar pilnpiedziņu braukt mācētu pat astoņgadīgs bērns. ”
  nopietni? un kā vispār var auto piedziņas definēt vieglāk vai grūtāk???

  Vai raksta autors tiešām ir braucis ar pilnpiedziņas auto ???

 3. Par Subaru šķiet nedaudz dīvaini, man šķiet, ka parasti rakstā aprakstītie cilvēki varētu teikt, ka bez BMW vai vismaz Quattro (KVATRAS, bļ*) ziemu nevar izbaudīt.

  Bet laikam, ja brauc ar tādu Ford kā aprakstīt, tad draugu loks ir savādāks.

  Un Vegta ir forša.

 4. Autorams ir piemirsies, ka Vegetas sastāvā ietilpst mononātrijs glutamāns un dinātrija inozināts un citas drazas, par kuru kaitīgumu (un te nav pat runa par garšas bezgaumību!) šaubu nav. Sekls un dumjš raksts šoreiz sanācis, arī smieklīgi nav ?(

 5. Ir smieklīgi, visi ir trāpīgi. Par vegetu… Nevajag uztvert burtiski… Es, piemēram, vegetu arī nelietoju, bet vegetas vietā varētu būt pelmeņi vai cīsiņi, tos lietoju regulāri.

 6. Es arī saku, ka tas Mononātrijs Glutamāns ir sūda čalis. Pie tam esmu dzirdējis, ka aizraujoties ar glutamāta lietošanu (domā par velti glutamāns?), kā arī pārmērībām ar dihidrogēna monoksīdu.

 7. Māri,
  Man liekas ka tu esi vegāns, kas brauc ar subaru, kurā klausies fonda vinila plates, atskaņojot caur internetu, pēc atgriešanās no kino. Un visai iespējams, tādēļ ka, neredzēji Skuteļa uzstāšanos, raksti šeit negatīvus un mazsvarīgus komentāriņus. ;)

 8. jā, tas par teļļuku ir graujošs koments 21. gadsimta kontekstā – es tur skatos tikai Discovery utml. lietas, raidījumus par arheoloģiju un kvantu fiziku un man dirš virsū par stulbo tv, tie, kas netā caurām dienām sēž instagramā, raksta komentus tvnet un delfos un lupī kaķu video! :D

 9. Laikam oficiāli klasificējos kā idiots, jo:
  1. Man mājās patiešām nu jau pāris gadus nav televizora. Ja ir kāds LTV raidījums, kas mani interesē, varu noskatīties internetā. Neredzu vajadzību maksāt 7 eiro mēnesī, lai man būtu 40 kanāli krievu valodā ar krievu bojevikiem un poļečudesiem nonstopā, kurus tāpat nafig neskatos. Lielīties gan ar to nelielos.
  2. Vegeta. Garšviela, kas pārmāc itin visas citas garšas un liek garšot ēdieniem vienādi. Ja esi katastrofāli draņķīgs pavārs, tad vegeta un kečups ir brīnišķīgi līdzekļi kā pat tīrāko sūdu piedabūt līdz ēdamai garšai. Ja ikdienā pats gatavo, tad krietni baudāmāku ēdienu var pagatavot bez tā. Un tur pat nevajag kaut kādas fancy garšvielas, lielākoties pietiek ar visparastāko sāli un pipariem.

 10. Par Subaru stulbi, jo parasti tie ir visādi kvatristi kas tā bļauj. Un Bembisti. Pie kam braukt ar pilnpiedziņu nemaina bremzēšanas ceļu – rallijā jau laikam visi brauc, tapēc ka viegli.

  Un gaļu uzskatīt par normālu ēdienu var tikai tie, kuriem vienīgā garšviela tiešām ir Vegeta. Nemācēšana pagatavot neko citu kā gaļu nenozīmē, ka tas ir vienīgais ēdiens.

  PS. un jā, man nav TV.

 11. Es Cehu vairs nelasu, jo viņi neraksta par Porziņģi. Bet vēl aizvien ceru, ka ik rītu, kad atveru Ceha lapu – ir izceltas jaunākās ziņas par Porziņģi un pēc tam es varu lasīt Cehu.

 12. Neesmu autobraucējs un nav Suubaru, bet nevaru sparst “Pa īstam ziemu izbaudīt var tikai tad, ja tev ir Subaru…”
  Raksta autoram baudu sgadā izbraukt apledojušu Slāvu apli ar trīslitrīgu 89-tā gada Ford Scorpio, kuram atteikušās bremzes un uzliktas nobrauktas vasaras riepas ?

  Pareizi sapratu ?

 13. Te pietrūkst 2 tipu:
  1) uzskata, ka tetovēties ir forši un notetovē visas rokas, kājas, olas un ko tik vēl ne.
  2) uzaudzē bārdu un uzskata, ka ir stilīgi. Nē, bārda ir pretīga, netīra, tajā dzīvo utis, blaktis un kefīrs.

 14. Vegeta ir tirdznicības zīme un ražo dažādus produktus. Par kino – ja negribi, lai citi traucē, sēdi pēdējā rindā. Par auto – Subaru ir arī mazas mašīnītes. Tas jau atkal ir – auto ražotāja nosaukums. Izbraukt uz slidenām ielām bez kārtīgām bremzēm un riepām ir idiotisms, nevis prasme. Fonds “Viegli” – ja ir cilvēki, kas pērk biļetes, tātad viņiem patīk. Ar ko cūku bēres ir normālāk nekā redīsu audzēšana? Abas ir lauksaimniecības nozares. Idiotisms ir sava viedokļa absolutizēšana. Brīvību viedokļiem!!!!

 15. Par ķinīti iepatikās. Nu par Vegetu gan mazliet atmiņā atausa reize, kad divi urlas ēstuvē izdomāja uzēst ko “latvisku”- pelēkos zirņus ar speķi, un pieprasīja klāt ketčupu. Bet savādāk gan jāteic, ka autors tak pats riktīgs “wannabe”…-))))

 16. Ja izdzirdot “MP3 nogalina mūziku, es klausos tikai vinilu…” vai citu augšminēto frāzi, roka pati no sevis savelkas dūrē, tad tu nevis kļūsti, bet visu laiku esi bijis idiots. Frāze ir tikai slēdzis, kas atsvabina idiota potenciālu.

  Padomā par to.

  Vegeta un subaru. Agrāk par tādām lietām dedzināja uz sārta.

 17. Hā! Raksts izcils! Trāpīgi! :D …tas, ka man nav TV un esmu veģetāriete, kas nicina Vegetu, to visu padarīja tikai smieklīgāku. Arī es laikam oficiāli klasificējos kā idiote!! :D

 18. Vislabākie ir tie kas cenšas sevi glābt stilīga un drosmīga raksta komentāros.
  Jums kopīgajās dušās ziepes nokrīt vai tomēr jūs speciāli nometat?

 19. Pliekšān – Taisnība, ka tavs elks uz vecumu no sociāldemokrāta pārkrāsojās par masonu?
  Nav tā kā bikiņ pretruna pasaules uzskatos?

  Un vēl jautājums, ko tu tā uzreiz apvainojies, ja kāds vienkārši nefano par tavu elku?

 20. Ziemu var izbaudīt ar jebkuru piedziņu, vajag tik attiecīgi “kruķīt baranku” un rīkoties ar pedāļiem un rucīti- ja vajag.
  Gatavoju daudz, bet vegeta ļoti labi iet klāt. Es, piemēram, gandrīz visam klāt lieku padaudz siera- vai tas nozīmē, ka man viss garšo vienādi?

 21. Kur ortodoksālie maratonisti? Tiem lohiem pat teikt neko nevajag. Pietiek ieraudzīt viņus skrienam ar tāāādu pārākuma sajūtu sejā, ka grūti parvarēt vēlmi nedaudz uzbraukt uz ietves ar manu subāru, lai tas veselības pravietis būtu spiests lekt grāvī vai pār žogu.
  Tas ir tāds truls un aprobežots narcisisms – skriet. Dari vnk pašu primitīvāko lietu, ko vien var cilvēkveidīgais pērtiķis darīt, bet rožā tāda izteiksme, it kā viņš būtu atklājis zāles pret vēzi.
  Kropļi. Vnk kropļi.

 22. Vegāni izmanto to pašu barības nišu, kuru govis, vaaveres, zaķi etc.- tā ka mēs, līķēdāji, esam labākie vegānu draugi, jo ēdam šos konkurentus. Bet vispār jau rakstiņš par tēmu- kā viens lohs,kurš visiem uzbāžas ar saviem uzskatiem, necieš citus tādus pašus
  ‘Gudrīšus’….-)))

 23. piekrītu Pliekšānam. vēl man patika, ka Solaris dara visu, lai pat pēdējais oligofrēns saprastu, ka aņuks tik tiešām ir par viņu. esmu pāriecināts, ka U komentārs arī ir par Solaris

 24. Āksta smiekli šajā vakarā izklausījās kaut kā savādāk. Citreiz karalis smīnēja, kad āksts smējās, bet šoreiz seja savilkās vēl drūmākā grimasē. Karalis arī juta, ka āksts ir sapratis – šoreiz ļaunais joks ir nevis par kādu citu, bet gan tieši par viņu. Ar visām no tā izrietošām baisajām sekām.
  Sulainis aiz karaļa krēsla jau saspringa, lai mirklī skrietu un sauktu bendi. Ja karalis uz kādu parādīja, tad bendem bija jābūt klāt nekavējoties.
  Bet karalis vēl svārstījās. Neko jau briesmīgu āksts nebija it kā izdarījis. Turklāt cik reizes viņš nebija uzjautrinājis karali, kad apsmēja nāvei nolemtos! Karalim patika spriest taisnīgu tiesu atvestajiem noziedzniekiem vai citu karaļvalstu sūtņiem āksta joku pavadībā. Vienīgi šoreiz bija kļūme. Karalis pat īsti nesaprata, ko āksts bija nepareizi pateicis, taču noskaņojums bija nomācošs. Pēc neizdevušās joka vajadzēja kādu sodīt, taču neviena cita, izņemot āksta, pa rokai nebija.
  Karalis uzmeta skatienu bajāriem. Tik sastinguši tie vēl nekad nebija redzēti. Kad āksta smiekli bija apklusuši, karaļa troni apņēma tikpat kā kapa klusums. Vien aiz troņa sulaiņa uzbudinātās trīsas radīja apģērba klusu čaukstoņu.
  Karalis iegrima domās – sodīt ākstu vai pažēlot? Gribējās jau kādu sodīt. Tā bieži gribas. Bet nebija īsti par ko. Nav jau arī īsti pieņemts ākstus sodīt par neizdevušos joku.
  Ja izrādīs augstsirdību, tad to uztvers par karaļa cēlumu vai par vājumu?
  Āksts tikmēr apjucis skatījās zemē un mēģināja saprast, kas notiek. Kāpēc pēkšņi visi skatieni vērsti viņa virzienā, it kā viņš būtu noklājies ar piepēm? Kas bija tas pēdējais pateiktais joks, pēc kā visi pēkšņi apmulsa?
  Auksti šermuļi pārskrēja pār āksta muguru. Viņš mirklī saprata – pēdējais joks taču bija par sulaini. Par to, kāds ir sulainis, ar vēstījumu, kāds ir karalis, kurš sev blakus tur šādu sulaini. Tas bija iemesls, kāpēc vienā mirklī iestājās kapa klusums. Vienkārši ir neaizskaramas tēmas, neaizskarami cilvēki, tabu. Jokot par sulaini nedrīkst tikpat, kā nedrīkst jokot par karali! Izteikties pat ākstam ļauts tikai par to, ko karalis ir atļāvis.
  No griestiem nokritusī ūdens pile izskanēja tikpat kā spalgs šāviens. Karalis sarāvās. Satvēris zobena rokturi viņš piecēlās, uzmeta drūmu skatienu bajāriem, pameta īsu skatienu aiz muguras stāvošajam sulainim, pacēla zobenu virs galvas un teica klusumā: “Tu neproti jokot, ākst. Ej prom!”

 25. Fu bļa, aizmirsu pajautāt – atbalstīt oskaru Leonardam di Kaprio priekš ceha fanu klubiņa skaitās slikti vai labi? Ja es teiktu, ka lai taču tam čalim par lomu izdzīvotāja filmā tiek, tad visi par mani atkal ņirgs, ja?
  Atradāt, bļe susuriņi, beidzot, par ko pienākas ņirgt, kad esi savā internetā?! Man prieks, ka vismaz kaut kāds labums no manis ir. Internets savādāk būtu riktīgi garlaicīgs, ja neizdotos uzmeklēt ienaidnieka tēlu, ko kolektīvi spārdīt.

  Tikmēr Fidži cilvēki mierīgi cep zivis, ja kas.

 26. Punkts [.],
  “Padomā par to” var tulkot kā “For whom it may concern”. Par laimi mana komentāra adresāti ir aizņemti ar apvainošanos un dūru vīstīšanu, bet saprašana šajos dzīves svētkos nepiedalās un mētājas kaut kur aizdurvē. Kā jau teicu, raksts ir projektīvais tests, jeb slēdzis idiota potenciāla atsvabināšanai.

  P.S. Īstie aņuki ir lasāmi pornosaita delfi.lv komentāros pie šī raksta. Iespārda.

 27. Ari cehs parverties par pigeon inglish kaltuvi? ‘padoma par to’ nevar tulkot ka ‘for whom it may concern’. Pirmkart tapec, ka pareiza fraze ir ‘to whom it may concern’, un otrkart – jo ta uzruna nezinamu adresatu, kuram kadu iemeslu del ir nepiecieshams iepazities ar konkretu [rakstisku] vestijumu.

  Padoma par to vai, tiem, kas izliekas, ka parvalda sveshvalodas – think about it.

  P.S. ‘for whom’ is a valid yet rather sparingly used expression in English. It’s probably best known from E.Hemingway’s novel ‘for whom the bell tolls’, which is excellent by the way. However, do note the subtle differences in context and structure of both sentences. Your effort is rather poor indeed.

 28. hmm,
  Vispār jau vispareizāk būtu “To whomever it may concern”. Taču ne šajā gadījumā, ne šajā kontekstā un ne ar šo saturu, par kuru Tev nav galīgi nekādas sajēgas. Lai nu kā, bet paldies par kuslo mēģinājumu uzjautrināt.
  Gadās, ka arī mani komentāri dažkārt kalpo kā projektīvais tests uz idiotismu. Dažreiz nestrādā, bet dažreiz strādā un tad ir kā tajā parunā “Aiz kokiem neredzēt mežu”, kuru Tev līdzīgie tulko kā tīri optisku problēmu, kura attiecas tikai uz vizuālu viena tipa objektu – mežu inspekciju un kuras iemesls ir nevietā un pārāk tuvu subjekta redzes orgāniem novietoti lieli koki, kuri sašaurina redzes leņķi un aizsedz dibenplānā esošo mežu.
  Kā teica senie latīņi: stjupid iz az stjupid daz, gā-gā-gā. Tulkojums: Novēlu Tev laimīgu Jauno gadu!

 29. Ņemot vērā iepriekš teikto, frāzi “Padomā par to” var tulkot kā “For whom it may concern” un var arī tulkot kā “Jā, jā, tas attiecas uz tevi, dauni”, bet var tulkot kā “Nevermind” vai “Tas tā, starp citu”.

  Padomā par to.

 30. Interesanti atskārst, cik gan daudz pasaulē ir dauņu, idiotu un smieklīgu pamuļķu. Laikam aptuveni septiņi miljardi cilvēku.
  Jo vienīgie ne-dauņi, ne-idioti un nesmieklīgi cilvēki ir ceha autori, meistars U, protams Loronzo, nu un vēl atsevišķi ceha komentētāji. Pārējie visi cilvēki uz šīs planētas ir vai nu dauņi vai arī idioti, katrā ziņā smieklīgi. HA-HA-HA

  Es pats domāju, ka esmu daunis, nevis idiots. Lai gan hvz, varbūt arī idiots.
  Kā domā tu, mans mazais draudziņ?

 31. Loronzo,
  Kāds tur tulks, ja pat “pidgin english” nemāk uzrakstīt? “pigeon inglish” – kas tas tāds? Gramatiski vienkāršotai valodai, jeb pidžinam, nav nekāda sakara ar baložiem, eksperta kungs. Google Translate metode, lai tulkotu haikas, idiomas vai jokus? Vai tik šis nav tas gadījums, kad stjuarte taujā pēc ārsta, bet gaisā lec un piesakās kaut kāds fakinais vegāns? [facepalm] Gā-gā-gā!

  Instrukcija. Pirms ķerties pie tulkošanas no dzimtās uz svešvalodu, vispirms pārliecinies, ka nav nepieciešams tulkojums no dzimtās valodas uz dzimto-arīmaziembērniemsaprotamo valodu.

  P.S. Iemetu aci delfu nereģistrēto komentētāju sadaļā un beidzot pieleca arī man. Žetons Pliekšānam.

 32. U, you’re just an undereducated, arrogant ar$e pretending to be someone you’re just not. And your English is not particularly good. Nevermind! But think about that! [add other stupid idioms or set expressions here]! And if you fail to understand the point, just stick to Latvian, you moron (ha ha, this one works in your forest!)

  ‘To whomever it may concern’ parasti nelieto, jo tas ir mulkigi. Ja gribi parspilet ar pieklajibu un tukshvardibu un izskatities pec mulka, ieteiktu turpmak izmantot ‘to whom so ever it may concern’. Tapat, iespejams, Tev skiet, ka Tavi komentari ir dzili un gruti izsekojami, sveshvalodu zinashanas – lieliskas, bet meraforas dzivakas par Ziedoni. Bet ta nav. Laimigu Jauno!

 33. Neliela atkāpe Iespējamās misijas ietvaros, jo mēs neticam, ka svētīgi ir garā nabagie. Pasekojot sarakstei komentāros, viegli pamanīt, ka salmiņš, kuram ar dēles piesūciena stingrību turas paglupais censonis ir atbilde “punkta” [.] komentam, citēju: “esmu pāriecināts, ka U komentārs arī ir par Solaris”, kam seko jūsu padevīgā kalpa atbilde – ir vai nav mans komentārs par canis solaris un kurš tad ir komentāra adresāts – jebkurš, kurš uz sevi attiecina frāzi “Padomā par to”, jeb “To whomever it may concern”. Ar to vajadzētu pietikt pat balodi no pidžina un “inglish” no “english” neatšķirošam un pilnīgi idiotiski frāzes “Padomā par to” lietošanas konteksta, jēgas un mērķa traktējošam “balodis angļu” ekspertam.
  Tātad tomēr ar Google Translate pieeju var tulkot idiomas, parunas, mīklas, jokus un dzeju? Man gan likās, ka tas jau ir tāds drusku nodrillēts uzjautrināšanās un izklaidēšanās veids, kuru nevajadzētu uztvert kā nopietnu tulkošanas rīku. Pāris teikumiem angļu valodā uz atvadām laikam visus bija jāpārliecina, ka brašais eksperts tomēr drusku prot angliski. Gandrīz izdevās, taču emocionālo uzstāšanos sabojāja pilnīgi liekais minējums, ka visnotaļ korekto frāzi “To whomever it may concern” nelieto, jo… tas ir muļķīgi.
  Nepacietīgi gaidām nākošo taisnošanās sesiju.

 34. Super raksts, ir vēl dzirdētas daudz un dažādas muļķīgas piezīmes, kas liek nojaust, ka cilvēkam nav nekādu interešu, tie sevi cenšas izcelt citu starpā. Bet sen jau zināms ir teiciens, ka par cilvēku spriež pēc viņa darbiem ne vārdiem. Parasti tukši cilvēki pielīdzina sev autoritāšu intereses un izdarības, lai justos tik pat ievērojami.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *